Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla bende sizler gibi model takip ediyorum olumlu senaryo varsa atıyorum buraya Aralık son çeyrek çöp oldu çünkü beni motive edecek bir şeyler lazım oda anca ciddi bir sistem gelirse olur.. Bir yerlere soğuk akışı olacak gibi o tarihlerde umarım Mart ayındaki gibi rotası biz oluruz, çok kurak kaldık yuvacık barajı düşmüş %15lere felan çok kötü durumdayız.

1 aydır Sapanca gölünden su pompalanıyor Yuvacık’a

• Kocaeli de gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Kocaeli, Kartepe, KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI -1,1
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE/YUVACIK ORMAN SAHASI -1,0
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE KAYAK MERKEZİ 0,9
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/AKÇAOVA BELDESİ 1,4
    Kocaeli, Derince, DERİNCE/KARAGÖLLÜ KÖYÜ 1,5
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA 2,1
    Kocaeli, Derince, DERİNCE 4,8
    Kocaeli, Kartepe, KARTEPE 4,9
    Kocaeli, Gölcük, GÖLCÜK 5,8
    Kocaeli, Dilovası, DİLOVASI 6,2
    Kocaeli, Körfez, KÖRFEZ 6,8
    Kocaeli, İzmit, İZMİT/AKMEŞE BELDESİ 7,0
    Kocaeli, Karamürsel, KARAMÜRSEL 7,6
    Kocaeli, Başiskele, BAŞİSKELE 7,9
    Kocaeli, İzmit, KOCAELİ 8,3
    Kocaeli, Darıca, DARICA 8,5
    Kocaeli, Çayırova, ÇAYIROVA 8,5
    Kocaeli, Kandıra, KANDIRA/KEFKEN ADASI BATI MENDİREK FENERİ 9,2
  • Sakarya’da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları

Sakarya, Adapazarı, SAKARYA 8,1
    Sakarya, Akyazı, AKYAZI 4,8
    Sakarya, Erenler, ERENLER 3,9
    Sakarya, Ferizli, FERİZLİ 7,4
    Sakarya, Ferizli, FERİZLİ/GÖLKENT BELDESİ 7,9
    Sakarya, Geyve, GEYVE 2,8
    Sakarya, Geyve, GEYVE/HİSARLIK KÖYÜ 2,7
    Sakarya, Hendek, HENDEK 1,9
    Sakarya, Hendek, HENDEK/YENİYAYLA KÖYÜ 3,1
    Sakarya, Karapürçek, KARAPÜRÇEK 4,8
    Sakarya, Karasu, KARASU 7,1
    Sakarya, Kaynarca, KAYNARCA 5,4
    Sakarya, Kocaali, KOCAALİ 3,5
    Sakarya, Kocaali, KOCAALİ/MELEN 6,4
    Sakarya, Pamukova, PAMUKOVA 0,2
    Sakarya, Pamukova, PAMUKOVA/AKÇAY BARAJI -1,6
    Sakarya, Pamukova, PAMUKOVA/KEMALİYE KÖYÜ -1,5
    Sakarya, Sapanca, SAPANCA 4,9
    Sakarya, Serdivan, SERDİVAN 7,5
    Sakarya, Taraklı, TARAKLI -2,2

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer…❤️

• Ecmwf'deki cluster verisine göre en aşşağıdaki yani 3. sıralı resimdeki senaryo kümelenmeleri bizi godzillaya götürebilirdi yani 7 sonrası. Bunlar tabi çok uzak vadeler.

20221225080421-96fa6d025b29bc2cd919616ba192b62b4a150e7c.png"

Şuan yaşanan kurakligi böyle sağlam Godzilla tarzı bir sistem kurtarır.Yuvacik olsun diğer barajlar olsun rahat bir nefes alir

• Ecmwf mean 500mb diyagramında bize ciddi bir soğuk akışı olacağına dair net bir şey gözükmesede pattern hakkında bize net bilgi veriyor, oda avrupada yüksek basınç etkili olacak demektir. Ağırlıklı pide görünümü yani yb'nin bizede kollarını uzatmış görünümü mevcut ama zaten 5-6 Ocak civarına kadar modellerden anladığımız bu şekilde olacak gibi sonrası şuanlık belli değil.

Anlamayanlar yada bunu görmeyenler içinde ok işaretiyle ülkemizi ve avrupayı çizdim. Ayrıca başka yerlerde twitterda felan yada başka platformlarda izinsiz paylaşımlar oluyor, illa beni kesme kırpma işine sokacaksınız tekrardan. Emek hırsızlığı yapanı affetmem, izin alırsınki ben zaten izin veririm, direk bodoslama copy pasteler felan yakışmıyor bazı arkadaşlara.

avrupa.png"

• Bu seferde istediğim tarz da, bir sistem gelmez ise emekliliğe ayrılır, sahra çöllerinde domates yetiştiriciliği işine başlarım. 6 sene oldu yeter artık. :hfyeni (18):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ecmwf mean 500mb diyagramında bize ciddi bir soğuk akışı olacağına dair net bir şey gözükmesede pattern hakkında bize net bilgi veriyor, oda avrupada yüksek basınç etkili olacak demektir. Ağırlıklı pide görünümü yani yb'nin bizede kollarını uzatmış görünümü mevcut ama zaten 5-6 Ocak civarına kadar modellerden anladığımız bu şekilde olacak gibi sonrası şuanlık belli değil.

Anlamayanlar yada bunu görmeyenler içinde ok işaretiyle ülkemizi ve avrupayı çizdim. Ayrıca başka yerlerde twitterda felan yada başka platformlarda izinsiz paylaşımlar oluyor, illa beni kesme kırpma işine sokacaksınız tekrardan. Emek hırsızlığı yapanı affetmem, izin alırsınki ben zaten izin veririm, direk bodoslama copy pasteler felan yakışmıyor bazı arkadaşlara.

avrupa.png"

Ortaya koca bir imza at bak bakalım copy paste yapabiliyorlar mı :D