Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • benim takıldığım başka site var , isim vermiceğim reklama girmesin diye , ha bu demek değildir buraya gelmicem , buraya gelirim sohbet ederiz havayla alakalı

• benim takıldığım başka site var , isim vermiceğim reklama girmesin diye , ha bu demek değildir buraya gelmicem , buraya gelirim sohbet ederiz havayla alakalı

Takıldığın siteyi biliyorum ama burayı da unutma.Daha sık gel tahmin yap,yorum yap ve sohbet edelim.Sizi daha sık görelim :)

Bu akşam gerçekten çok şey öğrendik sağolun, bu arada isminizi bağışlarsanız seviniriz

• Geçmiş sayfaları okudum Samsun ile ilgilide yağış yorumu yapar mısın Mgm Atakum'dan ölçüyir ve eksik ölçüyor 700 ortalama vermiş diğer internet sitelerinde bilgi amaçlı olarak samsunun yağı hakkında 726-750'den aşağı yok sizin düşünceniz nedir? m.a.t (liman)

• Geçmiş sayfaları okudum Samsun ile ilgilide yağış yorumu yapar mısın Mgm Atakum'dan ölçüyir ve eksik ölçüyor 700 ortalama vermiş diğer internet sitelerinde bilgi amaçlı olarak samsunun yağı hakkında 726-750'den aşağı yok sizin düşünceniz nedir? m.a.t (liman)

samsunu extra olarak ele almak lazım , değişkenlik çok gösterecek nokta var , mesela salıpazarının bu denli çok yağış almasının sebebi sadece iç kesimde olduğundan dolayı değil , 2. olarak samsun 19mayıs unisinin bulundğu noktada samsuna merkezi bazda en fazla yağış alan yerlerin başında gelir

• Mat abi Bafra'da lapa lapa kar yağarken 50 km doğumuzda kalan Samsun/merkezin şakır şakır yağmur yağdığı zamanları biliyorum ben.Samsun merkez çok saçma bir noktada :D

Yada hangi yaz olduğunu unuttum Samsun'a 250 kg yağmur olmuştu bizim Bafrada 50-60 filandı. :D Böyle garipliklerin olduğu bir şehir :D

• samsunu extra olarak ele almak lazım , değişkenlik çok gösterecek nokta var , mesela salıpazarının bu denli çok yağış almasının sebebi sadece iç kesimde olduğundan dolayı değil , 2. olarak samsun 19mayıs unisinin bulundğu noktada samsuna merkezi bazda en fazla yağış alan yerlerin başında gelir

abi samsun çarşamba olarak ne düşünüyosun denize 30 km :)

• samsunu extra olarak ele almak lazım , değişkenlik çok gösterecek nokta var , mesela salıpazarının bu denli çok yağış almasının sebebi sadece iç kesimde olduğundan dolayı değil , 2. olarak samsun 19mayıs unisinin bulundğu noktada samsuna merkezi bazda en fazla yağış alan yerlerin başında gelir

Ben tam merkezdeyim İlkadım yazın ani kuvvetli yağmurlar alıyoruz Akum ve Canikle birlikte

• Mat abi Bafra'da lapa lapa kar yağarken 50 km doğumuzda kalan Samsun/merkezin şakır şakır yağmur yağdığı zamanları biliyorum ben.Samsun merkez çok saçma bir noktada :D

Yada hangi yaz olduğunu unuttum Samsun'a 250 kg yağmur olmuştu bizim Bafrada 50-60 filandı. :D Böyle garipliklerin olduğu bir şehir :D

sen yine 50 km diyosun en son kar aldığımız sistemde çarşambada ayaz varken çarşamba terme yolu kapanmıştı birsürü araç yoldan çıkmıştı çarşamba terme arası 20 km :)

bafra biraz daha karasallık taşır , bu biraz daha bahse olan konuda şudur , arada 0.5 lik veya 0.8 lik bile fark olsa değişkenlik gösterir , mesela örnek samsunda 1.9 derecede kky yağarken bafrada 1 derecede kar yağmış oluyor , aynı şekilde çarşambada bu özelliği taşıyor , mesela ayazlı gecelerde daha çok etkisini gösteriyor , ayazlı gecelerde çarşambada -6 lar varken samsun merkezde 0 veya -1 var

Samsunun girişinde tepelik var 200 metreye dayanan o engelliyor heralde :D