27 Ocak - 03 Şubat Sistemi ve Sonrası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von hasan4545 pid='83324' dateline='1389556017'

Abi bu 20-30 ocak arası illaki soğuk hava gelir.Gelmezse zaten dünyanın sonu net gelmiştir.Hep böyle olur.Geçen yıl 20 aralık sistemi aldık 8 ocağa kadar 15-16 c sonra gene geldi.Arada 10 15 gün var.Biraz sabır. :)

gelir ama kar yapar mı?işte asıl soru bu:D

• ecmwf çok doğuya atmış sistemi sanki,sibirya bize değilde karadenizin dahada doğusundan gürcistan tarafına doğru iniş yapıyor 27 si için:(

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Zitat von baybarsky pid='83335' dateline='1389559672'

ecmwf çok doğuya atmış sistemi sanki,sibirya bize değilde karadenizin dahada doğusundan gürcistan tarafına doğru iniş yapıyor 27 si için:(

Ecm. 27'sini gösteriyor mu, öyle bişey varsa söyleyin ben de bileyim?

AF-YOK

• Zitat von baybarsky pid='83335' dateline='1389559672'

ecmwf çok doğuya atmış sistemi sanki,sibirya bize değilde karadenizin dahada doğusundan gürcistan tarafına doğru iniş yapıyor 27 si için:(

Ecm. 27'sini gösteriyor mu, öyle bişey varsa söyleyin ben de bileyim?

Haklısın kardeş ben yanlış görmüşüm aklım gfsde kalmış ecm 22 sini gösteriyormuş pardon diyorum

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bakıyorum bir günde moraller bozulmuş yine, moral bozmanın alemi yok her gün sistem bize biz sisteme biraz daha yaklaşıyoruz. Uzun sürecek sert kış koşullarına karşı valilikler ve belediyeler bakalım altından kalkabilecekler mi?

• Zitat von wildleo1907 pid='83339' dateline='1389560999'

Bakıyorum bir günde moraller bozulmuş yine, moral bozmanın alemi yok her gün sistem bize biz sisteme biraz daha yaklaşıyoruz. Uzun sürecek sert kış koşullarına karşı valilikler ve belediyeler bakalım altından kalkabilecekler mi?

hocam gaza geliyorum valilik belediye diyince :D

• Arkadaşlar çok alakasız biliyorum..!ama Dünyanın her yerinde nerdeyse duyulan bir ses....bu nedir sizce...Kimileri dünyanın dönüş sesi diyor;kimileri atmosferden gelen bir ses diyor;kimileride yok efendim devasal bir uzay gemisinin dış uzaydan atmosferimize giren bir geminin sesi diyor.. :) tabi biraz saçmaca bir cevap bu bence....ama gerçekten bu Ses nedir..!!!?

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()

• Zitat von ozaN37 pid='83416' dateline='1389571289'

Arkadaşlar çok alakasız biliyorum..!ama Dünyanın her yerinde nerdeyse duyulan bir ses....bu nedir sizce...Kimileri dünyanın dönüş sesi diyor;kimileri atmosferden gelen bir ses diyor;kimileride yok efendim devasal bir uzay gemisinin dış uzaydan atmosferimize giren bir geminin sesi diyor.. :) tabi biraz saçmaca bir cevap bu bence....ama gerçekten bu Ses nedir..!!!?

gece gece korktum :D

• Valla ben duymadım ama..''Dünyanın bir çok yerinde duyulan ;bir ses olduğu iddaa ediliyor...Tv kanallarında ;haberlerde falan verildiği görülüyor,duyuluyor...,ilginç..,ilgimi çekti açıkçası...Evet dostum ürkütücü bir ses.. :D
    söz konusu sesle ilgili bildiğim iki şey var ilki kutup dairelerine yakın oluşan kuzey ışıklarının yol açtığı magnetik bir reaksiyon diğeri de Sırp asıllı bir Amerikalı tarafından geliştirilen ve istediğinde dünyanın iklimsel koşullarını istediği gibi değiştirebilen bir cihaz ve bu cihazın atmosfere gönderdiği sinyallerden dolayı oluşan sesler. En azından ilkinin gerçek olmasını isterdim ama bana ikincisi daha gerçekmiş gibi geliyor. Ürkütücü mü evet ürkütücü gece gece uğraşmayın böyle şeylerle :)

Einmal editiert, zuletzt von wildleo1907 ()

• Arkadaşlar son yirmi senedir takip ettiğim kadarıyla ılık ve kurak ocaklar genelde soğuk ve karlı şubat olarak geri dönmüştür...Sizden ricam boll bol dua etmenizz ki, bu kuraklık yerini RABBİMİZİN lütfuyla İhsanıyla bol bereketli günlere bıraksın inş.

• şimdi Gökhan aburu dinledim tesadüfen, kara çok ihtiyacımız var dedi ..amerikadan sonra şubatta kuzey ve doğu Avrupa ya sıra gelicek ,şubattan ümitliyim rahatlarız dedi..teknik tabirleri fazla bilmediğim için bu anlattıklarını yazdım aynı şekilde..hatta kanal isminide vereyim cnbc e ..konu kuraklıktı ...

• http://www.zamg.ac.at/cms/de/wetter/satellitenbild-animation
    daki soldaki Atlantik'ten inen kütleler İngiltere'nin doğusundaki Kuzey denizinden aşağı dalsa tüm sistemler alt üst olur.1 haftaya kalmaz kral sistem alırız.Ama kısa kalıyor.11 Aralık sisteminden sonra ilk defa 2 gündür Finlandiyadan aşağı kütleler iniyor ama çok isteksiz ve kararsız insem mi inmesem mi gibilerinden ,biraz indikten sonra doğuya kaçma eğiliminde.

• Zitat von eumetsat_delisi pid='83479' dateline='1389617642'

http://www.zamg.ac.at/cms/de/wetter/satellitenbild-animation
    daki soldaki Atlantik'ten inen kütleler İngiltere'nin doğusundaki Kuzey denizinden aşağı dalsa tüm sistemler alt üst olur.1 haftaya kalmaz kral sistem alırız.Ama kısa kalıyor.11 Aralık sisteminden sonra ilk defa 2 gündür Finlandiyadan aşağı kütleler iniyor ama çok isteksiz ve kararsız insem mi inmesem mi gibilerinden ,biraz indikten sonra doğuya kaçma eğiliminde.

Çünkü Kuzey Afrika'dan Doğu Akdeniz'e doğru bölgedeki kuraklığın en önemli sebebi olan YB güneye salınımı engelliyor. Orayı karıştıracak tek olasılık Azor'un biraz desteği ile Orta Avrupa'dan İtalya ve Yunanistan üzerine inecek olan AB'nin dönüş hareketi ile ılık havayı önüne katıp güneybatıdan yurdumuza girmesini sağlaması sonrasında bölgede YB hakimiyetini yitirip tüm kartların yeniden dağıtılmasını sağlayacaktır.

• itü ayın 22 kadar mevsim normallerinin 2 ve 4 derece üzerinde ,23-29 ocak mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor buda işallah kara kış 23 ocak gelecek anlamına geliyor işallah

• Zitat von arif_107 pid='83482' dateline='1389618756'

itü ayın 22 kadar mevsim normallerinin 2 ve 4 derece üzerinde ,23-29 ocak mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor buda işallah kara kış 23 ocak gelecek anlamına geliyor işallah

23-27 Ocak mevsim normallerinde 27 Ocak sonrasında ise mevsim normallerinin 1-3 derece altında olmasını hatta 2-3 Şubattan itibaren bir kaç gün 4-6 derece mevsim normallerinin altında seyretmesini bekliyorum.