2013 Yılbaşında Hava Nasıl Olacak ? Özel Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ntv bile bu hafta sonu İstanbul için 6 derece ve karla karışık yağmurlu olacak dedi.galiba bu sefer dananın kuyruğunu yakalayacağız gibi görünüyor ne dersiniz.

Umut can oğuz arkadaşım aynen öyle. :)
    Dananın kuyruğu artık bizde :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Yılbaşı için soğuk kesinleşiyor. Pazartesi - salı daha net şeyler söyleyebiliriz.
    Soğuk güzel fakat yağış düşündürücü gibi.

[size=small]
    [/size]

• yılbaşı sistemi daha çok güneydoğu anadolu doğu anadolu iç anadolu ve karadenize yarayacak

Tam olarak belli olmaz. Ecmfw modellerinde yan çizmeye başlamış yılbaşı sistemi çarşamba gününe kadar her şey netleşir.

[size=small]
    [/size]

• Kardeş ben bu ecmvf modellerini anlamıyorum.850 hpa 500 hpa bide niederschlag bunlara bakıyorum ben.zaten aynı değilmi bu modellerle ecmvf

Gfs yle ecmwf aynı sonuçları vermezler genelde.
    ecmwf modelini dmi takip ediyor genelde.

[size=small]
    [/size]

• Gfs ve diyagram modelleri tahmincilerin kolay ve rahat anlaması için analizler daha detaylı şekilde hazırlanmış. nasıl mı? haritalarda yeşil mavi sarı kırmızı diye bölgelerin sıcaklıklarını 4 renge ayırmışlar ve buna göre tahmin belirlemişler.evet kısaca söylemek gerekirse eğer ki tahmin yapmak istiyorsanız bence bu modelleri deneyin derim size tek alternatif yol bu dur.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Gfs ve diyagram modelleri tahmincilerin kolay ve rahat anlaması için analizler daha detaylı şekilde hazırlanmış. nasıl mı? haritalarda yeşil mavi sarı kırmızı diye bölgelerin sıcaklıklarını 4 renge ayırmışlar ve buna göre tahmin belirlemişler.evet kısaca söylemek gerekirse eğer ki tahmin yapmak istiyorsanız bence bu modelleri deneyin derim size tek alternatif yol bu dur.

yani ecmvf ye bakma diyosun

• yani ecmvf ye bakma diyosun

senin bahsettiğin o model çok karışık az önce baktım görsellerden,dünya üzerindeki uydulardan grafik çıkartmışlar sanki ,bir de bazı çizgiler var onlarda soğuğun yoğunlaştığı yerleri işaretlemiş.senin anlayacağın bayagı zihin yorucu bir model bu tavsiye etmem bunu sana tamam.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Lo sen takma 3 gün sonra kesinleşir nereye ne yazacağı hangi moderator dedilo sölesene.bak özel msj yaz bana orada söle ben bir tahmin yapacam sana birkaç şey diyecem bir tanıdığım var ona sormanı tavsiye edecem

• Umutcanmı[hr]
    özel msjdamı dedi yoksa normal konulardamı sordun eğer konularda sorduysan hangi konuda sordun söle bakayım

Lütfen anlamsız tartışmalara girmeyin.
    Ben tahminlerimi her zaman herkesle açık açık paylaşmış bir kişiyim.
    O tahminler bana ait değil.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Arkadaşlar (memo ve yusuf) önceki gereksiz birkaç mesajınızı sildim. Lütfen bireysel mesajlaşacaksanız özel mesaj yolunu kullanınız. Anlayışınız için teşekkürler :shy: