2013 Yılbaşında Hava Nasıl Olacak ? Özel Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O değilde Umut Can Oğuz arkadaşım;
    Bizim bu yılbaşı sistemi de tutacak gibi. :)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Uzgunum ama, kar yagisini,Istanbul icin Yilbasinda gormek bu senede nasip olmayacak, belki bi ihtimal 1 ocak gunu hafif kar yagisi ihtimali olur, ama kayda deger bir yagis simdilik olmayacak gibi gozukuyor...

• İstanbulda yılbaşı kar gelecek diyenlerede katılmıyorum kar gelmeyecek diyenlerede aynı şekilde,daha sistemin soğuğunu görmemişiz hemende naralar atmayalım durun hele önce bir soğuk hava gelsin sonra kar var mı yok mu anlarız bunu 2.kez yazıyorum inşallah beni anlayan çıkar umarım.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• 25 ARALIK 2011 Tarihli en yüksek sıcaklık değerleridir,açık yeşil olan bölgelerde sıcaklığın 7-10 derece arasında ,koyu yeşil olan yerlerde ise sıfırın altında ,sarı olan bölgelerdeyse 14-17 derece arası sıcaklıklar olduğu görülüyor.yani bu demek oluyor ki önümüzdeki günlerde az da olsa bir soğuma olacak ,tabii bu sıcaklık durumu İstanbul'da kar yaratacak değerlere iner mi o da 24 Aralıktan sonra netleşir diye düşünüyorum.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Herhalde Kardan Emrah.
    Biz tahmin yapacağızda tutmayacak mı?
    Tutmayacak sistemin vay haline.

Aynen. :)
    Şimdiden kar yok diyenler var . Umarım sistem 2-3 gün gecikmeden gelirde sonra 'tahmin tutmadı' olmayalım. :)[hr]

İstanbulda yılbaşı kar gelecek diyenlerede katılmıyorum kar gelmeyecek diyenlerede aynı şekilde,daha sistemin soğuğunu görmemişiz hemende naralar atmayalım durun hele önce bir soğuk hava gelsin sonra kar var mı yok mu anlarız bunu 2.kez yazıyorum inşallah beni anlayan çıkar umarım.

Fikrin için teşekkürler Karsever Uğur arkadaşım.
    Fakat sistemler, sadece weterzantrale'den anlaşılmaz ya da illaki modeller de 1 ocak diye gözükmesine de gerek yok. Hava oluşumları , izlanda, basınç hareketleri, rüzgar kontrolü bize sistemin gelip gelmeyeceğini zaten gösterir. Ve Umut Can Oğuz arkadaşımız ve ben, 2 hafta önceden bunu söylemiştik ki geliyor zaten.
    Umarım ; sistem gelir ve yılbaşında kar görebiliriz.

[size=small]
    [/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• Kesin konuşmak istemiyorum ama modeller yılbaşı sistemi kararlı hal almış gibi görünüyor yine de temkinli olmakta yarar var izmir de bile yılbaşı kar yaparsa bu izmir için milat olur sadece sistemi takip etmek önemli basınç konumlarını görmek önemli

• Sabah modeli yılbaşı için umut verici.
    Soğuk+kar herşey mevcut.1-1,5 günde olsa idare eder :)

maşallah inşallah böyle gelir :)

18 Aralıkta kaydettiğim görüntü

Kesin konuşmak istemiyorum ama modeller yılbaşı sistemi kararlı hal almış gibi görünüyor yine de temkinli olmakta yarar var izmir de bile yılbaşı kar yaparsa bu izmir için milat olur sadece sistemi takip etmek önemli basınç konumlarını görmek önemli

dilimiz çok yandı geçmişten tecrübelerimiz var ne büyük sistemler elimizde patladı peh peh haklısın :)

Einmal editiert, zuletzt von barbados ()

• Bugün ki güncelleştirmelerle ciddi bir sistem gözükmüş diyebilirim daha da kuvvetlenmiş, ki bu önceden beri gözüken bir sistemdi. Yağışta güzel durumda. Şimdi yılbaşını bekliyoruz. :)
    Montları hazırlayın :)

[size=small]
    [/size]

• Bugün ki güncelleştirmelerle ciddi bir sistem gözükmüş diyebilirim daha da kuvvetlenmiş, ki bu önceden beri gözüken bir sistemdi. Yağışta güzel durumda. Şimdi yılbaşını bekliyoruz. :)
    Montları hazırlayın :)

Montları hazırlayalım ve kendimizi kutlayalım.

• Montları hazırlayalım ve kendimizi kutlayalım.

Ntv bile bu hafta sonu İstanbul için 6 derece ve karla karışık yağmurlu olacak dedi.galiba bu sefer dananın kuyruğunu yakalayacağız gibi görünüyor ne dersiniz.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur