7-11 ARALIK (MARMARA)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Anadolu Ajansı' nın yaptığı haber Ankara ve batı karadeniz için kar uyarısı sanki Ankara' ya yoğun kar yağacakmış gibi...

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Arkadaşlar,
    Hep söylüyorum keşke bu işi duygularımızı ve sinerjimizi kullanarak kendi lehimize artırabilsek ama bu bilimsel olarak mümkün değil biliyorsunuz. Benim son hazırlamış olduğum ve gönderdiğim tahminde Çarşamba en sistemin en güçlü günü ve öyle olacağını da düşünüyorum. Azor'un sıkıştırması ile Kırım'ın kuzeyine kaçan -12 çekirdeği yarın öğleden sonra gittikçe doğuya kaymaya başlayacak. Sıcaklıkların kar seviyelerinde perşembe ve Cuma gündüz tutunabilmesi çok zor. Şimdilik önümüzdeki bu 1,5 günün keyfini yaşayın lütfen. Hava olayları bir ortalama çerçevesinde cereyan eder, önümüzdeki günlerde mevsim normallerine yaklaşacak olan sıcaklıkların Aralık ayının son haftasında yeniden düşüş eğilimi içerisine girmesini ( Sibirya kökenli jet akımları sayesinde) bekliyorum. Bu akşam saatlerinde İstanbul genelinde yağışlar kara çevirecek.
    Sevgiler,

• Merhabalar,
    Sizin bölgeniz son iki sistemde de sistemin soğuk çekirdeğine yakın bölgede kaldığından tek sorununuz yağış olarak görünüyor. O derece ve altını bu gece göreceğini düşünüyorum dolayısıyla yarın sabaha örtü oluşması kuvvetle muhtemel.

• Arkadaşlar,
    Hep söylüyorum keşke bu işi duygularımızı ve sinerjimizi kullanarak kendi lehimize artırabilsek ama bu bilimsel olarak mümkün değil biliyorsunuz. Benim son hazırlamış olduğum ve gönderdiğim tahminde Çarşamba en sistemin en güçlü günü ve öyle olacağını da düşünüyorum. Azor'un sıkıştırması ile Kırım'ın kuzeyine kaçan -12 çekirdeği yarın öğleden sonra gittikçe doğuya kaymaya başlayacak. Sıcaklıkların kar seviyelerinde perşembe ve Cuma gündüz tutunabilmesi çok zor. Şimdilik önümüzdeki bu 1,5 günün keyfini yaşayın lütfen. Hava olayları bir ortalama çerçevesinde cereyan eder, önümüzdeki günlerde mevsim normallerine yaklaşacak olan sıcaklıkların Aralık ayının son haftasında yeniden düşüş eğilimi içerisine girmesini ( Sibirya kökenli jet akımları sayesinde) bekliyorum. Bu akşam saatlerinde İstanbul genelinde yağışlar kara çevirecek.
    Sevgiler,

Teşekkürler ilk etapta 24 saat kar görelim bana yeter İstanbul'da :)

• Sabahta söyledim.. Güney marmara - İstanbul Çatalca- Anadolu yakasının az bir kısmında, Yalova dışındaki yerler bugun ve yarın kar beklemesinler... En azından Bu aksam ve yarın aksam için.

• Sizin yorum biraz iddialı, keza en azından benim elimdeki veriler özellikle bu gece için tersini söylüyor. Saat 21 ve sonrasından sabah 09:00'a kadar yağış etkili yer yer yoğun olacak.

• Sizin yorum biraz iddialı, keza en azından benim elimdeki veriler özellikle bu gece için tersini söylüyor. Saat 21 ve sonrasından sabah 09:00'a kadar yağış etkili yer yer yoğun olacak.

Hocam bir site var şuana kadar yağışlarında hiç şaşmadı. Umarım bu sefer yanılırda kar yağışını alır herkes mutlu olur.

• Kar yağıcak arkadaşım nereye yağmıyor salak olmak gerekiyor yağmıcak demek için ama örtü olmayacak sahil kesimlerde sadece yağar geçer o kadar

Sözlerinize dikkat edin.!!! Ben burda düşüncemi paylaşıyorum. Böyle seviyesizce yorum yapmanıza gerek yoktur. ..

• Kar yağıcak arkadaşım nereye yağmıyor salak olmak gerekiyor yağmıcak demek için ama örtü olmayacak sahil kesimlerde sadece yağar geçer o kadar

Arkadaşlar,
    Lütfen birbirimizin fikirlerine, görüşlerine saygılı olalım. Rencide edici ifade ve kelimeleri kullanmaktan sakınalım.
    Size yakıştığını düşünmüyorum.
    Sevgiler,

• CNN TÜRK / AKOM'dan bağlantı yapıyor..

Önümüzdeki 1-2 saat içinde kar yağışının şehri etkisi altına alması bekleniyor :D

AKOM yetkilisi: Şehir içinde 10 cm. kar bekliyoruz...

Bünyamin Sürmeli "Şehirde birkaç saat sonra başlayacak kar yarın akşama kadar devam edecek. Alemdağ gibi uzak yerlerde başlayan kar tüm merke ilçelere yayılacak. Tüm ilçelerde örtü bekliyorum en azından 3-4 parmaklık...

Aralık ortalamasını 3-4 derece aşağıda bekliyoruz. Ocak için de bu böyle görülüyor ancak kışı erken bitirebiliriz bu sene" dedi.

:)

• Bursada bugün hiç bir şey olmadı mgm falan hafif kar diyor hatta kky bölgesel günlük tahminlerde ne olur bu gece yarın kalktığımızda her yer bembeyaz olurmu okullar tatil olabilir mi ?(kar ne zaman başlar ?