Şubat Kötü Mart Kapıdan Baktıracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Aklı olan bu saatten sonra kar yağmasını istemez senin benim 1 günlük kar don merakı yüzünden tüm ülkenin tahıl ekimi perişan olmasın derim

Bilinçli ektiği surece sıkıntı olmaz ülkem insanı erken ekip daha çok para kiracagini dusunur ve bazen bu tutmaz dondan dolayı telef olur fakat biraz beklerse ve toprağı havalandirirsa hem toprağın verimliliğini arttırır hemde ekinler ziyan olmaz şimdi diyenler olacak forumda çiftçi var diye de tarlamiz var ordan biliyorum o mantıkla çok zarar ettik biz ;) anlayacağınız iş havalarda bitmiyor tarla sahibinin zekasinda bitiyor bilmem anlatabildimmi :D

Einmal editiert, zuletzt von Can Tönge ()

• Çiçek şubatta sıcağı gördü mü açar neyin bilinci yahu sanki çiftçi açtırıyor çiçeği. Nerden bilsin adam şubat ortasında yaz havası olacağını mevsim normaline göre ekimler yapılıyor bekleniyor. Kuraklık olunca don olunca zarar edilir ürününü sigorta ettirmekten başka yapılacak birşey yok. Ha önlem olarak olası meteorolojik afetlerden dolayı sigorta ettirmeyi tavsiye etsen bak o zaman anlarım.

• Çiçek şubatta sıcağı gördü mü açar neyin bilinci yahu sanki çiftçi açtırıyor çiçeği. Nerden bilsin adam şubat ortasında yaz havası olacağını mevsim normaline göre ekimler yapılıyor bekleniyor. Kuraklık olunca don olunca zarar edilir ürününü sigorta ettirmekten başka yapılacak birşey yok. Ha önlem olarak olası meteorolojik afetlerden dolayı sigorta ettirmeyi tavsiye etsen bak o zaman anlarım.

Ziyan en büyük günahlardan biridir ;) üstüne para verseler öyle birşey yapmam ben.. Ayrıca ağaçlardan bahsetmedim tarlalardan bahsettim.. Nolursunuz artık anlamayip dinlemeden elestirmeyin.

yılda iki defa ürün alınan cennet vatanım da allah bir yerden götürür.....bir yerden verir kafanızı yormayın ,bizler yeter ki suni şeyler değil ,doğal gübreler kullanalım toprağa kendimiz zarar vermeyelim,yeri geldiğinde nadasa bırakalım,sulamamızı iyi yapalım .ondan sonra don mu tutar ,yoksa sel mi vurur,kuraklık mı olur,o yaradanın bileceği bir şey ,toprağın bu mevsimde kar suyuna da ihtiyacı var ayrıca .alt tabakada su beslenmesi için .

• Verende allah alanda allah kimin malını kimden esirgiyoruzki

Allah verdiği nimeti ziyan etmemizi ister mi ? O zaman umursamadan ziyan edelim ekinleri bilinçsiz ekelim toprağı havalandirmayip ömrünü uzatmiyalim direk hasat günü ekelim olmuyor böyle işte toprak yeteri kadar mineral biriktiremezse ve dinlenemezse çiftçiler hormon kullanıyor neyse daha fazla konu dışına cikmayalim

• Günaydın, bu sabah itibariyle bir parça kalan ümidim de bitti ! Zaten B. Sürmeli'de bu sabah noktayı koydu gibi.. Dedi ki; Ay sonu soğukları şüpheli görüntüler vermeye başladı, bir çok model beklemeyin soğuklar gelmeyecek diyor, dedi maalesef. Şubat ayını KAR sız kapadık. Geçmiş olsun.. Mart ayından da ne beklerseniz artık !..

Model kar varsa kar var der. Modelde kar yoksa kar yok der. Ne endeks bilir ne diyagram.sabah gfs kar versin bekledigimiz soguma artti der.

• ya arkadaş şakamısınız siz ben anlamadım şubat ayı bitiyor sıcaklık 20 derece bu aylar geçtikçe kışa aylarına mı giriyoruz da martta kar yağcak kandırmayın ınsanları semıh bey de kusura bakmasın son tahmınlerınde başarısız oldu bence kışı kapatmak en mantıklısı

• Semih Bey ne der bilemiyorum önce bu hafta sonu bir serinleme olacak gibi sonra çok ufak bir toparlanma arkasından 24 ü hafta sonundakine göre nispeten soğuk ve yağışlı olacak gibi ancak 24 üne daha 8 gün var konuşmak faydasız şimdiden derim. Bu arada yarın bugüne göre serin olacak gibi.

• I know the story changes every 6hrs but it makes for such nice eye candy. That would be a very interesting solution

0Z GFS predicts strong warming of tropospheric polar cap height, bullish signal for -AO/more extreme winter weather

Arkadaşlar Judah ın bugünkü mesajı yorumunuz ne?

• Biliyorum hikaye her 6 saatte değişiyor ama böyle göz alıcı hale geliyor (yada: göz alıcı hale gelinmesi için yapılıyor).Çok ilginç bir çözüm olmalı.

Buraya kadar anladığımı yazmaya çalıştım ama pek olmadı :D