Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • pekala olaya birde şu yönden bakalım bu yapay zeka modelleri verileri parametreleri vs. hazırlayan kimler tabiki bu yönde dalında uzmanlaşmış insanlar.bunlar sadece olasılık bazlı tahminler herhangibir garantisi ve kesinliği hiçbirzaman yoktur.keza bu modellerin verileri gökten vahiyle inmiyor.insan oğlunun ileriyi görme gibi bir bilgisi ve yeteneği yoktur.sadece gördüğü ve hissettiğini yorumlaya bilir daha yarına çıkıp çıkamayacağımızı bilemediğimiz şu hayatta ileriyi görmek bize ne hacet.biz sadece tahminimizi yapar kenara çekiliriz tenzih bizden taktir Allah'tan bu bahsettiğim sadece hava olayları için değil günlük yaşamdaki tüm ayrıntılar için geçerli.oyüzden şu 3 günlük dünyada bir birimizi kırmanın ne alemi var 😊😊

• O mesajı ironi amaçlı yazmıştım hocam. Keşke sonuna (!) bıraksaydım, anlarsınız diye düşünmüştüm :(

İnşallah benim en son bıraktığım,güzel hatırladığım herkese! karşı saygı,sevgi besleyen mütevazı Kerem olursun,senden sonra gelenlere de o uslubunla nice şeyler öğretirsin.Biz de yine senin olursa hatalarını düzelten,abilerin oluruz.Senin için isteyeceğim yegane şey budur.

• Ulan Ecmf ne yaptın bu ne ya :D2

Gfs'nin sistem verdiğine fazla bel bağlamayın. Diyagramı o kadarına destek vermiyor şu an. Arada kaynadı, birkaç sayfa önce, bu kadarını beklemiyordum dedim ya, sebebi yükseğin o kadar kuzeye uzanma ihtimali çok düşük, ondan dedim. Küçük bir hamle, sonra yatma bekliyorum, -3 civarı bir sistemcik gibi.

İkinci bir hamle olması ihtimali var, kuzeye o hamlede uzanabilme ihtimali daha yüksek, o hamlede sert bir sistem alma durumumuz olabilir.

• İnşallah benim en son bıraktığım,güzel hatırladığım herkese! karşı saygı,sevgi besleyen mütevazı Kerem olursun,senden sonra gelenlere de o uslubunla nice şeyler öğretirsin.Biz de yine senin olursa hatalarını düzelten,abilerin oluruz.Senin için isteyeceğim yegane şey budur.

Abi yine aynı Kerem var. Sadece aradaki samimiyete güvenerek ucu açık şakalar yapıyorum. Misal senin alıntıladığın mesajı ironi amaçlı yazmıştım ama kimse anlamamış. Bundan böyle şaka amaçlı bir şey yazmayacağım. Yani Kerem aynı Kerem. Hala eski saygı ve sevgiyle duran. Özelden birkaç kişiyle bunu konuşmuştum buraya da yazayım. Ben anlık sinirle sevdiğim insanlara istemediğim mesajlar yazabiliyorum, bunu birkaç kez belirttim. Zaten olaydan sonra hatalıysam kendisinden özür diliyorum. Yine aynı Kerem var.

• Gfs'nin sistem verdiğine fazla bel bağlamayın. Diyagramı o kadarına destek vermiyor şu an. Arada kaynadı, birkaç sayfa önce, bu kadarını beklemiyordum dedim ya, sebebi yükseğin o kadar kuzeye uzanma ihtimali çok düşük, ondan dedim. Küçük bir hamle, sonra yatma bekliyorum, -3 civarı bir sistemcik gibi.

İkinci bir hamle olması ihtimali var, kuzeye o hamlede uzanabilme ihtimali daha yüksek, o hamlede sert bir sistem alma durumumuz olabilir.

Abi yani yanlış anlamadıysam sen ay başında olacak salınıma sert olabilir diyorsun. Peki bunun tersi durum gerçekleşebilir mi gerçekleşirse neden olur öncekileri kaçırmış olabilirim ufak bi değinirsen sevinirim abi

• Bu sitede kırıldığım döküldüğüm çok insan var yönetimden dahil ancak zamana bırakınca birçok yara iyileşir ama yapılanları unutmuyorum sineye çekiyorum.

Bölgeden de bozulduğum, hayal kırıklığına uğradığım insanlar oldu gerekli yerlerde gerekli desteği görmediğim yalnız hissettiğim dönemler yaşadım hatta bu yüzdendir ki son 3-4 yıldır yani modluğu bıraktığımdan beri pek yazıp çizmiyorum çoğunlukla gırgır şamata. Benim yerime tahmin yapan, analiz eden bir sürü kişi var bana göre eksik kalmış bir yer varsa ekleme yapıyorum yoksa alkışlıyorum arkasında duruyorum.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi birleşikken de ayrıyken de özellikle kış mevsimini kavga gürültüyle geçirir gelenek gibi bir şey olmuş hatta en nezih kavga bu yılki yaşanan oldu şu ana kadar :hfyeni (18): Bu yüzden ceza alan (kendim de dahil) çok insan oldu yazdıklarımızı yayımlamadan önce bir okuyalım, akıl süzgecinden geçirelim sonra canımız sıkılmasın naçizane tavsiyem budur iyi akşamlar...

• Ben meteorolojinin m sinden anlamam. Tek bildiğim mor varsa iyidir. Bunu söylerken de gocunmam.

Burada bulunmamin tek sebebi güzel hoş muhabbet olması. Ve 2 saat girmediğim foruma bir baktım ki ortalık toz duman olmuş. Giden gidene olmuş. Yapmayın etmeyin güzel insanlar. Her insan hata yapar. Pireye kızıp yorgan yakmayın Orasa Abdullah abi Osman Akkaya hocam. Yine biz olalım..

• Ben meteorolojinin m sinden anlamam. Tek bildiğim mor varsa iyidir. Bunubsiylerken de gocunmam.

Burada bulunmamin tek sebebi güzel hoş muhabbet olması. Ve 2 saat girmediğim foruma bir baktım ki ortalık toz duman olmuş. Giden gidene olmuş. Yapmayın etmeyin güzel insanlar. Her insan hata yapar. Pireye jizip yorgan yakmayın Orasa Abdullah abi Osman Akkaya hocam. Yine biz olalım..

Mor varsa iyidir :hfyeni (18): :hfyeni (18): sen bu konunun yaşam kaynağısın fatih hocam ya. Orasa abdullah abi de Osman Akkaya kardeşim de DoquKaradeniz28 tayfun kardeşim buradadır rahat olun.Abdullah abi zaten gidemez onu evinden alırım ama çayını içirirm :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Abi yani yanlış anlamadıysam sen ay başında olacak salınıma sert olabilir diyorsun. Peki bunun tersi durum gerçekleşebilir mi gerçekleşirse neden olur öncekileri kaçırmış olabilirim ufak bi değinirsen sevinirim abi

Nötre çıkışta sert sistem olmalı diye düşünüyorum. Tersi değil, milyonlarca başka ihtimal olabilir. Atmosfer bu, biz a deriz o z diyebilir. Hatta sümer alfabesinden bir harf bile bulabilir :hfyeni (18):

• Bu sitede kırıldığım döküldüğüm çok insan var yönetimden dahil ancak zamana bırakınca birçok yara iyileşir ama yapılanları unutmuyorum sineye çekiyorum.

Bölgeden de bozulduğum, hayal kırıklığına uğradığım insanlar oldu gerekli yerlerde gerekli desteği görmediğim yalnız hissettiğim dönemler yaşadım hatta bu yüzdendir ki son 3-4 yıldır yani modluğu bıraktığımdan beri pek yazıp çizmiyorum çoğunlukla gırgır şamata. Benim yerime tahmin yapan, analiz eden bir sürü kişi var bana göre eksik kalmış bir yer varsa ekleme yapıyorum yoksa alkışlıyorum arkasında duruyorum.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi birleşikken de ayrıyken de özellikle kış mevsimini kavga gürültüyle geçirir gelenek gibi bir şey olmuş hatta en nezih kavga bu yılki yaşanan oldu şu ana kadar :hfyeni (18): Bu yüzden ceza alan (kendim de dahil) çok insan oldu yazdıklarımızı yayımlamadan önce bir okuyalım, akıl süzgecinden geçirelim sonra canımız sıkılmasın naçizane tavsiyem budur iyi akşamlar...

Abi ben o orta doğu karadeniz olayında kavgaya karışanlardan :hfyeni (18): ve ceza yiyenlerdendim hatırlamıyorumda eğer ben bir şey dediysem o zaman kusura bakma abi

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Abi ben o orta doğu karadeniz olayında kavgaya karışanlardan :hfyeni (18): ve ceza yiyenlerdendim hatırlamıyorumda eğer ben bir şey dediysem o zaman kusura bakma abi

Kavga,döğüş, hatta dayak yemek benim işimin bir parçası sayılır.O kadar çok darbe yedim ki atsamda faydası yok artık.Kuzu gibi oldum bak.Senide bu yüzden tebrik ediyorum kardeşim.İşte böyle erdemli ol özür, dileyebil.:hfyeni (18):

• Kavga,döğüş, hatta dayak yemek benim işimin bir parçası sayılır.O kadar çok darbe yedim ki atsamda faydası yok artık.Kuzu gibi oldum bak.Senide bu yüzden tebrik ediyorum kardeşim.İşte böyle erdemli ol özür, dileyebil.:hfyeni (18):

Abi saol eksik olmada hatırlayamadım çünkü ben birine laf ettiydimde hatırlamıyom Gréy hocamsa öyle yazınca dedim acaba ben miydim ondan

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• 3 günlük dünyada kırmaya incitmeye değmez arkadaşlar

Ne güzel hepiniz memleketlerinize yakınsınız

Ata dede topraklarına günü birlik gidip geliyorsunuz

En büyük keyif bu , benim gibi gurbete düşünce anlarsınız

Üzmeyiz incitmeyin birbirinizi

• 3 günlük dünyada kırmaya incitmeye değmez arkadaşlar

Ne güzel hepiniz memleketlerinize yakınsınız

Ata dede topraklarına günü birlik gidip geliyorsunuz

En büyük keyif bu , benim gibi gurbete düşünce anlarsınız

Üzmeyiz incitmeyin birbirinizi

valla şu adam memleket hasretiyle yanıp tutuştu hocam seni burayamı aldırsak neyapsak bilemedim 😄