Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İşte o daglar olmasaydı doğu karadenizin iklimi cok farkli olurdu. Şiddetli soğuklar olurdu erzurum kars gibi olurduk findik cay yetişmezdi. Yani öyle tahmin ediliyor

Çanakkale gibi olurdu bence, yer seviyesinden soğuklar rahat rahat kar yağdırabilirdi 850hpa çok önemli olmazdı.

• sa arkadaslar yıllardır uyku problemi cekiyorum içmediğim hap kalmadi etki etmiyor piyasada bilinenler vardiyalı işde çalışmanın sıkıntısı işde sizd uyku problemi çeken varmı kullandıği ilac varsa yazabilirmi

• sa arkadaslar yıllardır uyku problemi cekiyorum içmediğim hap kalmadi etki etmiyor piyasada bilinenler vardiyalı işde çalışmanın sıkıntısı işde sizd uyku problemi çeken varmı kullandıği ilac varsa yazabilirmi

Allah şifa versin kardeşim.

bir krem vardı zamanında kasintidan uyuyamadığım zamanlarda kullandığım.

Omuza biraz sürüyorsunuz gerisini hatirlamiyordum .

Doktor tavsiyesi idi tabii ki.

Sen de danış istersen doktora.

merhaba içtiğiniz ilaçlar doktor kontrolünde miydi?

melatonin takviyesi alabilirsiniz eğer uyku probleminiz sadece uyuma saatleri ile ilgiliyse yeterli olması gerekir. ama uykuda başka sıkıntılar yaşıyorsanız uykudan uyanmada epey güçlük ya da uyurgezerlik gibi veyahut uykudan çok yorgun kalkma ya da uykuda saldırganlık gibi sıkıntılar varsa da bir parasomnografi çektirmenizi tavsiye edebilirim.

ama dediğim gibi sadece saatler bakımından sıkıntı varsa melatonin takviyesi alabilirsiniz tabi doktor kontrolünde genelde psikiyatri bakar ama bir sıkıntı oluşturmaz diye düşünüyorum eğer gitmeye çekinirseniz diye söyledim bunu da. Maalesef toplumumuzda hala bu ön yargı kırılabilmiş değil.

Aleyküm selam.Allah şifa versin kardeşim.Eğer gece çalışıp gündüz uyuyorsan,kesinlikle karanlık oda da uymaya çalış.Siyah perdeler çok iyi iş görüyor

• Aleyküm selam.Allah şifa versin kardeşim.Eğer gece çalışıp gündüz uyuyorsan,kesinlikle karanlık oda da uymaya çalış.Siyah perdeler çok iyi iş görüyor

evet uyku hijyeni de çok önemli uzakta odaya vuran ışık bile o hijyeni bozabiliyor. Başka bozan durumlar da var uzun uzun yazmayayım şimdi internette yazıyor bakabilirsiniz. Uzun süre uykusuz periyotlar ya da uyku düzeninin olmaması gerçekten hayat kalitesini bir hayli bozan bir durum ve kişide endişe yaratabilecek bazı semptomlara kadar gidebiliyor. O yüzden dikkat etmek gerek tabi pek mümkün olmayabiliyor ama yine de elden geleni yapmak lazım.

• merhaba içtiğiniz ilaçlar doktor kontrolünde miydi?

melatonin takviyesi alabilirsiniz eğer uyku probleminiz sadece uyuma saatleri ile ilgiliyse yeterli olması gerekir. ama uykuda başka sıkıntılar yaşıyorsanız uykudan uyanmada epey güçlük ya da uyurgezerlik gibi veyahut uykudan çok yorgun kalkma ya da uykuda saldırganlık gibi sıkıntılar varsa da bir parasomnografi çektirmenizi tavsiye edebilirim.

ama dediğim gibi sadece saatler bakımından sıkıntı varsa melatonin takviyesi alabilirsiniz tabi doktor kontrolünde genelde psikiyatri bakar ama bir sıkıntı oluşturmaz diye düşünüyorum eğer gitmeye çekinirseniz diye söyledim bunu da. Maalesef toplumumuzda hala bu ön yargı kırılabilmiş değil.

Dışarıdan hormon takviyesi yapıyorsan doğal salınımı baskılamamak,sekteye uğratmamak adına doktor kontrolü kesinlikle olmalı.Karanlık odayı ondan tavsiye ettim.Karanlık=Melatonin:)

• Dışarıdan hormon takviyesi yapıyorsan doğal salınımı baskılamamak,sekteye uğratmamak adına doktor kontrolü kesinlikle olmalı.Karanlık odayı ondan tavsiye ettim.Karanlık=Melatonin:)

Tabi abi haklısın ama bazen karanlık tek başına da yeterli olmuyor maalesef. Daha detaylı konuşabilmem için o konuları işlememiz gerek baharda işleyeceğiz hayırlısıyla :D :D

• Aslında salçayı biraz daha fazla koyardım lakin fazla salçalısı dokunuyor hocam o yüzden böyle daha iyi 😊

hocam birde bana sorun sonradan herşeye alerjim gelişti yakında yumurta ve süte kısıtlama gelicek diye korkuyorum daha doktor testlerini bekliyorum umarım yumurtam ve domatesimi elimden almazlar :hfyeni (18):
    yersem ise zehirlenmiş gibi oluyorum öyle hafif bir yan etki değil