Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Aynen çok farkediyor. 2-3 derecelik soğuma Rizeyi beyazlatır.. 2012 mart 16 yı hayırlıyorum merkezde ki 20 cm karı. Yağış sıkıntı olmaz sa 1-2 derecelik soğuma daha girerse kar yağar. Yüksekler de tutar zaten. lazuri53 pid='91941' dateline='1394230172'

rize merkez 6,ardeşen 8 herhalde.iç kesimle kıyılar arası çok fark var.benim köyüm ile ardeşen merkez arası 7,5 km yani 15-20 dakika.ben köyde 20 cm kar varken ardeşen merkezde yağmur yağdığını biliyorum

• Zitat von buraksefer pid='91942' dateline='1394231010'

-4 ve karayel olursa ki hem gfs hem ecmwf bu yönde,rize kar alır yağış güzel örtü dahi olabilir.bence en kötü kky alacağız.ecmwf -4,-5 soktu ama mgm bilerek pek çok yere kky ikonu dahi koymadı.çünkü bir anda soğuk giderse herkes o tahmine göre hareket ettiyse al başına belayı

• gfs sağı solu belli olmuyo akşam çok kötüydü modeller.şuan ayın 15 ine kadar uzatmış durumda ve hala devam ediyo. şu sistemden 3-5 cm kar alalım bu kış yeter valla.kar nasıl bişey onu unuttuk.

• ALLAH ın izniyle yükseklere özellikle dağlara güzel kar yağacak inş. nehir ve göllerin debisi açısından bu yağış çok önemli MEVLAM hayırlı eylesin...

• P.tesi gunu istanbuldaki arkadaslardan yogun kky haberi gelicek.trakyadan ve bolu bilecik vs cevrelerinden yogun kar haberi gelicek.soguk ve kar araliklarla c.tesi ye kadar surecek.

• Zitat von Efsane-Semih pid='92006' dateline='1394278919'

P.tesi gunu istanbuldaki arkadaslardan yogun kky haberi gelicek.trakyadan ve bolu bilecik vs cevrelerinden yogun kar haberi gelicek.soguk ve kar araliklarla c.tesi ye kadar surecek.

üstad çanakkaleden yoğun kar haberi gelebilirmi

• Zitat von TC Onur Gültakın pid='92012' dateline='1394279324'

hadi be gerçektenmi

Yani şu mgm'nin son güncellemesine bakarsak kar alırsan şanslısınız ancak mgm istanbula ne düşmanlığı var ya bütün marmaraya kar veriyor bi istanbul yağmur :@:hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18):

• Arkadaslar tabi ki onceligimiz kar ve bunun sonrasinda gelen mutluluk ama burda baska bir konuya dikkatinizi cekmek isterim ozellikle istanbul ve cevresinde yagis miktari epey verimli gozukuyor. Kurak grcem bu kistan sonra yaz icin ihtiyac olan barajlardaki doluluk orani artacaktir. Bu sistemin bize artisi olarak sayilabilir