Rize'de 2013-2014 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İlk konumuzu açıyoruz,Ya Allah Bismillah...
    2013-2014 kışı neredeyse Türkiye'nin tamamında ılık ve kurak geçti.Ama bazı yerler var ki Aralık ve Mart'ta kar ile boğuştu,Ocak ve Şubat'ta doğru düzgün yağmur bile almadı,işte bu yerlerden biri Rize.

Rize 3 Aralık,7 Aralık,11 Aralık ve 30 Mart'ta karlı sistemler aldı.Ama bir kışı kış yapan Ocak ve Şubat'tır.İşte 2013-2014 kışından en güzel kar fotoğrafları(Bazılarını ben çektim):)

NOT:Fotoğraflar karışıktır.

• SON DAKİKA:Rusya üzerinden gelen serin hava etkisini gösterdi.Kıyılarda 17-18 dereceye kadar düşen sıcaklığın etkisiyle Kaçkar Dağlarının 3500 mt üstüne yılın ilk karı yağdı.

Kar çok yüksek kesime yağdığı için fotoğraf yok ama kıyılardan bakıldığında uç taraflardaki beyazlıklar görünüyor.2014-2015 kışı Rize'de resmen başladı HAYIRLI OLSUN.

Einmal editiert, zuletzt von HvFrm(Hf) ()

• SON DAKİKA:Rusya üzerinden gelen serin hava etkisini gösterdi.Kıyılarda 17-18 dereceye kadar düşen sıcaklığın etkisiyle Kaçkar Dağlarının 3500 mt üstüne yılın ilk karı yağdı.

Kar çok yüksek kesime yağdığı için fotoğraf yok ama kıyılardan bakıldığında uç taraflardaki beyazlıklar görünüyor.2014-2015 kışı Rize'de resmen başladı HAYIRLI OLSUN.

Darısı diğer yerlerin başına. :D Hayırlı uğurlu olsun.

Bu arada konu için teşekkürler.Harika olmuş.Bu kareleri görmek geçen kış bana pek nasip olmadı.Umarım önümüzdeki kış nasip olur. :)

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

Einmal editiert, zuletzt von Engin(Bursa) ()

• @"KarTutkusu03" Rize yılın 12 ayı kar alan tek il.Haziran'da kar yağdı,Temmuz'da kar yağdı Ağustosta kar yağdığına ilk kez bu sene şahit oldum.Havalar biraz daha soğusun siz görün Rize'yi.Kartpostallık fotoğraflar ekleyeceğim.

@"Engin(Bursa)" Teşekkür ediyorum.Kıyıdan zirvedeki karı görünce içim bi hoş oldu.Zirveye çıkasım geldi.Bu kareleri bol bol görmek istiyorsanız Rize'ye taşının.12 ay kar görürsünüz.Bu sene çok fotoğraf ekleyeceğim.

• @"KarTutkusu03" Rize yılın 12 ayı kar alan tek il.Haziran'da kar yağdı,Temmuz'da kar yağdı Ağustosta kar yağdığına ilk kez bu sene şahit oldum.Havalar biraz daha soğusun siz görün Rize'yi.Kartpostallık fotoğraflar ekleyeceğim.

@"Engin(Bursa)" Teşekkür ediyorum.Kıyıdan zirvedeki karı görünce içim bi hoş oldu.Zirveye çıkasım geldi.Bu kareleri bol bol görmek istiyorsanız Rize'ye taşının.12 ay kar görürsünüz.Bu sene çok fotoğraf ekleyeceğim.

Ekimin 2. Yarısında burda da zirvelerle başlar, Nisan'ın 20 sine kadar zirvelerle biter.
    Kar için ben Rize'ye geleyim siz de kuru soğuk için Afyon'a ... :D

AF-YOK

• Ekimin 2. Yarısında burda da zirvelerle başlar, Nisan'ın 20 sine kadar zirvelerle biter.
    Kar için ben Rize'ye geleyim siz de kuru soğuk için Afyon'a ... :D

Kuru soğuk ile ben geçen sene Aralıkta tanıştım.Gerçekten çok kötü birşey kuru soğuk.Afyon'nun zirveleri en fazla 1500-1700 mt dir,daha erkende başlayabilir.Ekim ortasında burda kar Ayderden bile aşağı iner.2 yıl sonra kardan adam şenlikleri bol karlı yapılacak.Sen en iyisi Rize'ye taşın:D[font=Verdana, Arial, sans-serif]'Sen[/font]

• Kuru soğuk ile ben geçen sene Aralıkta tanıştım.Gerçekten çok kötü birşey kuru soğuk.Afyon'nun zirveleri en fazla 1500-1700 mt dir,daha erkende başlayabilir.Ekim ortasında burda kar Ayderden bile aşağı iner.2 yıl sonra kardan adam şenlikleri bol karlı yapılacak.Sen en iyisi Rize'ye taşın:D[font=Verdana, Arial, sans-serif]'Sen[/font]

Abi 2000 mt den fazla çoğu dağı n'aptın sen burası deniz kenti değil :D .

AF-YOK