Şubat Ayına Sibirya Damgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sabah modelinde eser yok şimdi

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von brak54 pid='86236' dateline='1390512188'

diyagramlardan fazla anlamam fakat gözle görünür bi düşüş var subat için.

GEM modeline bak birde tam beklentimize uygun :D

• koskoca ocak boş geçti şubatta çok umut vaat etmiyor doğu amerika karla boğuşurken bizde sıcak tarafta kalıyoruz ....bu durum böyle devam ediyor...rizedeyim 50 cm kar aldık inş. MEVLAM sizlerede nasip eder hayırlısıyla tatminkar kar nasiplenir inş.

• Gece modeli nasildi bilmiyorum.ancak sabah modellerinde 192. Saat icinde farkettiyseniz bati avrupaya yb yerlesmeye basliyor.192 den sonrasi suan bakilacak asamada degil.illa bakicaklar varsa GEM modeline baksin.beklentime uygun ve neden efsane dedigimi anlasin.hayirlisiyla geliyo insallah..

• Usta, ben GEM'den umutluyum. Dün 12Z GFS'si, kuzeydeki yükseği doğuya püskürtürken, GEM 12Z ziyadesiyle Batı Avrupa'ya doğru şişiriyordu. Nitekim 18Z ve 00Z'de GFS ona uydu, onun gördüklerini gördü.
    GEM bu yıl hayli yol gösterici oldu, ECMWF'nin yerini bu yıl adeta o aldı diyebiliriz bence.
    Artık heyecan verici oluşumlar görmeye başlarız diye düşünüyorum, GEM 00Z 384'e kadar devam etse sinerji patlaması olurdu mesela :D

• Insallah.o yuzden pazar gunundrn itibaren birseyler gozukmesi lazim dedim.gfs ve ecmwf vermesede sorun degil.yeni haftada seve seve verecekler.

• Ya birşey soracağım 30 Şubattan itibaren Karadenizde özellikle Doğu Karadenizde birşeyler gözüküyor -6 lar falan. Ben pek anlamam da bi yorum yapabilecek misiniz ? gfs-ecmwf falan onlarda gözüküyor.

• GEM cidden efsaneyi bize indirecek gibi modeller çizmiş. İnşallah 150. saate girildiğinde GFS ve ECMWF yüksek basıncı GEM gibi batı avrupadan dik çıkarırsa bize de günleri saatleri saymak düşer artık :)

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Gfs akşam güncellemeleri başladı. 108h da geldi ama yine ybnin çıkışı görünmedi modelde :( inşallah yarın sabaha :)

• Zitat von Berkay Durhan pid='86898' dateline='1390765203'

zonguldak ereğli kar ne zaman alır

Önümüzdeki 10 gün içinde büyük ihtimal kar almaz :( sonrası için süprize açık tüm yurt..

• arkadaşlar gidişat kötü benim şahsi fikrim şudur kii bu kıştaan artık hayır gelmez neden derseniz gfs ecmwf hepsi dağınık ve düzensiz halde yani üzerimize gelen sistem yok diyagramlar kötü sadece 7 8 şubat arası hafif düşüş var okadar :new york ise kararından hiç vaazgeçmiyecek gibi duruyor ...şubat bol yağış gennellikle yağmur doğu bölgeler için de her sne olduğu gibi kar ....umarım bn yanılmışımdır ama kaç gündür tablolar böyle ...( kos koca ocak ı kaybettik şubat neye yarakiii) :( :(

• Evvvvveeet arkadaşlar 10 gündür bas bas bağırdığım her gün tarihini yazdığım gün 27 .ocak geldi ve karla geldi cümlemizin gözü aydın

Kar geldi gelmesine hoşgeldide yağış hadi bay hay ben oyundan çıkıyorum diyor sanki en yakın yağış ne zaman

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Zitat von arif_107 pid='87032' dateline='1390805354'

arkadaşlar gidişat kötü benim şahsi fikrim şudur kii bu kıştaan artık hayır gelmez neden derseniz gfs ecmwf hepsi dağınık ve düzensiz halde yani üzerimize gelen sistem yok diyagramlar kötü sadece 7 8 şubat arası hafif düşüş var okadar :new york ise kararından hiç vaazgeçmiyecek gibi duruyor ...şubat bol yağış gennellikle yağmur doğu bölgeler için de her sne olduğu gibi kar ....umarım bn yanılmışımdır ama kaç gündür tablolar böyle ...( kos koca ocak ı kaybettik şubat neye yarakiii) :( :(

New york diyagrami daki cikislar bize sistem olarak inecek.