Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Atmosfer içindeki dairesel veya kendi ekseni etrafında dönen hava akımına 'vorteks' deniyor. Vorteks kar yağışı, etkilediği noktalarda kısa sürede yoğun yağışlar ve kuvvetli fırtınalar oluşturmasıyla biliniyor. Vortex, etkili olduğu lokasyonda kısa sürede bol yağış bırakır, ani fırtınaya neden olur.

• Ya Kerem şu vortexin ne olduğu açıklarsan sevinirim...

Girdap şeklinde atmosfer içindeki dairesel veya kendi ekseni etrafında dönen hava akımıdır. Denizden topladığı yağışlar ile birlikte ağır yağışlar bırakır. Şartlar uygun olursa şiddetli kar yağışları olur. Vorteks etkisinde gökgürültüsü hadisesi muhtemelen görülebilir. Umarım anlamışsınızdır kısaca anlatmaya çalıştım.

• Allah’ım daha çok versinde bizde kıskanalım kardeşim hepimizin ortak gayesi kar yağışı görmek ha siz ha biz samimi söylüyorum herkes adına mutlu oluyorum 😊

Bende mutlu oluyorumda nedir bu rizeden alıp veremediğiniz sabahtan beri bekliyoruz

• Beratım sakin olsana kötü bi şey dememiş ki. Senin oralar ne alemde

İyi iyi yollar bembeyaz 3cm yollar çimenler çayliklar 6 7 cm ama gördün alıp. Veremediği var gelmiş 5cm karı buyuk görüyor sahilleri 2017de geçtiği yetmemiş gibi aldık noldu 2017de aldığınızda bizimkini kıyasla şuanki sistemdede bizde. İyisiniz hiç boşuna rizeye iyi demesinler

• Güzel kardeşim mesajımı tekrardan okumanı şiddetle tavsiye ediyorum geçnsin kanın kaynıyor anlaşılan😊

5Cm karı buyuk gördün okudum mesajını gayet ne dediğini anlıyorum anlama sorunum yok gayet iyi anladım

• 5Cm karı buyuk gördün okudum mesajını gayet ne dediğini anlıyorum anlama sorunum yok gayet iyi anladım

Kardeşim değindiğim konu Rize’nin 5 cm alması değildi ama yinede kusuruma bakma anlatamamış olabilirim ☺️

• 53rizesnow Berat abi, Rize'nin yağış alacağını burada herkes biliyor. Hem bizler tahminimizde de belirttik. Lütfen sakin ol. Özgür abim kötü bir şey yazmadı sen yanlış anladın. Lütfen sakin olalım sistemin takibini yapalım. :)

• Arkadaşlar böyle sağa sola sataşmakla yokbiz sizden iyi aldık yok kıskanmayın vs gibi ibarelerle tartışma yaratmaya çalışmayalım biz genel tahminimizi yaptık artık bundan sonra bize sakince beklemek düşer nasibimizde ne varsa onu alırız nefazla nede az butür sistemlerin nereye neetki yapacağını kestirmek güç biryer koparken biryer yıldız sayabilir bunuda unutmayın ocak veya şubat ayında değiliz mart ayındayız mart 🙂

• Kardeşim değindiğim konu Rize’nin 5 cm alması değildi ama yinede kusuruma bakma anlatamamış olabilirim ☺️

Ona neysede yaprak sallanma konusu ben laf ettin mi? size ettim mi? Tipi olurken gram ağzımı açtım mı size karşı dedim mi yaprak sallanmiyor gene mi alcan ben ne yasadiysam onu yasayacan atmosfer adalet dagitiyor sana verdi sıra bende izleyeceksin izleme sırası sende şimdi bne kimseye böyle satasmadim