GFS ve ECMWF Yorumlamaları (10.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar buradan devam ediyoruz.....
    İnşallah yeni sayfayla birlikte güzel modeller görürüz.
    Gfs gece güncellemesi devam ediyor.Akşama göre 13ndeki sistem hafif kayıyor sanki.

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Berbat. Hayatımda İstanbulda bir kere doğru düzgün kar gördüm oda 2004 te.. 2012 subatında tamda o gün memlekete gitmiştim.baskada kar yoktu doğru düzgün. Bu sene de öyle gidiyor.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='82242' dateline='1389305745'

2014 ü bundan 5 yil sonra böyle anicagiz böyle giderse'' Lanet bir kiş......''

İnşallah bu kötü gidişat değişir de daha farklı anma törenleri yaparız :D

• Ocak ayının 2. Yarısında kaybediyoruz işte ! Bu kadar net !!! Kala kala son haftasına kalıyoruz hani birşeyler olacağını bilsek .. E oda kesindeğil doğal olarak şimdiden... Hani bir laf vardır yaa gelen gideni aratır beğenmediğiz 2013 kışını arayacağız maalesef 2014 o kadar kötü sinyaller veriyor çünkü.. 15 aralıktam beri böyle... Birde Sibirya kışı bekleniyordu aylar önce buradan ! Ne sibiryası izmir- antalya kışı :) hatta izmir bile daha soğuk gidiyor derece olarak zaman zaman istanbuldan!!!

• Zitat von Murat pid='82246' dateline='1389306392'

Ocak ayının 2. Yarısında kaybediyoruz işte ! Bu kadar net !!! Kala kala son haftasına kalıyoruz hani birşeyler olacağını bilsek .. E oda kesindeğil doğal olarak şimdiden... Hani bir laf vardır yaa gelen gideni aratır beğenmediğiz 2013 kışını arayacağız maalesef 2014 o kadar kötü sinyaller veriyor çünkü.. 15 aralıktam beri böyle... Birde Sibirya kışı bekleniyordu aylar önce buradan ! Ne sibiryası izmir- antalya kışı :) hatta izmir bile daha soğuk gidiyor derece olarak zaman zaman istanbuldan!!!

Aynen katılıyorum ya çok kötü bir kış :(

• Zitat von Siberianist pid='82253' dateline='1389306716'

+5'ten bile daha yüksek bir AO beklentisi o model :D Birebir gerçek olsa kış biterdi :D

Bu ne ya silin bu görüntüyü :D :D :D

• Ah Siberianist ah ! Ne büyük beklentiler vardı hepimizin içinde :) mallesef allah kahretmesinki söylediklerimin hangisi yanlış sabahtan beri ! Keşke hepsi yanlış olsa allahım, ben kolay kolay kış bitti bittiyor diyecek bir insan değilim ama !!! Nedersin işte havadır atmosferde umarız dileriz lehimize değişimler olur diyeceğiz , başka yapıcak bi şey yok :)

• Zitat von Murat pid='82255' dateline='1389306948'

Ah Siberianist ah ! Ne büyük beklentiler vardı hepimizin içinde :) mallesef allah kahretmesinki söylediklerimin hangisi yanlış sabahtan beri ! Keşke hepsi yanlış olsa allahım, ben kolay kolay kış bitti bittiyor diyecek bir insan değilim ama !!! Nedersin işte havadır atmosferde umarız dileriz lehimize değişimler olur diyeceğiz , başka yapıcak bi şey yok :)

Umutlarımızı koruyalım,böyle aleyhimize değiştiği gibi bir anda lehimize değişimler de olabilir :)

• GFS yağışta sıkıntılı fakat uzunvadede soğukta sıkıntısız bir güncellemeyi daha geride bıraktı. MGM'nin dediği çıkarsa korkarım. Son 2 kış helak etti bizleri...

AF-YOK