Beiträge von mclk_91

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

6 ocak sistemini çıkarsaydık millet birbirini yiyordu banlar kavgalar havada uçuşuyodu şimdi.. 6 ocak durumu kurtardı... ha bu az olsun 3 sistem olsun diyenlerinde bi nebze haklı olduğuda ortaya çıktı.. istanbula ben 1 kış içerisinde 2 baba sistemin indiğini hatırlamıyom.. cidden sağlam sistem indiğinde sanki şehrin kotası doluyo.. kaç sistemi kuru soğuk geçirdik.. inşallah seneye 2 3 sistem alırız şöle 10-15 cmlik.. tabi ben metreciyim o ayrı.. ve ne ilginçtirki gelen sistemler hep saatler kısaldıkça etkisini yitiriyoken hiç etkisini artıranda olmuyo.. bunun nası bi açıklaması var merak ediyom..

21 ocak 2004 ve iki hafta sonra gelen şubat 2004 sistemi İstanbul'un son yıllarda gördüğü en büyük sistemlerdendi. Hala hatırlıyorum da özellikle ocak sisteminde kar ve fırtınadan yolumu kaybetmiştim. Yine o zamanlarda ne yazık ki bir öğrenci kardeşimiz karne sonrası eve gidişte hayatını kaybetmişti. Aslında geldiği zaman geliyor. Tabi uzun yıllar sonra 6 ocak sistemini gördükten sonra insan böyle bir sistem bekliyor.