Spor Toto Süper Lig (STSL) Şampiyonu Kim Olur?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • STSL Şampiyonu kim olur? 38

1. Akhisar Belediye Gençlikspor (0) 0%
    2. Beşiktaş (3) 8%
    3. Bursaspor (0) 0%
    4. Çaykur Rizespor (0) 0%
    5. Eskişehirspor (0) 0%
    6. Fenerbahçe (15) 39%
    7. Galatasaray (16) 42%
    8. Gaziantepspor (0) 0%
    9. Gençlerbirliği (0) 0%
    10. Kasımpaşa (1) 3%
    11. Kayseri Erciyesspor (0) 0%
    12. Kayserispor (0) 0%
    13. Kardemir D.Ç Karabükspor (0) 0%
    14. MP Antalyaspor (1) 3%
    15. S.B Elazığspor (0) 0%
    16. Sivasspor (0) 0%
    17. Torku Konyaspor (1) 3%
    18. Trabzonspor (1) 3%

16 Ağustos'ta MP Antalyaspor-Kayseri Erciyesspor maçı ile başlayacak olan STSL (Spor Toto Süper Lig) şampiyonu kim olur?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Objektif olarak yorum yapacağım.
    Galatasaray son 2 senenin şampiyonu.İlk şampiyonluğunda normal ligi 9 puan fark ile bitirdi.Play-Off'larda ise geçte olsa 9 puan fark ile hak etmiş olduğu şampiyonluğu ezeli rakibinin sahasında aldı.O sezon oldukça iyi geçti Galatasaray için.En yakın rakibinden 1 gömlek üstündü.
    Geçen sezon ise ligte çok puan kaybı yaşamasına rağmen liderliği hiç kaptırmayan Galatasaray erkenden çok rahat bir şampiyonluğa ulaşmış oldu.Şampiyonlar liginde ise gruplardan çıkıp sonrasında Schalke'yi eledi.Ardından da Real Madrid'e unutulmaz bir yenilgi yaşatmasına rağmen çeyrek finalde elendi.
    Fenerbahçe ise 2 sezon üst üste hem lig ikinciliği hemde Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı.Bu 2 sezonda bana göre Fenerbahçe için birer kopyaydı.Rakiplerin kolay veya zor olmasına ve gelen penaltı gollerine değinmeyeceğim Fenerbahçe'nin UEFA'daki yarı finali için.Çünkü o kolay rakiplerde bir şekilde Fenerbahçe'nin rakibi olmuşlar ve yine bir şekilde geldikleri yeri hak etmiş takımlardı.Avrupada ise o tür maçların kolayı ve zoru olmaz.Fenerbahçe bunu düşünerek çıktı bütün maçlarına.Çok iyi maçlar oynayıp tur atlamadı ama rakibinden iyi oynayıp neticede onları elemeyi başardı.Bunu yadırgayamam.Avrupada başarı sağladı Fenerbahçe ama ligte değil.
    Neticeye gelelim.Ben bu sene şampiyonun değişeceğini pek zannetmiyorum.Yabancı konusunda Galatasaray ve Fenerbahçe sık sık sıkıntı yaşayacak olsada Galatasaray, Fenerbahçe'ye nazaran daha tecrübeli ve üst düzey oyuncuları ile şampiyonluğa ulaşacaktır.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Son 2 senenin şampiyonu Galatasaray iskeleti korudu ve 1-2 takviye yaptı, ki şu an favori Galatasaray, ancak Fenerbahçe'nin CAS'tan men alması durumunda önünde sadece lig kalacak ve tüm konsantrasyonunu buraya yoğunlaştıracak, bence favori durumuna geçecek.

Ben açıkcası bu sezon son haftaya kalacak bir şampiyonluk yarışı bekliyorum.

Bana göre şu an bu takımları zorlayacak 3. bir takım yok; Daum'un Bursaspor'u en yakın aday bence.

• Objektif olmak gerekir ki şu futbolumuzla Galatasaray rahat şampiyon olur . Ancak şimdiden oy veren kişi objektifim diyemez çünkü daha lig başlamadı herşey değişebilir diyorum . Oyumu sonra kullanacağım .

• Objektif olmak gerekir ki şu futbolumuzla Galatasaray rahat şampiyon olur . Ancak şimdiden oy veren kişi objektifim diyemez çünkü daha lig başlamadı herşey değişebilir diyorum . Oyumu sonra kullanacağım .

Lig başlamadı evet ama zaten bu konu takımların şuanki görüntüsüne göre yorumlanması için açılmadı mı? Genel düşün yani. :)

Son 2 senenin şampiyonu Galatasaray iskeleti korudu ve 1-2 takviye yaptı, ki şu an favori Galatasaray, ancak Fenerbahçe'nin CAS'tan men alması durumunda önünde sadece lig kalacak ve tüm konsantrasyonunu buraya yoğunlaştıracak, bence favori durumuna geçecek.

Ben açıkcası bu sezon son haftaya kalacak bir şampiyonluk yarışı bekliyorum.

Bana göre şu an bu takımları zorlayacak 3. bir takım yok; Daum'un Bursaspor'u en yakın aday bence.

CAS konusunda haklısın.Daum'un Bursa'sı hemen kendini hisettirebilir mi acaba? Beşiktaş ilk haftalar olmasada lig ilerledikçe gayet iyi duruma gelecektir.

Şampiyonluk tahminim Galatasaray'dan yana, en azından süper kupa maçından sonra...
    Ancak hak eden kazansın ve sezon boyu heyecan hiç azalmasın...:)

+1

Galatasaray 20. şampiyonluğunu kazanıp 4. yıldızı takar diye düşünüyorum :D

Hayırlısı bakalım. :)

Albert Einstein

• Trabzonspor'u tutuyorum ama size bir şey diyeceğim ya biz ya fener yada başka takımlar ümitlenmesin galatasaray şampiyonluğu bu ve bundan sonraki senelerde çok yakın olacak belki bir ümit 2.lik için kapışırken 1.olunursa anca öyle oluruz :D

gorilofficial

• Yahu kim şampiyon olur diyor . Şuanki futbola göre demiyorki . Şuanki futbolda Galatasaray rahat olur dediğim gibi ama Fenerbahçenin performansında artış G.Sarayda düşüş olmaz diye bişey yok , banada zor bir ihtimal gibi gözüküyor ancak imkansız değil .

• Meriç lig başlamadan 3-5 gün önce Ntv, Lig Tv, Fanatik, Fotomaç, Webaslan, Süperfb, 12numara, Tekyürek gibi siteler kim şampiyon olur diye niye anket yapıyor o zaman? Senin bakış açınla o anketlere binlerce oy gelmez.
    Zaten lig ilerledikçe anketler değişiyor, 18 takımdan 3-4 takım kalıyor anketlerde.Birçok takım kopuyor bu yarıştan. Son haftalara girildikçede genelde 2 takım kalıyor yarışta.

Albert Einstein

• Daum'un BJK kariyerini bilmiyorum(1 tane de orada var galiba) ama FB kariyerinde 2 şampiyonluğu 2 de son maçta rakibe verilen şampiyonluğu var.

2009-2010'da Bilica, Mehmet Topuz, Özer'le falan şampiyonluğa götürüyordu takımı, Bursa'nın kadrosu da kaliteli bir kadro. İlk haftalarda büyük bir kopma olmadığı sürece ben min. 60 puan göreceğini tahmin ediyorum. 70'i görebilirse zaten şampiyonluk yarışında olmuş olur.

• Daum iyi bir teknik adam. Yapabilir dediklerini. Ama transfer sezonu bitmeden istediği oyuncuları takıma alabilirse o zaman çok olumlu olur Bursa için. Ayrıca gençlerle iyi çalışıyor Daum. Enes Ünal bolca şans bulur o takımda.

Albert Einstein

• Vojvodina maçında izledim ilk kez Enes'i fiziği ve duruşu hiç de 97'li gibi durmuyor. Goal.com onu kendi yaşıtları arasında en potansiyelli oyuncu seçmiş. Türk futboluna damga vurabilecek bir oyuncu olacak büyük bir sakatlık falan yaşamazsa.

• Vojvodina maçında izledim ilk kez Enes'i fiziği ve duruşu hiç de 97'li gibi durmuyor. Goal.com onu kendi yaşıtları arasında en potansiyelli oyuncu seçmiş. Türk futboluna damga vurabilecek bir oyuncu olacak büyük bir sakatlık falan yaşamazsa.

Aynen.

Albert Einstein

• Meriç lig başlamadan 3-5 gün önce Ntv, Lig Tv, Fanatik, Fotomaç, Webaslan, Süperfb, 12numara, Tekyürek gibi siteler kim şampiyon olur diye niye anket yapıyor o zaman? Senin bakış açınla o anketlere binlerce oy gelmez.
    Zaten lig ilerledikçe anketler değişiyor, 18 takımdan 3-4 takım kalıyor anketlerde.Birçok takım kopuyor bu yarıştan. Son haftalara girildikçede genelde 2 takım kalıyor yarışta.

Bence boşuna yapıyorlar zaten . Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil ve düşünmedikleri için binlerce oy geliyor .

• Peki şu görüntü için ne diyeceksin? Konunun amacı bu. Senin dediğin gibi lig ilerledikçe herşey değişebilir.

Albert Einstein