Bahar Yağmurları..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sıcaklık dalgalanmaları nisan ortalarına kadar devam edecek fakat bir daha büyük ihtimalle kar bırakacak soğuk gelmeyecektir kıyılar adına.
    Ben Şimdiden nisanın ilk haftalarında açıklanacak olan yaz için mevsimsel tahminleri bekliyorum. Afrika ağırlıklı bir yaz ayı beklentisi olsa dahi önsözü nisan verileri söyleyecek gibi duruyor. Ondan sonra bekleyeceğimiz şey ise nisan ortalarında kuvvetli olması beklenen yağışlar ve orajlar... Sonra Eylülün başında açıklanacak olan kış tahminleri :D Önümüzde uzun bir süre var dostlar, ben hep burada olacağım, mola felan vermeyeceğim, yani bahar ile beraber kaçmayacağım. Tüm yaz boyunca sizinle olamayacağım tek ay büyük ihtimalle ağustos ayı olacak ki, o tarihlerde İzmir'de olacağım. Oradan da arada sırada bağlanabilirim ama zor. Neyse bunları konuşmayalım, önce nisan ayındaki mevsimsel tahmin modellerini bekleyelim. Hadi hayırlısı.

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Yağışlar nasıl olabilir bahar ayında Antalya çevresinde?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Artık yağmur sistemlerine özel konu açacağız. Şiddetli yağmurlarada "Efsane geliyor " diyeceğiz.

:hfyeni (18): Ben bütün yağışlı sistemleri buradan paylaşmayı düşünüyorum, eğer diyagramlarda yağış çizgileri en tepelere kadar çıkıyorsa belki efsane deriz, fırtına hızı 120km'lere çıkarsa efsane felan diyebiliriz :hfyeni (18):

• Bahar ve Yaz Mevsimleri derken o "mevsimleri" kısmı Bahar ve Yazın çoğulluğunu taşıyor, yoksa bir çok bahar ve birçok yaz mevsimi anlamında değil yani.

• Konunu ismi güncel olarak değişecek zaten, takılmayalım böyle şeylere. Mesela Salı günü görülen yağışlar için konunun adı değişecek, sonraki ele alınabilecek yağış veya hava durumu olursa onun ile ilgili bir isim alacak konumuz. Böylece tüm bahar ve yaz hava olaylarını bu başlıktan inceleyeceğiz.

• Hafta içerisinde istanbul'da güzel bahar yağışları görülecek anlaşılan :)

Evet aynen öyle ;) Oraj ihtimalini ise ben İstanbul için düşük görüyorum, yaklaşık %20 gibi felan. Yarın oraj konusunda son noktayı koyarız, salı akşamı yağış olacağı ise neredeyse kesinleşti.

• Kış kışlığını yaptı sayılır hiç değilse İstanbul 2 tane karlı sistem aldı.O yüzden yaz da yazlığını yapacak diye düşünüyorum bahara gelince artık ara mevsimler ortadan kalkıyor yani baharı yaşamadan yaz a geçebiliriz.