İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cumartesi ve pazar günü için arpege toplam 30 mm icon 10 15 mm vermiş beni en çok şaşırtan ukmo oldu 60 mm i geçik yağış veriyor modeller arası makas çok fazla icon ve arpege yarınki güncellemelerinde de benzer değerleri öngörürse haftasonu harika olur 8)

ukmonun bi şeyler denediği akşam güncellemesi

• Isparta'da Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radarı verilerine göre; önümüzdeki 4 saatlik periyotta Isparta çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

28.09.2023 15.05-28.09.2023 19.00

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer…❤️

• Yağışların büyük bi kısmı kuş olmuş maalesef Afyon olarak kötü bi başlangıç yapmıştık bu güz dönemine haftasonu 10 20 mm alabilirsek çok güzel olacak

• Yarın ve pazar günü hava-yagmusrs323 hareketli geçecek icon ve arpege 20 25 mm bandında değerler veriyor bu modeller bu değerleri verdiyse bi şeyler olur bakalım inşallah şansımız olur

• Güneybatı Kesimlerde Bugün (Cumartesi) Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Bugün (Cumartesi) Denizli, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar çevreleri ile Antalya'nın ve Muğla'nın iç kesimlerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

30.09.2023 10.00-30.09.2023 21.00

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer…❤️

• Bugün afyon çok vasattı yine fosladık kütahya 15 mm civarı aldı Uşaka ise şu dakikalarda çok sağlam bir kütle yaklaşıyor 212 mm lik mayıs ayından sonra bu kötü başlangıç pek üzmüyor ancak artık iyi bir siftah yapmamız lazım

• Bugün afyon çok vasattı yine fosladık kütahya 15 mm civarı aldı Uşaka ise şu dakikalarda çok sağlam bir kütle yaklaşıyor 212 mm lik mayıs ayından sonra bu kötü başlangıç pek üzmüyor ancak artık iyi bir siftah yapmamız lazım

yine durgun bir döneme girilecek gibi duruyor maalesef.

• yine durgun bir döneme girilecek gibi duruyor maalesef.

Maalesef öyle gözüküyor hocam bugün en azından bi 10 mm almamız lazımdı kütahya ve uşak beklenmeyen yağışlar aldı Allahtan

Afyona gelirsek bütün modeller istisnasız patladı yarın da yağış olacak ancak beklentiyi kestim gem bi şeyler denemiş 40 50 mm onun dışında icon 10 mm veriyor veriye bakıp yorum da yapılamıyor artık bu şehre :(3232 kışın yamuk yapmaz inşallah

• Maalesef öyle gözüküyor hocam bugün en azından bi 10 mm almamız lazımdı kütahya ve uşak beklenmeyen yağışlar aldı Allahtan

Afyona gelirsek bütün modeller istisnasız patladı yarın da yağış olacak ancak beklentiyi kestim kışın yamuk yapmaz inşallah

Bu yönden gelen kütleler genelde kütahya ve uşağa yarıyor afyon ise boş geçiyor. Bu kıştan umudum yüksek hislerim öyle söylüyor iç ege olarak efsane kışlar arasına girer umarım.

• Denizli'den gideli 1 hafta oldu birkaç gündür çok güzel yağış alıyormuş ve serinlemiş şehir özlemeye başladım daha şimdiden

• Denizli'den gideli 1 hafta oldu birkaç gündür çok güzel yağış alıyormuş ve serinlemiş şehir özlemeye başladım daha şimdiden

O zaman sana evimizin manzarasını atayım, biraz hasret gider.. :)

birkaç gündür böyle bulutlu bulutlu, serin serin takılıyoruz.. dağlara bulut indimi tam bir karadeniz havası oluyor