Son Diyagram Güncellemeleri (Yorumlar/Sorular)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaa oğuz sen varya herşeye umutsuzlukla bakıyon diyagramlara bakmaz bu iş en kötüsünü gösterir en güzel karları alırız Allah bilir tamam Allah bilir diyeceksiniz biz burda tahmin yapıyoruz diceksinizde çok olumsuz olmayın belki bu sene kar yağmaz seneye güneş açmaz :D

gorilofficial

• Aşağıdaki tabloya baktığımızda Avrupada ilerki günlerdeki oluşacak basınç tablosu ve basınç yerleşim düzenini gösteriyor Basınç tablosuna bakınca Tüm batı avrupanın devasa 4 çekirdekli A.b alanlarının Doğu ve güney doğu avrupanında Y.b sistemi etkisinde kalacağını gösteriyor 15. Ekimden sonra bizi normal üstü sıcaklıklar uzun süre bekleyecek görntüsü mevcuttur ancak 19-20 si gibi bir sıcaklık azalışından sonra hızlı bir sıcaklık yükselmesi ile normal üstü koşulların ay sonuna kadar hatta kasım ilk günlerine yayılma çabası mevcuttur Daha önce Ekim sonu Kasım başı beklentimizdeki soğuk salınım bu batıdaki örümceklerin kısır döngüye sebebiyet vermesinden dolayı revize edilecek görüntüsü vardır ayrıca bu tablo görüntüde diyagramların normal üstü sayılan kırımızın üstünde toplanmasınıda sağlamıştır.kısacası 20-30 arası pastırmalar yolda gibi

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Bir önceki Diyagram sayfasına yazmadığım Avrupadaki ilerki günlerdeki basınç tablosu bu tablolar bizler için kabus tablosudur sonbahar denk gelmesi iyidir aslında :D

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Aşağıdaki tabloya baktığımızda Avrupada ilerki günlerdeki oluşacak basınç tablosu ve basınç yerleşim düzenini gösteriyor Basınç tablosuna bakınca Tüm batı avrupanın devasa 4 çekirdekli A.b alanlarının Doğu ve güney doğu avrupanında Y.b sistemi etkisinde kalacağını gösteriyor 15. Ekimden sonra bizi normal üstü sıcaklıklar uzun süre bekleyecek görntüsü mevcuttur ancak 19-20 si gibi bir sıcaklık azalışından sonra hızlı bir sıcaklık yükselmesi ile normal üstü koşulların ay sonuna kadar hatta kasım ilk günlerine yayılma çabası mevcuttur Daha önce Ekim sonu Kasım başı beklentimizdeki soğuk salınım bu batıdaki örümceklerin kısır döngüye sebebiyet vermesinden dolayı revize edilecek görüntüsü vardır ayrıca bu tablo görüntüde diyagramların normal üstü sayılan kırımızın üstünde toplanmasınıda sağlamıştır.kısacası 20-30 arası pastırmalar yolda gibi

Tahminine sonuna kadar katılıyorum Sistemci üstad :hfyeni (25): Pastırmalar yolda :P Hatta biraz daha umutbiçerlik yaparak diyorum ki kasımın ilk haftasının sonuna kadar soğuma yönünden kuvvetli sistem olmaz ;) Sonrasında ise İskandinav yükseğinin çıldırmasını bekliyorum bakalım arşivler beni yanıltacak mı :)

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Sistemci ne pastirmalar olustuda gelmedi ya bazilarin lastigi patladi ya bazilarin motoru bozuldu ama biturlu gelmeyen pastirmalar bakacagiz ben 1hafta daha bekleme taraftariyim bekleyelim gorelim hayirlisi

• Sistemci ne pastirmalar olustuda gelmedi ya bazilarin lastigi patladi ya bazilarin motoru bozuldu ama biturlu gelmeyen pastirmalar bakacagiz ben 1hafta daha bekleme taraftariyim bekleyelim gorelim hayirlisi

Ya Normalde güzel giden havalara ben hep aynı ismi takarım klasik sözler bunlar bu sene modeller ve diyagramlar ters düz oldu evet katılıyorum gene olmaması için bir sebeb yok ancak güçlü bir polar beklentisi gelecek 10 günde bana göre zayıf ihitimaldir