Beiträge von sam34

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Semih hocama katılıyorum İzmir büyük risk içinde ama az da olsa İstanbulda risk altında bence Ege kadar güçlü olmasada İstanbul’a zayıf hali dokunur.Kafama takılan soru ise şu;Karada zayıflıyorsa Marmara denizinde gücünü arttırıp İstanbul’a güçlü döner mi? Deniz halâ sıcak bildiğim kadarıyla.İnşallah kazasız belasız atlatırız herkese iyi forumlar

Bu ihtimal her zaman olacak. Bir görünüp bir kaybolacak. Havadelisi olarak bir yanım gelsin istese de bir yanım yıkıcı etkisi olmadan yağışlı bir sistem olsun istiyor.Bu tip sistemlere açız resmen:)

Hocam bir şey demek istiyorum pek bilgim yok mesela bu kasırga geldi diyelim önümüzdeki kışa herhangi etkisi olur mu? Yani sistem kaybetmemiz veya almamız açısından

Peki bir şey sormak istiyorum bu kasırga Çanakkaleyi etkilerse İstanbul içinde bir şeyler söylenebilir mi rüzgar ve yağış açısından? Son olarakta pek bilgim yok sadece merak ediyorum bu kasırganın oluşumu ilerleyen dönemlerde soğuk ve yağışlı sistem almamıza veya sistemi kaybetmemize etkisi olur mu? Teşekkürler hayırlı forumlar

Ben birkaç şey sormak istiyorum merakımı mazur görün.Meşhur 87 kışı hangi sisteme aitti? Yani hocam kaynağı neydi? Ve o 87 kışının günümüz İstanbulunda tekrar oluşması için nelerin olması lazım ? (Azorla alakalı mı izlanda ile alakalı mı) Pek bilgim yok sadece meraktan soruyorum