Kışın 2. fazı başlıyor... (15 Ocak -10 Şubat)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • efsane mi? ben öyle mi dedim?

Hocam boşver sen senin tahminlerini bekliyoruz kimseyi kaale almayiniz ( suan nasil gidiyor hocam):)

[size=x-large][font=Arial, sans-serif]Güntekin Onay : Gün gelecek FEDA diye dalga geçtiğiniz BEŞİKTAŞ puan kaybetsin diye dua edeceksiniz.[/font][/size]

Einmal editiert, zuletzt von Furkan Koç ()

• 23 Ocak 2016:-Wildleo'nun günlüğü: Bugün Kar yağışının başlamasından beri 6. gün öğleden önce başlayan kar yağışı yeniden yoğunluğunu artırdı, sanırım Ataşehir civarında kar kalınlığı 60 cm'i geçmiştir, Arabayı otoparka inip çalıştırmak gerekiyor, üzerindeki karları 3. kez temizliyorum 6 günde...

• 23 Ocak 2016:-Wildleo'nun günlüğü: Bugün Kar yağışının başlamasından beri 6. gün öğleden önce başlayan kar yağışı yeniden yoğunluğunu artırdı, sanırım Ataşehir civarında kar kalınlığı 60 cm'i geçmiştir, Arabayı otoparka inip çalıştırmak gerekiyor, üzerindeki karları 3. kez temizliyorum 6 günde...

Hocam ankara hiçmi nasiplenemeyecek???

• Kaldı ki GFS olağanüstü bir çıktı sunuyor biz de keyifle yorumlamaya çalışıyoruz elbette ki bu görüntü değişecektir keza bizim coğrafyamız için olağan kış koşullarının üzerinde bazı olaylar öngörüyor bu model, ama bu görüntüyü ancak CFS'in 1096 saatlik fantezi sinoptiklerinde görebilen biri olarak tadını çıkara çıkara yorumlamak sanırım hakkımız değil mi?

• Kaldı ki GFS olağanüstü bir çıktı sunuyor biz de keyifle yorumlamaya çalışıyoruz elbette ki bu görüntü değişecektir keza bizim coğrafyamız için olağan kış koşullarının üzerinde bazı olaylar öngörüyor bu model, ama bu görüntüyü ancak CFS'in 1096 saatlik fantezi sinoptiklerinde görebilen biri olarak tadını çıkara çıkara yorumlamak sanırım hakkımız değil mi?

hocam en soguk seneryomu bu

Hocam değişmesin

Bana çok olağanüstü gelmiyor. Bu kadar olur mu bilmem ama yaklaşik bir şey olabilir. Efsane degilse de efsaneye yakin bir sistem bekliyorum ben. Ya yagis olarak, ya sicaklik olarak, yada süre olarak. Hepsinin çakışma ihtimali de var. :)

• Bana çok olağanüstü gelmiyor. Bu kadar olur mu bilmem ama yaklaşik bir şey olabilir. Efsane degilse de efsaneye yakin bir sistem bekliyorum ben. Ya yagis olarak, ya sicaklik olarak, yada süre olarak. Hepsinin çakışma ihtimali de var. :)

hepsi çakışırsa ki zor 2004 uzak görünmüyor hiç:gun_bandana:

• Bana çok olağanüstü gelmiyor. Bu kadar olur mu bilmem ama yaklaşik bir şey olabilir. Efsane degilse de efsaneye yakin bir sistem bekliyorum ben. Ya yagis olarak, ya sicaklik olarak, yada süre olarak. Hepsinin çakışma ihtimali de var. :)

carsamba persembe kar alicakmiyiz.