Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• konuyu buraya taşıyorum...

pendikçi ne kıvırdın be yılbaşında havada kar bile zor görürsünüz dedin sistem yok dedin beklenenden çok önce kar göründü yarın tutmasa bile tipi bekleniyor ve sen diyorsunki sistem dememiz için ütün ülkeyi etkişlemesi lazım. En başında öyle demiyordun ama istanbula sistem yok diyordun şimdi ülkeyi etkilemedi sistem denemez diyorsun.

Bak çok güzel tespitdi şimdiden havada kar aldık

• konuyu buraya taşıyorum...

pendikçi ne kıvırdın be yılbaşında havada kar bile zor görürsünüz dedin sistem yok dedin beklenenden çok önce kar göründü yarın tutmasa bile tipi bekleniyor ve sen diyorsunki sistem dememiz için ütün ülkeyi etkişlemesi lazım. En başında öyle demiyordun ama istanbula sistem yok diyordun şimdi ülkeyi etkilemedi sistem denemez diyorsun.

efendim sistem yok fos derken tabiki mübalağa ettim ama yani demek istedimki fos bir sistem olacak. bu sistem kar a olan hasretinizi daha da artıracak. bakın 10 gün önce modellerde istanbula -8 ler giriyor ve daha uzun süreli kalıyordu. sistem çok daha etkiliydi ama ben fos çıkacak dedim aha da çıktı.. şu an dışarısı çok güzel bizim pendikte . kar namına bişey yok. yerler kuru. tüm kıyılarda böyle.bu sistem fos mudur değilmidir istanbul için. aydos tarzı yerler ekmek yer anca bu tür sistemlerden orada dağ başı. sistem dediğin şöyle bi silkeler istanbulu altını üstüne getirir. şahsen ben bizim mahallede hava da kar görsem içime sıkıntı girer özlem daha da artar. yağacaksa adam gibi yağmalı. ona da çok az kaldı. bu sistem dediiğim gibi çöp benim için

• efendim sistem yok fos derken tabiki mübalağa ettim ama yani demek istedimki fos bir sistem olacak. bu sistem kar a olan hasretinizi daha da artıracak. bakın 10 gün önce modellerde istanbula -8 ler giriyor ve daha uzun süreli kalıyordu. sistem çok daha etkiliydi ama ben fos çıkacak dedim aha da çıktı.. şu an dışarısı çok güzel bizim pendikte . kar namına bişey yok. yerler kuru. tüm kıyılarda böyle.bu sistem fos mudur değilmidir istanbul için. aydos tarzı yerler ekmek yer anca bu tür sistemlerden orada dağ başı. sistem dediğin şöyle bi silkeler istanbulu altını üstüne getirir. şahsen ben bizim mahallede hava da kar görsem içime sıkıntı girer özlem daha da artar. yağacaksa adam gibi yağmalı. ona da çok az kaldı. bu sistem dediiğim gibi çöp benim için

O silkeleme yarın olacak. Yerler kuru felan değil sabahtan beri kuvvetli yağmur, akşamdan beri orta şiddette kky-yağmur var.

• efendim sistem yok fos derken tabiki mübalağa ettim ama yani demek istedimki fos bir sistem olacak. bu sistem kar a olan hasretinizi daha da artıracak. bakın 10 gün önce modellerde istanbula -8 ler giriyor ve daha uzun süreli kalıyordu. sistem çok daha etkiliydi ama ben fos çıkacak dedim aha da çıktı.. şu an dışarısı çok güzel bizim pendikte . kar namına bişey yok. yerler kuru. tüm kıyılarda böyle.bu sistem fos mudur değilmidir istanbul için. aydos tarzı yerler ekmek yer anca bu tür sistemlerden orada dağ başı. sistem dediğin şöyle bi silkeler istanbulu altını üstüne getirir. şahsen ben bizim mahallede hava da kar görsem içime sıkıntı girer özlem daha da artar. yağacaksa adam gibi yağmalı. ona da çok az kaldı. bu sistem dediiğim gibi çöp benim için

Yuh be söylediklerine bak normalde istanbula ilk kar taneleri sabah yada gece düşecekdi saat 5de düştü şimdi sen bunun derdinimi yapıyorsun

• O silkeleme yarın olacak. Yerler kuru felan değil sabahtan beri kuvvetli yağmur, akşamdan beri orta şiddette kky-yağmur var.

istanbulun tümünü etkiliyormu hayır. yağmur her zaman olur. bizim istediğimiz kar.. şu an kar namına pek bişey yok ki zaten pek olmayacak. pendik kupkuru .kurtköy aynı şekilde kartal bostancı maltepe kadıköy vs bu kıyıların hepsi daha hava da görmedi. yarın görseler bile hava da görürler en fazla 0,1 cm olur. yani demem o ki ben buna sistem demem. dediğim gibi fos çıktı bu sistem zaten öyle güzel bir sistem olmayacağı belliydi 10 gün öncesinden istanbul için. sistemin istanbul adına kötü olacağını gfs nin 10 gün önce o efsanevi sistemi batıya kaydırmasından anladım. onun gelmeyeceğini ordan anladım

• istanbulun tümünü etkiliyormu hayır. yağmur her zaman olur. bizim istediğimiz kar.. şu an kar namına pek bişey yok ki zaten pek olmayacak. pendik kupkuru .kurtköy aynı şekilde kartal bostancı maltepe kadıköy vs bu kıyıların hepsi daha hava da görmedi. yarın görseler bile hava da görürler en fazla 0,1 cm olur. yani demem o ki ben buna sistem demem. dediğim gibi fos çıktı bu sistem zaten öyle güzel bir sistem olmayacağı belliydi 10 gün öncesinden istanbul için. sistemin istanbul adına kötü olacağını gfs nin 10 gün önce o efsanevi sistemi batıya kaydırmasından anladım. onun gelmeyeceğini ordan anladım

Şükret be insafsız şu saatde değil kadıköy çatalcada kky olması gerekirdi

• istanbulun tümünü etkiliyormu hayır. yağmur her zaman olur. bizim istediğimiz kar.. şu an kar namına pek bişey yok ki zaten pek olmayacak. pendik kupkuru .kurtköy aynı şekilde kartal bostancı maltepe kadıköy vs bu kıyıların hepsi daha hava da görmedi. yarın görseler bile hava da görürler en fazla 0,1 cm olur. yani demem o ki ben buna sistem demem. dediğim gibi fos çıktı bu sistem zaten öyle güzel bir sistem olmayacağı belliydi 10 gün öncesinden istanbul için. sistemin istanbul adına kötü olacağını gfs nin 10 gün önce o efsanevi sistemi batıya kaydırmasından anladım. onun gelmeyeceğini ordan anladım

Pendikçi kardeş kusura bakmada boş muhabbet edip gerilim yaratıyon . Fazla alıntı yapmasak iyi olacak kötü gözüküyor. Ayrıca istanbulun tamamı havada karı gördü.

• Pendikçi kardeş kusura bakmada boş muhabbet edip gerilim yaratıyon . Fazla alıntı yapmasak iyi olacak kötü gözüküyor. Ayrıca istanbulun tamamı havada karı gördü.

pendik kurrtköy maltepe bostancı kadıköy emin önü kar görmedi dahaa ve tuzla şifa mah daha çok var :)

• Bişey sorcam kar için en uygun nem %si hangisi benim o kadar tecrübem yok ama nemde çok önemli kar için

bunun kesin bir sayısı yok şöyle örnek vereyim hava 2.5 dereceyken deniz üzerinden çok sayıda alçak bulut geliyorsa 0 derecede olsa kolay kolay kar yağmaz ve genellikle rüzgarsız havalarda olur bu tür hadiseler çünkü rüzgar nemin artmasını engelleyen bir faktör.