Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu an otobüs Ümitköy civarında. Sıcaklık 6 derece gösteriyor

BORN IN WINTER

• Butun haber siteleri ankara’da kar yagisi basladi diye son dakika girmiş hatta bazıları karli kizilay fotosu bile paylaşmış an itibarıyla ankarada yasamadigimi öğrendim :D X(

• Yaşamkentte 5 dereceye düştü. Bakalım taymekte kaç olacak..

4’e düştü.

Çok düşmedi

Ankara’da kar zor bu gece

BORN IN WINTER

Einmal editiert, zuletzt von GOJIRA ()

• Çubuğun bütün yüksek köylerinde kar tutmaya başlamış. Yarın erken kalkmayacak olsam kaçırmazdım bu geceyi😎

• Şöyle bir sokak lambasına baktım kar atıyor. Acayip şaşırdım ya 😅

6 sene önce sokak lambası hastalığı teşhisi konulmuş biri olarak yazıyorum bu satırları. Nisan ayıydı akrabalarla çay içiyoruz balkonda, lapa lapa kar yağıyor dedim herkes dışarı baktı sonrasında 5 dakikalık bir sessizlik yaşandı. Annemle ertesi gün doktora gittik, o gündensonra oğlum sinana 5-10 lira verip nöbet tutturuyorum. Uzatmayım bana güzel haber verin… iyi forumlar

• 6 sene önce sokak lambası hastalığı teşhisi konulmuş biri olarak yazıyorum bu satırları. Nisan ayıydı akrabalarla çay içiyoruz balkonda, lapa lapa kar yağıyor dedim herkes dışarı baktı sonrasında 5 dakikalık bir sessizlik yaşandı. Annemle ertesi gün doktora gittik, o gündensonra oğlum sinana 5-10 lira verip nöbet tutturuyorum. Uzatmayım bana güzel haber verin… iyi forumlar

Sinanı balkondan sarkıtıp kar ölçütürmeli günler yakın inşallah abi 😂

Kod:28.2

• Sinanı balkondan sarkıtıp kar ölçütürmeli günler yakın inşallah abi 😂

Kod:28.2

Çok kar yağıyor diye İncekte 0+1 daire tuttum biliyorsun bununla yetinmeyip evde 6 kişi yaşıyoruz. Sinan kuma işiyor. Tutunacak dalım kalmadı. Yarın babannem Efsane Semiha’nın yanına gidiyorum detayları yazıcam

• kipcak hocam genelde yanılmıyorsunuz ama inşallah bu sefer yanılırsınız 😀 hoşgeldiniz bu arada bayağıdır göremiyorduk sizi özlettiniz kendinizi.

Yoo çok yanıldığım oldu.

Aslında ben 2-3 günden uzun tahmin yapmıyorum genelde. Bir sistemin geleceği kesinleştikten sonra olabilecekleri görmek için kısa vadeli prokeksiyon yapmak bana daha eğlenceli geliyor. Geçen seneki sistemde şehir merkezinde yanıldım. Zira alçak basınca merkezinin kuzeye tırmananan ve (Eskişehir'den Trabzon'a kadar) sırt yapan izobarları sebebiyle şehir merkezinde beklenen soğuma mümkün olmadı. Bundan bir ders alarak önüme baktım.

5 Şubat zaten uzun bir vade bir de böyle bir trend de basınç yerleşimlerine bakıldığında çok olası diyorum sadece. Bu bir tahmin bile değil. İhtimal üzerinden bir çıkarsama. 5 şubat çok uzun vade. Tahmin etmeye ben şahsen çalışmam, çalışana da bir şey demem, diyemem.

• Yoo çok yanıldığım oldu.

Aslında ben 2-3 günden uzun tahmin yapmıyorum genelde. Bir sistemin geleceği kesinleştikten sonra olabilecekleri görmek için kısa vadeli prokeksiyon yapmak bana daha eğlenceli geliyor. Geçen seneki sistemde şehir merkezinde yanıldım. Zira alçak basınca merkezinin kuzeye tırmananan ve (Eskişehir'den Trabzon'a kadar) sırt yapan izobarları sebebiyle şehir merkezinde beklenen soğuma mümkün olmadı. Bundan bir ders alarak önüme baktım.

5 Şubat zaten uzun bir vade bir de böyle bir trend de basınç yerleşimlerine bakıldığında çok olası diyorum sadece. Bu bir tahmin bile değil. İhtimal üzerinden bir çıkarsama. 5 şubat çok uzun vade. Tahmin etmeye ben şahsen çalışmam, çalışana da bir şey demem, diyemem.

Haklısınız hocam uzun vade çok değişiyor tahmin yapabilmek zor. Kısa vadede siz bayağı iyisiniz ama tek o dediğiniz sistem yanılmıştınız.

• Hiç şaşırmıyoruz artık şöyle sıyırıp giden yağışlara......

Hava kar seviyesine düştü bilin bakalım ne oldu?

Yağış bitti.....