GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Mart 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Show tv ana haberde kar yagısı uyarısı yaptı haftaya marmara karadeniz iç bölgeler dedi istanbul içinde yaptı sıcaklıklar 0 derecenin altına düşücekdedi uzun vadeli soguk olucakmıs

• Atv nin dedigi daha mantikliymis.

Aksam gfs modeli henuz herseyin netlesmedigini takip etmeye devam edin diyor.ecmwf ye bakalim birde.

10 11 gibi ingiltere 1040 la cikan azor donus hareketiyle polari onune alsa cok guzel olacak ama bakalim.polari onune alirsa ozaman saglam ortu olur.almazsa havada kar olur.aksamki gfs ye gore istanbulda kar var.kotu falan degil panik yapmayin.mart ayindayiz.daha degismeye devam edecek.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Buda benim tahmininm bu sistem döner gfs akşamları genelde en sıcak seneryoyu verir İstanbulda bir yüksek tabanlı ayakkabı kadar kar olur 5-6 cm

• Ya tam tahmin ettiğim gibi. Bu sistem Marmarayı etkiler. Karadeniz falan ekmek çıkmaz gibime geliyor. Kaldı ki 12 Marttan sonra görülen o sibirya Kırım atağı eğer gelirse İyi kar bırakır.

• Zitat von buraksefer pid='91532' dateline='1393960646'

Ya tam tahmin ettiğim gibi. Bu sistem Marmarayı etkiler. Karadeniz falan ekmek çıkmaz gibime geliyor. Kaldı ki 12 Marttan sonra görülen o sibirya Kırım atağı eğer gelirse İyi kar bırakır.

ayni şeyleri 11 aralık sisteminde de duyduk :D

• Akşam ecmwf yağış haritası
    Paylaşmadığım günlerde de yağış var ama ben yoğun olan günleri paylaştım.Bide şunu söylemek isterim kararsızlık hala devam ediyor.Şimdide yağış olarak azalış var her güncellemede bir değişiklik oluyor ne yazık ki.

• Artık alıştık.

Sabah:iyi
    Öğle;süper
    Akşam:kötü
    Gece;düzelme

Einmal editiert, zuletzt von HvFrm(Hf) ()

• Zitat von Valla görünüşü söylüyorum ben   İnşallah değişir. Şu görüntü de Sadece Marmara bölgesi kar alır. Batı Karadeniz belki. BaFRaLi55 pid='91533' dateline='1393961230'

ayni şeyleri 11 aralık sisteminde de duyduk :D

• Atv nin dedigi daha mantikliymis.

Aksam gfs modeli henuz herseyin netlesmedigini takip etmeye devam edin diyor.ecmwf ye bakalim birde.

10 11 gibi ingiltere 1040 la cikan azor donus hareketiyle polari onune alsa cok guzel olacak ama bakalim.polari onune alirsa ozaman saglam ortu olur.almazsa havada kar olur.aksamki gfs ye gore istanbulda kar var.kotu falan degil panik yapmayin.mart ayindayiz.daha degismeye devam edecek.

Efsane-Semih selam, som Ecmwf yorumun nedir ?..

• Arkadaşlar anlatmak istediğim sinoptikte okla çizdiğim gibi 10-11inde Sibiryanın 1050 mb olması ve Azorun 1040la uygun konumunda olması gerekirdi dolayısıyla bu durmda bize en azından bir -7lik soğuk kaçamağı olması gerekirdi maalesef gerçekleşmedi o yüzden şimdiki sinoptiklerde bu soğuk yoktur yani olmadığı olamayacağı için soğuk abzorve demektir kıyılarda yetersiz enerji var demektir kalıtımsal kar beklemeyin çok üzülürsünüz yoksa Benden söylemesi kar görmek isteyen oturduğu yerde beklemeyecek o gün izin alacak karasallara gidecek başka yolu yok bu işin

• Zitat von buraksefer pid='91536' dateline='1393963631'

aralığa benzer olacak.7 aralık sisteminde rize 4-5 cm kar almıştı pazartesi günü.2 gün sonra 11 aralıkta 15 cm.aradaki tek fark yağış. bu sefer özellikle doğu karadenizde yağış süper.umutsuz olma.

Einmal editiert, zuletzt von HvFrm(Hf) ()

• Zitat von Gray Cities pid='91542' dateline='1393964716'

Abi Karadeniz ne öyle ya kışın acısını çıkartacak süper yağış var

-4 dahi olsa çıkarır.sibirya atağından çok ekmek yer karadeniz