2014 İçin Tüyolu Hava Tahminim(Şimdilik Aralık-Ocak Ayı)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Moderatör arkadaşlardan ricam yeni gelen üyelerin buraya paylaşımlarını atmalarına mani olmasınlar,konudaki sorumluluk bana ait çünkü ve ben kefil oluyorum o arkadaşa tartışma çıkarsada gereksiz yazılan gönderileri kaldırırsınız öyleyse.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Marmara bu kış kar içine batacak donacak özellikle istanbul anadolu yakası

Bu kadar net tahminler yapılmamalı.Ve radar görüntüleri kısa vade içindir.Uzun vade için Jamstec ve IRI v.b. modellere göre tahmin yapılması gerekir. :D

• Basınç en fazla 2 hafta bakılır kardeşim o da GFS benim bildiğim üzere. en fazla 2 hafta.

tahminlerimi gfs,ırı ve poseidon.hcmr.gr sistemleri,basınç,hava sıcaklığı,yağış,sıcaklık,bulutluluk,deniz suyu sıcaklığı ve rüzgar verilerine dayanarak yaparım.ben çevremde metorolok olarak tanınırım.tahminlerimin neredeyse hepsi tutmuştur.

• tahminlerimi gfs,ırı ve poseidon.hcmr.gr sistemleri,basınç,hava sıcaklığı,yağış,sıcaklık,bulutluluk,deniz suyu sıcaklığı ve rüzgar verilerine dayanarak yaparım.ben çevremde metorolok olarak tanınırım.tahminlerimin neredeyse hepsi tutmuştur.

Tamam o zaman,zamanı gelince görüceğiz.

• tahminlerimi gfs,ırı ve poseidon.hcmr.gr sistemleri,basınç,hava sıcaklığı,yağış,sıcaklık,bulutluluk,deniz suyu sıcaklığı ve rüzgar verilerine dayanarak yaparım.ben çevremde metorolok olarak tanınırım.tahminlerimin neredeyse hepsi tutmuştur.

Radarı unuttun metorolok :hfyeni (18): Neyse beyler uzatmayalım konuyu . Tahmin herkes yapabilir elbette forum kuralları çerçevesinde .

• Baya savunmuştun oysa , dalgınsın sanırım neyse .

Radar gelen yağış ve bulutlanmayı rapor olarak ekrana yansıtır arkadaş herhalde acemi oldukça öğretelim o halde bir şeyler,bu arada Ekim ayında yazdığım öngörü tutmaya başladı Ekim ortası beklediğim ılık havalar nihayet geldi,bakalım önümüzdeki günlerde Kasım için yazdığım soğuklar hat safhaya ulaşacak sıcakta olacak diye eklediğim tahminde tutacak mı göreceğiz.inanın ben bu kadarını beklemiyordum ama ilk kez böylesine bir tahminde tutarlı olmayı başardım diyebilirim.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Tahminci arkadaş haritalaı tahminini bir gözden geçir Tokat Karadeniz' in iç kesiminde kalıyor yani %95 şubatta kar yağışlı olur ayrıca Karadeniz kıyılarıda şubatta en soğuk olduğu aydır marmarada yağmur yağarken karadenizde çok rahat bir şekilde kar yağdığına defalarca şahit oldum..

Uğur abi tüyoların çok iyi hepsi bize uyar izlanda hariç ;)

İzlanda'da var varsayımlarımın içinde ama o konuda net bilgiler paylaşmadım ben sadece Sibirya atak yapabilir demek istedim buna dikkat çektim yani yazarken.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Bayram sonrası kış kış sezonuna ciddi bir şekilde başlayacağız. Ben karsever ugur kullanıcısının dediği gibi dalgalı geçeceğine inanmıyorum Kasımın. Kasım ayında orta asya kaynaklı bir sistem Karadeniz üzerinden yağış getiriyor.Ukrayna üzerinden ise soğuk hava da geliyor.Bence batı şehirlerde aralık ayına kalmaz kar alır.

• Bayram sonrası kış kış sezonuna ciddi bir şekilde başlayacağız. Ben karsever ugur kullanıcısının dediği gibi dalgalı geçeceğine inanmıyorum Kasımın. Kasım ayında orta asya kaynaklı bir sistem Karadeniz üzerinden yağış getiriyor.Ukrayna üzerinden ise soğuk hava da geliyor.Bence batı şehirlerde aralık ayına kalmaz kar alır.

Bu kadar erken olmaz bence.Taktir Allah'ın.