İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yani bizim en az 10 gündür konuştuğumuz 12-14 Ocak dönemi ile ilgili bir şey yok mu hocam

Yoksa üzülürüm , demiştir mutlaka yani öyle umut ediyorum

3 gün önceki yayına da baktım özellikle bizle ilgili kısımlara ve 8 Ocak pazartesi akşam ve 9 Ocak kar görülecek ama örtü yok dedi belki ince dedi. 13-15 Ocak için 4 Ocak tarihinde dahi bir şey söylememiş

• 3 gün önceki yayına da baktım özellikle bizle ilgili kısımlara ve 8 Ocak pazartesi akşam ve 9 Ocak kar görülecek ama örtü yok dedi belki ince dedi. 13-15 Ocak için 4 Ocak tarihinde dahi bir şey söylememiş

Küresel müptezele inat da sistemi görmezden gelmiş olabilir

Misal ben her sistem Ggs yapardım

Bu sistem o problemli arkadaş -20 gelecek deyince ben -20-19-17-15-14 gelmez diye diye -13’e kadar düştüm , utanmasam -12 de gelmez diyecektim :))

Oysa Kİ tarzım -15’i kovalamaktır ve misyonum

Yani adam cahil ve şovmen olduğu İçin insan tersine refleks veriyor , muhtemelen hoca da bu psikoloji ile maalesef kontrpiyede kalmış olabilir

Başka bir izah bulamıyorum :))

• Hocam bence yaptığı tam olarak şu: kar kesinleştiğinde söyleyeyim ve örtü ile ilgili de garantiye oynayayım da kimse hani kar yağacaktı? Demesin. Şu kısıtlı bilgimle ben bile riske girdim çevreme 6 Ocak - 13 Ocak arası kar yağacak bence dedim taaaa 24 Aralık gibi falan. Instagramda dahi durur. Biraz okudum modellere baktım döngünün bu denli stabil kalmayacağını düşünerek içime de doğmasıyla verdim bu tarihi ve birkaç kişiye çok emin olmasam da katkım dokundu 13-14 Ocak hafta sonu organizasyonlarını öne çektiler falan 😅

• İcon sistemin girişini Marmara odaklı verdi. Girit'te 1010 verdi. Devamında bize inişi olurdu.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• İcon sistemin girişini Marmara odaklı verdi. Girit'te 1010 verdi. Devamında bize inişi olurdu.

Bizim için daha iyiyse eğer hocam alır giderim direkt biraz bencillik olacak ama yapacak bir şey yok nadir oluyor salınımlar

• Bizim için daha iyiyse eğer hocam alır giderim direkt biraz bencillik olacak ama yapacak bir şey yok nadir oluyor salınımlar

İniş rotası bizler için iyi ama z500(500hPa)'nın biraz daha güneyli ve güçlü gelmesi çok daha iyi olur.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• İtalya potaya girmesin de aman kültür sanat mis gibi hayatları var gezsinler dolaşsınlar karda biz yürürüz çekeriz yükü😅

• Salı akşamına kadar net bir şey söylemek tahmin değil temenni olur. Ondan dolayı; ne sevinin ne de sevinmeyin. Toteme devam edelim.

Atiba Hutchinson

• Sistem öncesi zaman iyice yavaşladı, bir kaç gündür zaman geçmek bilmiyor. Biran önce kavuşma duasıyla :hfyeni (29):

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Net olarak ECM daha iyi İkondan, hem de ECM 6 saat daha erken olmasına rağmen

O zaman ne diyoruz hocam?? ECM stajyerlere ilk taşları dizdirdi, kalfaya koordinatları verdi ve resmî ortaya ustam çıkardı yine😎 (temenni) ama vade uzun tabi daha negatif - pozitif değişiklikler olacaktır. Umarım bu akşamki ECM ya da UKMO gibi gelir direkt çünkü soğuma artıralım derken yağıştan yiyebiliriz. Aynısının Berkay hocamın dediği gibi 500ü daha güneyli ve soğuk olanına fit oluruz bence hepimiz