13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yeti ne zaman delikanlı olup gerçek nickinle yazarsan,farklı nicklerin arkasına saklanmayı bırakırsan ozaman cevap veririm sana ;)

Semih bey, Ben size yazarken hiç ''delikanlı ol'' veya ''saklanma'' gibi ifadeler kullandığımı hatırlamıyorum! Herhalde sizin biraz sinirleriniz yıpranmış. Neyse bunu sizin yorgunluğunuza veriyorum. Sistemi İstanbul'a getirmeye çok çabaladığınızın ve bir taraflarınızı yırttığınızın farkındayım. (''Azimle sıçan mermeri delermiş'' dediniz ya hani) :)

Ha bu arada unutmadan Sevgili Umut Can Oğuz adlı Moderatörümüzden, Lütfen konu dışı yazmayın! Uyarısı bekliyorum! (delikanlı olmak ve saklanma meseleleri gibi..)

Not: Tabi ki bu uyarının size yapılmasını beklemiyorum Semih bey, kendime bekliyorum! :)

Einmal editiert, zuletzt von yeti ()

• Bence bu kış kış değil doğu anadolu karadeniz ve içanadolu dışındakiler kışı unutsun...

<3 <3 <3 EN BÜYÜK AŞK FENERBAHÇE [size=x-small] I LOVE YOU FENERBAHÇE <3 <3 <3[/size]

• Semih bey, Ben size yazarken hiç ''delikanlı ol'' veya ''saklanma'' gibi ifadeler kullandığımı hatırlamıyorum! Herhalde sizin biraz sinirleriniz yıpranmış. Neyse bunu sizin yorgunluğunuza veriyorum. Sistemi İstanbul'a getirmeye çok çabaladığınızın ve bir taraflarınızı yırttığınızın farkındayım. (''Azimle sıçan mermeri delermiş'' dediniz ya hani) :)

Ha bu arada unutmadan Sevgili Umut Can Oğuz adlı Moderatörümüzden, Lütfen konu dışı yazmayın! Uyarısı bekliyorum! (delikanlı olmak ve saklanma meseleleri gibi..)

Not: Tabi ki bu uyarının size yapılmasını beklemiyorum Semih bey, kendime bekliyorum! :)

Senin gibi farklı nickler alıp herkese laf yetiştirmek zorunda değilim.Eski nickinle devam et.

• Sistemde patlasa kışta bitse 15 martta 30 dereceyıde görsek EFSANE-SEMİH tahmincilerin içinde 1 numaradır benim gözümde çünkü ben onu bazı kimseler gibi burda takip etmeye başlamadım tee cnn den beri takip ediyorum ve tahminlerindeki başarısını bana göre çoktaaann kanıtlamış biridir ;) çekemeyenlerede next&nextstar anten tavsıye edıyorum :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Soğuma olacağı belli o tarihlerde bunu görebilmeleri güzel bence.Takip eden günlerde değişimler olacak onlar sistemin akıbetini bize gösterir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• He tamam konum olarak kuzeye yakın olmaları daha sert kış yaşamalarında buyuk bı etkendır ancak ıstanbul da pek uzak sayılmaz bu kıs suclu aranacaksa sayet bu kesınlıkle ızlanda ve azordur(Gercı garıbım onuda doğru konuma getırmeyen yıne ızlanda sıklonları) yanlıs anlasılmasın bınalasmadan yana degılım ancak ıstanbul bır metropol kentı ve metropol olmanın gereklılıklerıdır bınalasma ve gokdelenler

ATEŞ BÖCEĞİ
    Yaz gecelerinin karanlığında otların arasında veya havada uçarken parıldayan, yanıp sönerek sarı-yeşil bir ışık veren bir böceği görmüşsünüzdür. Yanına yaklaşıldığında ışığını söndüren, gece karanlığında izini kaybettiren bu böceğin ismi ateş böceğidir.

Aslında bu böceğin verdiği ışığın ateşle de sıcaklıkla da bir ilgisi yoktur. Bunun bilimsel adı “soğuk ışık”tır ki günümüz teknolojisi bu ışığı henüz yapay olarak üretmeyi başaramamıştır.:(
    Ateş böceğinin karla ne alakası var diyorsanız cevap aşağıdadır.
    gökdelen dediğiniz şey sobanın büyütülmüş halidir kömür soba vardı eskiden demissiniz o elektirik ışıltılarının nasıl ısı yaydığını düsünün dünyadan uzaya giden ısılar dehşet verici seviyesinde soba neki istanbula söyle yukardan bakın ışık resitali gibi bunun %80 ı uzaya ısı olarak gidiyor insanlar beceremedi elektiği enerjie cevirmeyi Yaratıcı örnek olarak Ateş böceğine koymuş bu sistemi ateş böceğinde soğuk ısık sistemi var ışık sacarken ısınıp arıza yapmıyor enerjinin tamamını yakabiliyor buna cözüm bulabilirlerse %100 soğuk enerji ısı yayılmayacaktı israf yapmayacaktık boşu boşuna her ay 100 tl fatura ödemeyecektik kışın adam gibi kış yaşayacaktık gece saatlerinde hep eksi değerleri görcektik sorunun içinde cevabıda gördük sanırım aslında normalde gece saatlerinde eksi dereceleri görmemiz lazım ısı kaynakları exrtrem durum yaşatıyor istanbul ne kışlar gecirdi ayılar indi donanlar oldu tarihe bakın türkiyenin nüfusu 75 milyon 20 milyonunu tek başına istanbul çekiyor zaten şehir deniz seviyesinde ısı adası 3 ve 4 derece götürüyor buda cok büyük fark bu sene istanbula kışın yağan yağışlara baktığımda hep karla başlamış yere yağmur düşmüş sıcaklık 6 derecenn altına düşememiş 4 derece ısı adasını düş aslında bu sene 1 metre kar görebilirdik istanbulda suclu ararsak suclu yok bu durumu biz istedik
    izlanda ve azor demissiniz bunlar zaten olması gereken durumlar suclu değiller sizin beklediğiniz şeyi bende bekliyorum daha şiddetli soğuk daha cok kar bunlar istanbul için extrem durumdur 15 senede bir olur buda bize sac baş yoldurur bende isterim sibiryadan yüksek basınç marmaraya doğru sarksın istanbula eskiden cok kar yağarkende gelen sistemler bu şekildeydi ve böyle devam edecek extrem durumlar haric

• Bu yazıdan birşey anlamaya çalıştım ama başaramadım. Karman çorman hepsi birbirine girmiş. Daha keskin ve akıcı üslupla yazmanı öneririm, sevgili ordulu yakup.

İlave olarak ateş böceğinde soğuk ışık falan yoktur. Çünkü lüsiferinaz enziminin katalizöründe oksijenle yanması sonucu oluşur o ışık. Oksijen molekülünün olduğu her yerde yanma reaksiyonu olur. Yanma reaksiyonlarında etrafa her zaman ısı yayılır. Dolayısıyla o soğuk dediğin ışık yansırken ortamı ısıtır.

• ıste bende dıyorumkı yukarıda saydıgım kentlerde bu durum olmuyormu? Onların gokdelenlerını ates boceklerımı aydınlatıyor zıra o kentlere gece yukarıdan bakıldıgında ıstanbul yanlarında karanlık kalır yanılıyormuyum? Etkısı yoktur demıyorum ama cok fazla bı Etkısı olcagınıda sanmıyorum ıstanbuldakı gokdelenlerı saymak 1 dakıkanı bıle almaz ama amerıka ve avrupa hem cok daha kalabalık hemde gokdelen sayısı bır haylı fazla bence onemlı olan konum ve uygun basınc yerlesımlerı bu kıs ocaktan sonra bıze hıc uymadı basınc yerlesımlerı ancak 2014 ve sonrası gunes aktıvıtesının azlacagı tahmınınden yola cıkarak cok ekstrem kıslar yasanabılır herseyın hayırlısı allahtan..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Kış artık çoktan bitti beyler:D:D:D bizim çiçekler tomurcuğundan patladı 12 mart gibide çıkarlar:):)

• Kış artık çoktan bitti beyler:D:D:D bizim çiçekler tomurcuğundan patladı 12 mart gibide çıkarlar:):)

Bizim bahçede güller menekşeler doldu . Kartal çiçek kaynıyor . Her mevsimin farklı güzelliği var . Yaz ve baharı özledim yav :D .

• Kış mevsimine laf söyletmeyenler yazı özler olmuş :hfyeni (30): durun bakalım önce bir baharı yaşayalım ;)

Bana mı dediniz bilemem lakin cevap verme gereği duydum . Yazdığım yorumlar ' Bahar ve kışı da özledim , 20-30c'leri özledim vs. ' kış mevsimini sevmediğim ve sevmeyeceğim anlamına gelmiyor . Halen en sevdiğim mevsim kış . Ancak 8 Ocak itibari ile ben kara doydum . Kartal feci kar aldı çünkü . Yaz ve baharı da özledim bu da normal sonuçta .

• Bana mı dediniz bilemem lakin cevap verme gereği duydum . Yazdığım yorumlar ' Bahar ve kışı da özledim , 20-30c'leri özledim vs. ' kış mevsimini sevmediğim ve sevmeyeceğim anlamına gelmiyor . Halen en sevdiğim mevsim kış . Ancak 8 Ocak itibari ile ben kara doydum . Kartal feci kar aldı çünkü . Yaz ve baharı da özledim bu da normal sonuçta .

vallahi mert'çiğim attım ortaya :) bundan sonra böyle :P bende aynı civardayım iki sistemde beklemediğimiz kadar kar aldık bir o kadar da hayal kırıklıkları oldu. artık tek dileğim uzun yağmurlu ve ılık bahar günleri :)

• Son diyagram güncellemesi aşağıda.Kontrol diyagramı İstanbul'a -12 ve bi dünya yağış vermiş.Yani İstanbul için yarım metre kar var diyo.Umarım gerçekleşir.