10-14 Aralık Arası Beklentim

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 1987 kışını İstanbulda yaşamış biri olarak net olarak söyleyeyim ki sakın ha 1987 kışını 2002 yada 2004 gibi 1987' ye göre kıytırık kışlarla mukayese etmeyin.O kış çok başkaydı çok.

• Accuweather,Fremeteo vs. model güncellemelerini baz alarak tahmin yapıyorlar.Oyüzden geçtiğimiz sistemde hepsi çuvallamıştır.Çünkü hiçbirinde yoruma yer yoktur.Tahmin sitelerine bakıp boşuna zaman harcamayın.

Demek istediğimi tam anlatamadım. Accuweather ın uzun vadedeki istanbul tahminleri neredeyse ocak ayının sonuna kadar mevsim normallerinin 2-3 derece altında, hatta zaman zamanda kar yağışları mevcut. Aynı accuweather kasım ayı için ılık, aralık ayı içinse soğuk gösteriyordu . Tabiki nokta atış yapamıyor. Özellikle bu sistemde, hangi site nokta atışı yapabildiki, mgm ve wetter 3 dışında? Ben accunun uzun vade ortalama sıcaklık tahminlerinden bahsetmek istedim.

• İsko katılıyorum o kişi bende yasadım nefes bir kardı istanbulda kar küreme araçları dolaşıyordu avcılar cıvarı yol kapanmıştı ve bele kadar kardı neredeyse kalkması 1 ay sürdü buzları belediye işçileri kazmalarla kırıp kamyonlarla taşıdıklarında Nisan'ın 8-10 gibiydi .. Böyle bir kışı ist tekrar yasarmı gerçekten bilemiyorum

• Zitat von isko pid='77138' dateline='1387019504'

1987 kışını İstanbulda yaşamış biri olarak net olarak söyleyeyim ki sakın ha 1987 kışını 2002 yada 2004 gibi 1987' ye göre kıytırık kışlarla mukayese etmeyin.O kış çok başkaydı çok.

Aynen Katılıyorum,
    1987 kışı gibi bir kış hayal bile edemiyorum...

• Zitat von Gülşen Tuna pid='77157' dateline='1387023564'

İsko katılıyorum o kişi bende yasadım nefes bir kardı istanbulda kar küreme araçları dolaşıyordu avcılar cıvarı yol kapanmıştı ve bele kadar kardı neredeyse kalkması 1 ay sürdü buzları belediye işçileri kazmalarla kırıp kamyonlarla taşıdıklarında Nisan'ın 8-10 gibiydi .. Böyle bir kışı ist tekrar yasarmı gerçekten bilemiyorum

Babamla fırına ekmek almaya giderken kardan tünellerin içinden geçtiğimizi hatırlıyorum.3-4 gün esnaf dükkan açamamıştı.Gece heryer donardı,sabah kar başlar akşama kadar tipi şeklinde sürerdi.Hatta bir sabah kalktığımızda arabamızın tamamen kaybolduğunu hatırlıyorum.Dozerler gömülü arabalara zarar vermemek için ara yolları açamıyorlardı.Bu süreç yaklaşık 15 gün böyle devam etmişti.Mukayese kabul görmez bir kıştı.

• Zitat von isko pid='77159' dateline='1387026859'

Babamla fırına ekmek almaya giderken kardan tünellerin içinden geçtiğimizi hatırlıyorum.3-4 gün esnaf dükkan açamamıştı.Gece heryer donardı,sabah kar başlar akşama kadar tipi şeklinde sürerdi.Hatta bir sabah kalktığımızda arabamızın tamamen kaybolduğunu hatırlıyorum.Dozerler gömülü arabalara zarar vermemek için ara yolları açamıyorlardı.Bu süreç yaklaşık 15 gün böyle devam etmişti.Mukayese kabul görmez bir kıştı.

[size=6]A[/size][size=4]bi siz çok şanslıymışsınız :([/size]

AF-YOK

• Zitat von arif_107 pid='77191' dateline='1387043395'

Ne flood yapıomuşum

Abi, alt alta +2 mesaj atmak forumun kurallarına aykırdır :) Uyarı alırsın diye bu mesajı attım.

AF-YOK