Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence veri göstermenin zorunlu olmaması normal karşılanabilir fakat neden böyle düşündüğünü açıklamak zorunda. Siteyi dışarıdan yüzlerce kişi takip ediyor. Uzaktan takip ettikleri için kim güvenilir, kim güvenilir değil bilmiyorlar, herkese inanıyorlar. Bu durumda herkes farklı telden, verisiz desteksiz atış yapıyor. Takip edenlerin de kafası karışıyor doğal olarak. Neden bu şekide düşündüğünü açıklamalıyız ki forumda düzeyli, seviyeli bir tartışma ortamı oluşturalım. İşte böyle verisiz veya neden böyle düşündüğünü açıklamadan tahmin yapılırsa veya laf edilirse dünkü gibi veya birkaç dakika önce yaşananlar gibi şeyler daha çok başımıza gelir benden demesi...

• Bol kepçe sallayanlar var zaten.Örnek:Kış bitti diyenler :D

Sadece kış bitti diyenler değil bence. Sadece "Ayın25'ini bekleyin bakın neler olacak, metre metre kar geliyor" diyenler de sallıyor. Yoksa onlardan istediklerimizi duyuyoruz diye koruma altına alacak bir fikri yapımız yok elhamdulillah :) bana göre verisiz tahmin veya desteksiz tahmin eşittir kocaman bir sıfır :)

• Bence veri göstermenin zorunlu olmaması normal karşılanabilir fakat neden böyle düşündüğünü açıklamak zorunda. Siteyi dışarıdan yüzlerce kişi takip ediyor. Uzaktan takip ettikleri için kim güvenilir, kim güvenilir değil bilmiyorlar, herkese inanıyorlar. Bu durumda herkes farklı telden, verisiz desteksiz atış yapıyor. Takip edenlerin de kafası karışıyor doğal olarak. Neden bu şekide düşündüğünü açıklamalıyız ki forumda düzeyli, seviyeli bir tartışma ortamı oluşturalım. İşte böyle verisiz veya neden böyle düşündüğünü açıklamadan tahmin yapılırsa veya laf edilirse dünkü gibi veya birkaç dakika önce yaşananlar gibi şeyler daha çok başımıza gelir benden demesi...

bosver mustafa kım ne derse desın hava olaylarını gerçekten takip eden ve kar sevdalısı olan biri onlara kulak asmaz zaten kaldıki dedikleri çıksa bile biz 11 yada 20 şubat sistemi gelecekmi onu tartısırken bazıları martta sistem geleceginden bahsediyor herkes bişeyler atıyo işte ortaya mart a kadar güncelleme veren heralde bi cfs var oda onlar gibi nekadar güvenilir oldugu tartısılır sıkıntı yok gelir Allah ın izniyle ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Takipteyiz ayrıntıları bekliyoruz an ve an sizden...

üstad besmele cek :hfyeni (18): hadı ınsallah ıı seyler goruruz bende bakıcmda senn detaylı yorumunu beklıyorum usta

• Akşam 9 da ecmwf ile beraber yaparım detaylı yorumu.

peki üstad takipteyiz olacak bu sefer Allah ın ıznıyle olmazsada uzulmuycez p.tesı ye kdr beklıycez ;)

• Ben de bu güncellemenin iyi çıkacağını düşünmeye başadım :) 114. Saatte Avrupa içine bulunan siklonun İzlanda ile bağı tamamen koptu. Bundan önceki güncellemede İzlanda destek veriyordu o siklona. Şimdi kendi kendini bitirecek o zavallı siklon :D