Kara Kış Geliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İki gün erime çok az olur. Cuma kar fırtınasına devam. Daha etkili bir sistem olacak. Toplam kar kalınlığı dediğim gibi metreyi bulabilir.

• Bende cekmekoydeyim nerede 34 cm kar 15 cm anca var

Kayisdagda bile mahallenin içinde 25-30 cm var. Dağda ayrı tabi. Ama önemli olan mahalle zaten, burada bile 25 varsa orada 34 olamaz. Rüzgarin biriktirdiği yerde yapilmaz ölçüm. :)

• Son Skew-T diyagramlarına göre Çarşamba ve Perşembe içinde olabilecek yağışlar yükseklerde muhtemelen kar şeklinde olacak, sulukar olarak başlarsa bile düşük ıslak hazne sıcaklığı sebebiyle kara dönecek. Cuma zaten tekrar kar geliyor. Bugün herhangi bir yer için soru sormayın. Yer yer batı karadenizde yoğun kar var, o da öyle abartılacak bir kar değil. Olağandışı bir beklentim yok. Kar alan yerler tadını çıkarsın, olmayanlar cuma günü gelecek ikinci dalgayı beklesin.

• Son Skew-T diyagramlarına göre Çarşamba ve Perşembe içinde olabilecek yağışlar yükseklerde muhtemelen kar şeklinde olacak, sulukar olarak başlarsa bile düşük ıslak hazne sıcaklığı sebebiyle kara dönecek. Cuma zaten tekrar kar geliyor. Bugün herhangi bir yer için soru sormayın. Yer yer batı karadenizde yoğun kar var, o da öyle abartılacak bir kar değil. Olağandışı bir beklentim yok. Kar alan yerler tadını çıkarsın, olmayanlar cuma günü gelecek ikinci dalgayı beklesin.

2 sorum var :D

1.si yeni gelicek sisteme kadar bu karlarda erime olucakmı ?

2.si ise Bugun yağış bekleniyormu şuan havada güneş amcayı görüyorum yağış yok.

• 2 sorum var :D

1.si yeni gelicek sisteme kadar bu karlarda erime olucakmı ?

2.si ise Bugun yağış bekleniyormu şuan havada güneş amcayı görüyorum yağış yok.

Dün yagacagini söyledim ve burada ince bir kar devam ediyor. Yağmıyorsa senin sorunun. :D
    1-2 cmden fazla erime beklemiyorum yükseklerde.

• Dün yagacagini söyledim ve burada ince bir kar devam ediyor. Yağmıyorsa senin sorunun. :D
    1-2 cmden fazla erime beklemiyorum yükseklerde.

Aman aman olmasın şuan 30 ila 35cm arasında bi kar değeri var diger sistemle birleşirse 1mt bekliyorum ben :D

• Ah ah Şu sert soğuğun yanında.şöyle yılbaşındaki dek olacaktı. Demekki neymiş Siklon bazı istisnalar haricinde istanbula pek yaramazmış bu sistemden bunu öğrendik. Dekten daha adaletsiz daha gaddar bu Siklon :D

• Ah ah Şu sert soğuğun yanında.şöyle yılbaşındaki dek olacaktı. Demekki neymiş Siklon bazı istisnalar haricinde istanbula pek yaramazmış bu sistemden bunu öğrendik. Dekten daha adaletsiz daha gaddar bu Siklon :D

Siklon elinden geleni yaptı, işi bozan ULL şerefsizi.

• Ben o ull nin root :). Neyse pendik olarak en azından sabah kalktığımda biraz örtü vardı. Geçen sistemin en iyi kar alan semtlerinden biri olmasak gece kafayı kırardım heralde :)