GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yb batilarsa 1 mt olur.bu sekildede 1mt alan yerler olur ama vakit var daha.

Sistemi dun gordum.konu acicaktim.2007 den beri ilk defa konu acmak icin korktum :D aksam ana fikir degismezse gelir insallah

inşallah batılamaz, olduğu gibi gelir. tam türkiye sistemi. her yeri etkileme potansiyeline sahip. ancak vade çok uzun. modeller bozabilir de.

• Yb batilarsa 1 mt olur.bu sekildede 1mt alan yerler olur ama vakit var daha.

Sistemi dun gordum.konu acicaktim.2007 den beri ilk defa konu acmak icin korktum :D aksam ana fikir degismezse gelir insallah

şimdi fazla batilar falan doğu karadenizlilere yazık olur ama cm için beklemek lazım tek bildiğim böyle gelirse en az 4-5 gün surer doğrusunu söylemek gerekirse ben geçen hafta gormustum :D açtığım konuda da belirttim bence hiç cekinmeyin açın konuyu :)

• bu konuda tevazu gösteremeyeceğim bafralı hemşerim .bir defa da geldim diye sağlam sinyal çaksa şu çıktılar ne olur.dokuz doğurduk valla burada Şaban ,ben ve bir kaç arkadaş(yazar arkadaşlar başımızın üstünde zaten)....e her emeğin, bir yemeği olur .felsefem bu toprağım seni de davet ediyorum bu felsefeye ;)inşallah doğu-batı sentezini kazanan,doğu romalılar olarak biz oluruz .:)

Dostum geçen sistem doğu karadeniz efsane aldığında hiçbir zaman onlar neden efsane aldi demedim ama sadece üzüldüm biraz batilasaydi keşke dedim ama doğudakilere art niyet beslemeyelim huzur kaçmasın

• ufukta sistem gözüktü ya, türer şimdi "ben dememiş miydim" ciler :) Vade çok uzun bence arkadaşlar 15 gün var yani. hadi son 3 günü saymayalım o zamana netleşeceğini düşünelim. 12 gün var, günde 4 güncelleme oluyor yani 48 güncelleme var. bu model 48 kere değişecek, 48 kere taklalar atacak. Biz ise bazısında üzülüp bazısında sevineceğiz. Tatlı atışmalara tamam da, değer mi arkadaşlar kavga etmeye :) Neticede yoruma gelirsek 300h sonrası görüntü çok tatlı çok hoş bir görüntü umarım 10 gün sonra da aynı tabloyu görürüz.

• bu konuda tevazu gösteremeyeceğim bafralı hemşerim .bir defa da geldim diye sağlam sinyal çaksa şu çıktılar ne olur.dokuz doğurduk valla burada Şaban ,ben ve bir kaç arkadaş(yazar arkadaşlar başımızın üstünde zaten)....e her emeğin, bir yemeği olur .felsefem bu toprağım seni de davet ediyorum bu felsefeye ;)inşallah doğu-batı sentezini kazanan,doğu romalılar olarak biz oluruz .:)

böyle konuşmak forumdaki huzuru kaçırır.

• Dostum geçen sistem doğu karadeniz efsane aldığında hiçbir zaman onlar neden efsane aldi demedim ama sadece üzüldüm biraz batilasaydi keşke dedim ama doğudakilere art niyet beslemeyelim huzur kaçmasın

yok sen yanlış anladın sanırım can kardeşim ,ben toprağım ile şakalşıyorum.doğu roma dediğim yerde bugünkü anadolu toprakları batı roma malum şu anki avrupa ... bir mesajından alıntıya istinaden söyledim yani,alıntı mesajı çıkmamış bafralı55 in(not)...bkz.

• ufukta sistem gözüktü ya, türer şimdi "ben dememiş miydim" ciler :) Vade çok uzun bence arkadaşlar 15 gün var yani. hadi son 3 günü saymayalım o zamana netleşeceğini düşünelim. 12 gün var, günde 4 güncelleme oluyor yani 48 güncelleme var. bu model 48 kere değişecek, 48 kere taklalar atacak. Biz ise bazısında üzülüp bazısında sevineceğiz. Tatlı atışmalara tamam da, değer mi arkadaşlar kavga etmeye :) Neticede yoruma gelirsek 300h sonrası görüntü çok tatlı çok hoş bir görüntü umarım 10 gün sonra da aynı tabloyu görürüz.

Aynen oyle.bi modelle sevinip bi modelle uzulmeyelim.ana fikir degismedigi surece sorun yok

Hosuna gitmiyorsa okuma gec.Birde bnm pazar gunu yaptigim yorum duruyor hala carsambadan itibaren modeller olumlu yonde degisecek diye gelin gorunku basladi.

• Alıyor demedim...Sadece birbirlerine yakın veriler sunuyor dedim....Neyse uzatmaya gerek yok ve emin olun ben sizlerden fazla kar istiyorum... İnş. bu soğuma ve yağışlar stabil hale gelir.... ALLAHA emanet olun...

Oda gfs verilerini baz aliyor sanirsam gfs guncellemelerini daha geriden veriyor.

• Arkadaşlar herkeste ben demiştim havası oluşmaya başladı madem dediniz keşke veri sunsaydinizda akılda kalıcı olsaydı :) bence su günden itibaren umut dolu zamanlar başladı ben demiştim deme zamanı değil yani

• her neyse arkadaşlar admin müdahale etmeden ;biz konuyu farklı bir yere doğru çekmeden ,kendi kendimizin hakemi olalım .dönüşü olmayan gereksiz muahbbetlere dönmesin bu konuşmalar... hepimiz yaşını başını almış arkadaşlarız.5 dakikalık sevinci çok gözüyorsa bazı arkadaşlar bize,şahsım adına bundan sonra sevinmem ,sistem görünmediğinde de görünse de tepkim aynı olur ,ileride umut ışığı olmadığında dahi ,isim vermeyeceğim .bir çok arkadaş ısrarcı takiplerini sürdürdü.onlara da ayrıca teşekkür etmek isterim.Efsane hocamıza,Root hocamıza burak hocamıza görüşleri ne olursa olsun ,severiz sevmeyiz,sözlerini dinleriz dinlemeyiz......saygı duymak zorundayız arkadaşlar ....Zorundayız dedim senelerini bu işe adamış, insanların sözlerini bir çırpıda bir kenara atmak olmayacağı aşikardır,3 gündür,,, "kar gelmeyecek boşuna beklemeyin" tarzında sözler diyen arkadaşlara dahi iyimser yaklaşıldı.Lütfen kimse suistimal etmesin,kalp kırmayalım bu iş de ,burada son bitsin şu 3 günlük dünya da değmez....kar yağar,1 metre de olur ,doğulu da olur batılı da olur ,ancak istemeden de olsa kırdığımız arkadaşların ahını ne bu dünyada ne öteki tarafta hesabını kimse veremez..........saygılar !!!