GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ben kar tutmayacak diyen hiçbir arkadaşa troll demedim,sadece güneşli geçecek,kış bitti diyenlere dedim.Yoksa başından beri benimde örtü konusunda çekincelerim vardı

şu burnumuzun dibindeki sistemi tam olarak kimse yorumlayamadı ya bitti benim için hep aynı, yağınca da bakın demiştim derler, yağınca bende söylerim,
    demekki neymiş 2 gün kala bile şukadar yağacak şöyle olacak demek, yarın şu saatte deprem olacak demekle aynı şeymiş, tecrübemle orantılıdır söylediklerim.. dahada bitti bende..:)
    bide anlamadığım abi millet sokak semt soruyo yağacakmı diye! inanamıyorum ya bu duruma, sen önce bi koca şehirin hatta türkiyenin hava durumunu doğru al da:) o da bulabilirsen..

Einmal editiert, zuletzt von kostanza ()

• sana demedim burda 2-3 gün once yazmıştım ist salı günü oglene ikindiye kadar sulukar dedim maşallah 5 kişi üstüme yılın trollü diye çullandı çamur atıldı yine diyorum hava beklenen kadar bile soğmuycak alçak basınç sütlaç çünkü..herşey o an çıkan model değil ! o alcak basıncın durmunu bile farketmediniz..

Einmal editiert, zuletzt von kerimcem ()

• şu burnumuzun dibindeki sistemi tam olarak kimse yorumlayamadı ya bitti benim için hep aynı, yağınca da bakın demiştim derler, yağınca bende söylerim,
    demekki neymiş 2 gün kala bile şukadar yağacak şöyle olacak demek, yarın şu saatte deprem olacak demekle aynı şeymiş, tecrübemle orantılıdır söylediklerim.. dahada bitti bende..:)
    bide anlamadığım abi millet sokak semt soruyo yağacakmı diye! inanamıyorum ya bu duruma, sen önce bi koca şehirin hatta türkiyenin hava durumunu doğru al da:) o da bulabilirsen..

Siklon aşırı oynak kimseyi suçlamamak lazım.Sürekli değişti umarım bir mucize olur iyi örtü alırız.

• batıda mı?

Bu tarz polemiklere gerek yok :)
    Deklerin daha tatminkar vurduğu yerler elbette 15-20 cm arası kar alır ayrıca Kartal Sahil'de 6 cm ölçülen bir cetvel ile kanıtlanmış fotoğrafta var neye göre 15 cm ?
    Neyse ben bu sistemde sonuna kadar haklı çıktğım için kendimi tebrik eder dururum.
    Haklı çıkamayanlar düşünsün :)

• sana demedim burda 2-3 gün once yazmıştım ist salı günü oglene ikindiye kadar sulukar dedim maşallah 5 kişi üstüme yılın trollü diye çullandı çamur atıldı yine diyorum hava beklenen kadar bile soğmuycak alçak basınç sütlaç çünkü..herşey o an çıkan model değil ! o alcak basıncın durmunu bile farketmediniz.

ya benim anlamadığım dün üstadlar sıcaklık haritasını paylaştı ist 2 ile 4 derece arası!! çarşamba belki gündüz 0 ile 1 leri görür, bunun saçma sapan bi sistem olduğu bu kadar basit, yani bir gün kala ben kendimde yorumlayabiliyorum bunu! nası hala yok 50 cm yok bilmemne, 1 kış içinde yapılan tahminleri %60-70 i tutmuyor! bide şimdiden başlandı yok 18 şubat diye o da ötelendi berilendi derler mart başı demeye başladılar bile! ben size bişey diimmi o sistem haziranda gelir bekliyin:):)

• biz modeller iyidi bu şekilde gelsin istanbulu efsane dedık?şimdi yine karkarsız oynak modeller var hic belli olmaz 2002 aynı durumla karsı karsıya geldı..kardesim modeller aynı ama atmosfer birden bire deyişi verdi..hic belli olmaz.. görecezz bakalım..

• Bu tarz polemiklere gerek yok :)
    Deklerin daha tatminkar vurduğu yerler elbette 15-20 cm arası kar alır ayrıca Kartal Sahil'de 6 cm ölçülen bir cetvel ile kanıtlanmış fotoğrafta var neye göre 15 cm ?
    Neyse ben bu sistemde sonuna kadar haklı çıktğım için kendimi tebrik eder dururum.
    Haklı çıkamayanlar düşünsün :)

cephesel sistem arkadaşım, şunu cok ciddi söylüyorum bi seni tanırım takip ederim, bir de coğrafyacı arkadaşı, kimseyi boşa da ümitlendirmiyorsunuz, ağzınızdan bir kere bile efsane lafının çıktığını dahi duymadım, bu çizgide devam et lütfen yoksa çok kafa karıştıran var, farkındaysan sitede kimse yok sistem böyle çıktı millet sustu:)

• cephesel sistem arkadaşım, şunu cok ciddi söylüyorum bi seni tanırım takip ederim, bir de coğrafyacı arkadaşı, kimseyi boşa da ümitlendirmiyorsunuz, ağzınızdan bir kere bile efsane lafının çıktığını dahi duymadım, bu çizgide devam et lütfen yoksa çok kafa karıştıran var, farkındaysan sitede kimse yok sistem böyle çıktı millet sustu:)

Bilerek yaptığım birşey değil ne görüyorsam gördüğümü söylemeye çalışıyorum.
    Teşekkürler takip için

• biz modeller iyidi bu şekilde gelsin istanbulu efsane dedık?şimdi yine karkarsız oynak modeller var hic belli olmaz 2002 aynı durumla karsı karsıya geldı..kardesim modeller aynı ama atmosfer birden bire deyişi verdi..hic belli olmaz.. görecezz bakalım..

bence herkes evet doğru yorumlayamadık yapamadık demeli arkadaşım, sonuçta ara güncellemelerde kötü çıktı denilen güncellemeler bu durumun ışığını veriyordu yani ben kararsız bi sistemim diyordu..

• cephesel sistem arkadaşım, şunu cok ciddi söylüyorum bi seni tanırım takip ederim, bir de coğrafyacı arkadaşı, kimseyi boşa da ümitlendirmiyorsunuz, ağzınızdan bir kere bile efsane lafının çıktığını dahi duymadım, bu çizgide devam et lütfen yoksa çok kafa karıştıran var, farkındaysan sitede kimse yok sistem böyle çıktı millet sustu:)

Kimsenin sustuğu yok beğenmezsen gidersin nokta.Sistem gelmeden daha giriş yapmadan öldürdün sistemi.Kim demiş 50 cm diye bu sistem için söyle bakalım.Herkes sistemin zor bir sistem olduğunu söyledi daha neyin peşindesin?

• Bilerek yaptığım birşey değil ne görüyorsam gördüğümü söylemeye çalışıyorum.
    Teşekkürler takip için

biliyorum ne görüyorsan onu söylüyorsun hatta ocak yılbaşı sisteminden beri takip ediyorum seni ozamanda sulu kar dedin olay yapmıştı millet dediğin gibide oldu, üstatlar bile dün bile söylediler ya efsane diye ağzından bisefer bu kelime çıkmadı coğrafyacı da aynı, buradaki hocalar efsane diyor inanamıyorum ya bide bana kızar millet diye kaydettim yapıştırayım diye, herkese hoca moca demem daha, boşverelim biz kendi işimize bakalım sizi takibe devam..:)

• Kimsenin sustuğu yok beğenmezsen gidersin nokta.Sistem gelmeden daha giriş yapmadan öldürdün sistemi.Kim demiş 50 cm diye bu sistem için söyle bakalım.Herkes sistemin zor bir sistem olduğunu söyledi daha neyin peşindesin?

dün hocaların attığı mesajlara bakın 30 cm diyor istanbulun bazı kesimleri için, niye beğenmezsen gidersin gibi birşeye girdiniz ki şimdi? ben de efsane diyenlerin yorumlarını yorumladım ters bişey söylemedim ki?
    hatta dün sizin attığınız sıcaklık haritalarını yorumlamıştım o haritalara rağmen nasıl böyle tahmin yapıldığına şaşırdım, doğru yorumlayanıda az önce tebrik ettim gayet normal..

Einmal editiert, zuletzt von kostanza ()

• biz sistemin sağ sola başını gövdesini modeller dalga gecer gibi bir görüntü sergiliyor şuan?hic belli olmaz diyerek gözlicez umudumuz var halla..kostanza sistem girsin helle şu oynak modallere bir bakalım neden bukadar kararsız olduklarını anlıcaz..sen girmeden öldürdün yine :D atmosfer deyişken bir tip ona göre ters köşe olma