Bahar Yağmurları..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu gece ile Yarın öğle arası İstanbul'un Avrupa yakasının batısı dışında il genelinde ve özellikle Anadolu Yakasında kuvvetli yer yer çok kuvvetli yağış görülebilir.Aynı durum Marmara'nın güney ve doğusu, Ege'nin kuzey ve kuzeydoğusuyla birlikte Batı Karadeniz içinde geçerli...

• Yarın öğle saatlerinden itibaren detaylı bir şekilde incelediğimiz (yağış açısından) ilk sistemi uğurlayacağız. Bu gece saatlerinde ve yarın sabah saatlerinde Marmara'da (Trakya hariç) kuvvetli sağanak geçişleri gerçekleşebilir. Bundan sonra Nisan ayının ilk haftasını incelemeye başlayacağız. Şuan ki durumda Nisanın ilk haftasında orajlı, güzel olası yağışlar görünüyor. Bu nedenle konunun adı değişecektir haberiniz ola ;)

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Size gerekce olarakda o tarıfte dogu bolgelerıne yuksek basınc alanı yerlesıyor vede tum kıs olmayan sogumayı bıze dogru cekıcek gıbı duruyor
    yagıs la soguk bır arada vede mutlu son

• 3 Nisanda kuvvetli yağış geliyor ama öncesinde 1 nisan var ;) kuvvetli yağış isteyen 3 nisana, oraj, görsel şov isteyen 1 Nisana :D Tabii 3 nisan tarihlerinde de oraj oluşabilir orası ayrı :D

• Oraj nedir tam olarak?

Oraj dedigimiz sey simsek,yildirim,gök gürültüsüdúr Türkçe' nin suyu çikti sanirim fransizcasi kullaniliyor ama ben arkadaslarin bunu kasitli olarak yaptigini dûsûnmúyorum kisa olsun diye kullaniyorlar. Karla karisik yagmura nasil kky diyorsak bunada gök gürlùyor(gg), gök gürûltûlù saganak yagmur var(ggsy) diyebiliriz. :/-2 :S

• Bu arada GFS sıcaklıkları yarışma günü için beklentilerime yakın sunmuş :4722

Sakarya tarafları, dediğim gibi 27'leri bulur ama İstanbul Atatürk Havalimanı'nda sıcaklık 20'lere ulaşamayacaktır.

• (Yıldırım, konveksiyonel yağış vb oluşumları incelemek isterseniz verilere http://www.lightningwizard.com/maps/ adresinden ulaşabilirsiniz)

Konveksiyonel kütleler özellikle Balıkesir ve İç Ege'de oluşmaya devam ediyor. İstanbul'un kuzeyinde de küçük mısır patlakları var.

Afyo'nun kuzey ilçeleri iyi yağış almşta bize yine yağmadı 2011'de ne yağardı bee her gün ama çok şiddetli sel noktasına gelirdi ne olduysa 2012'den sonar nazar deydi bu yıl da buna benzerse kötü olur İnşallah tüm kütleler bize gelir

Siber abi Afyon gibi yerler nasıl yağış alır bu yağışlarda. :)

• İl meteo yarın için Afyon'da 10-11 kg arası yağış bekliyor ben de hadi inşallah diyorum. :)

3-4 nisan sisteminde 14-15 kg yağış bekliyor şöyle 25-30 arası olaydı iyiydi ama güzel yine şükür :D olsun.