2013 Yılbaşında Hava Nasıl Olacak ? Özel Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bana göre İstanbulda 24-27 arası kky ve kar ihtimali var ama örtü oluşturacak cisnten değil gibi ancak 30 gecesi 31 aralık günlerinde örtü oluşturacak kar ihtimalide var 31 Aralık akşamı yatağımıza yatarken kar yağabilir ancak örtü göremeyebiliriz ancak yılın ilk günü sabah kalktığımızda örtü görebiliriz(İnşallah)..

• Evet.Öncü sistem ve ardından kış.

• Meteorolojinin son verilerine göre 24 aralık cumartesi yurt genelinde kar yağışları görülecek.umarım modeller sapmaz ve kar yağar.yılbaşı için belki biraz erken ama eğer kar yağışları bağlarsa arkası gelir diye düşünüyorum.bu arada forumda yeniyim,herkese selamlarımı gönderiyorum buradan...

• Meteorolojinin son verilerine göre 24 aralık cumartesi yurt genelinde kar yağışları görülecek.umarım modeller sapmaz ve kar yağar.yılbaşı için belki biraz erken ama eğer kar yağışları bağlarsa arkası gelir diye düşünüyorum.bu arada forumda yeniyim,herkese selamlarımı gönderiyorum buradan...

Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım, senden iyi tahminler bekliyoruz :) Konumuza gelirsek, dediğin doğru. DMİ bile kar gösterdiyse, bence sistem büyük ihtimal gelecek. DMİ'ye baktığımızda 23 Aralık'tan sonra neredeyse 5-6 derecelik bi sıcaklık düşüşü var. Buna bağlı olarak Türkiye'nin çoğu şehri 24 Aralık gününe karla uyanabilir... :)

• Yılbaşı sistemi için 2-3 gün sonra tahmin yapmak daha doğru olur. Çünkü yb 'yi atsak bile yılbaşında yeni bir yb basıncı üzerimize gelebilir o yüzden çarşamba günü daha net veriler ortaya çıkacaktır.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• YILBAŞINDAN SONRA Bİ SOĞUMA VAR AMA NE KADAR ETKİLİ İLERKİ GÜNLERDE NETLEŞİR YANLIZ BENDE YILBAŞINA KADAR KAR YOK DEMİŞTİM HEMDE TAAA BİR AY ÖNCE

• Kardeş yılbaşında kar olacak nerden uyduruyorsun kar olmayacağını 29-30-31sistemi kar bırakacak demekki taa bir ay önceden hatalı söylemişsin

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Kardeşlerr oley işte benim bulunduğum yer biganın havadurumu

TARİH TAHMİN EDİLEN
    Sıcaklık (°C) Hadise Nem (%) Rüzgar (km/sa)
    En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Yön Hız
    21 Aralık Çarşamba 5 12 65 89
    2122 Aralık Perşembe 6 13 52 80 17
    23 Aralık Cuma 4 5 67 93 16 (kar)
    24 Aralık Cumartesi 0 3 93 96 27 (kar)
    25 Aralık Pazar 0 5 79 85 16

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Aralık ayı ortalama sıcaklıkları Kıyı Bölgelerde:

Bazen 11-14 arası,bazende 7 derece civarında seyreder.bu senede 11-15 derece bandında kaldık bu da demek oluyor ki 2012 kışı normal geçecek arkadaşlar panik yok rahat olun.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Kaç yıldan beri ilk defa istanbul yılbaşında kar görecek

En son 2004'de yağmıştı galiba ocak ayı başında sibirya soğukları yaşamıştık ,yani o zamana kadar yağmadığını düşünürsek 8 sene aradan sonra ilk defa yılbaşında kar göreceğiz tabii görebilirsek:)

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur