Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Edirneye gelen her sistemin illaki oralara gelicek diye bir kural yok Bkz: 2011 sistemleri hep sınırda kaldılar.

çoğunlukla edirneye gelen sistem kocaeliye geliyor inş. bu sistemde gelir :D belli olmaz. Takibe Devam. :D

• İşte hazırladığım amatör bir slayt gösterisi ve açıklamalar :) :) :) :) :)

Sesi biraz yüksek tutun izlerken...

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Ah GFS ahhh. Yine gösterdi dönekliğini :D Şubat ortasında +10 nedir beaa. Diyagramları da beğenmedim, bakalım ne zaman düzelecekler :S Beklentilerimiz her ne kadar kar olsa da biliyorsunuz ki modeller bunu göstermeyince gerçekleşmiyor. Bu nedenle son durumları yazıyorum ;)

• Size bu sabah Bünyamin Sürmeli'nin tweet'ini kopyalıyorum.

Istanbul'da 10'una dogru hissedilir dusus olur ama kar olmaz, normallere iner. Hatta 21-22'sine kadar kar gorunmuyor. Degisim olursa yazarim.

Ben kendisine katılıyorum İzlanda bu kadar güçlü ve bu kadar lodos varken kar ötelenir de ötelenir.Semih Bey bir şeylerden umutlu fakat detayı hafta sonu yazacak bakalım içinde ne fırtınalar kopuyor o yazısında.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Arkadaşlar efsane değil fakat kanaatim 12 ile 15 arası bi dalga gelebilir. Marmara Karadeniz kıyılarından itibaren 0 cizgisi güneydoğu suriye sınırına kadar inebilir...Karadeniz üstünde ve Kırımda derin bi alçak basınç bekliyorum. Artık hayırlısı olsun ne dim. sağlıcakla kalın...

• Kış bitmedi kaldığı yerden devam edece siz çoşarken biz ayaz yiyecez o polar kuzey afrikaya kadar inse bile bizim yanımızdan geçmez :(

• Çoğu kişi kışı bitirmiş artık.Herkez ayın 19-20sine kadar görünürde birşey olmadığını söylüyor.Gerçi ne derece doğrudur bilinmez.Gerçekten çok İlginç bir durum
    Ben yinede Semih Hocamın son yapacağı yorumu bekliyecem,kendisi demişti ben kış bitti demeden üzülmeyin die...Hafta sonuna kadar bir açıklama yapar herhalde.Beklemedeyiz

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Çoğu kişi kışı bitirmiş artık.Herkez ayın 19-20sine kadar görünürde birşey olmadığını söylüyor.Gerçi ne derece doğrudur bilinmez.Gerçekten çok İlginç bir durum
    Ben yinede Semih Hocamın son yapacağı yorumu bekliyecem,kendisi demişti ben kış bitti demeden üzülmeyin die...Hafta sonuna kadar bir açıklama yapar herhalde.Beklemedeyiz

Bünyamin Sürmeli de öyle demiş, kışı bitirdiler.

• İTÜ de kışı bitirenlerden 22 şubata kadar...
    Güne gece saatlerinde oluşan ve şu saatlerde de etkisi devam eden sisli gökyüzüyle başlandı. Sisin ilerleyen saatlerde (10.00 doğru) güneşinde etkisiyle dağılması bekleniyor. Lodosun Orta Akdeniz üzerinden taşıdığı ılıman hava ile yaşanan yalancı bahar havası çoğu ilimizde ağaçların çiçek açmasına neden oldu. Hali hazır meteorolojik harita ve verilere göre hava sıcaklıklarının 11 Şubat’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 6 ºC üzerinde, 12-22 Şubat tarihleri arasında ise mevsim normalleri civarı veçoğunlukla 1 ila 3 ºC üzerinde seyretmesi bekleniyor.

UYARI: Rüzgârın önümüzdeki hafta ortalarına kadar çoğunlukla lodos yönünden esmesi beklendiğinden, soba ve baca gazı zehirlenmeleri yaşanabilir. Bu nedenle soba kullanan vatandaşlarımızın yatmadan önce sobalarını söndürmelerini ve gerekli baca temizliklerini yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

• İTÜ de kışı bitirenlerden 22 şubata kadar...
    Güne gece saatlerinde oluşan ve şu saatlerde de etkisi devam eden sisli gökyüzüyle başlandı. Sisin ilerleyen saatlerde (10.00 doğru) güneşinde etkisiyle dağılması bekleniyor. Lodosun Orta Akdeniz üzerinden taşıdığı ılıman hava ile yaşanan yalancı bahar havası çoğu ilimizde ağaçların çiçek açmasına neden oldu. Hali hazır meteorolojik harita ve verilere göre hava sıcaklıklarının 11 Şubat’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 6 ºC üzerinde, 12-22 Şubat tarihleri arasında ise mevsim normalleri civarı veçoğunlukla 1 ila 3 ºC üzerinde seyretmesi bekleniyor.

UYARI: Rüzgârın önümüzdeki hafta ortalarına kadar çoğunlukla lodos yönünden esmesi beklendiğinden, soba ve baca gazı zehirlenmeleri yaşanabilir. Bu nedenle soba kullanan vatandaşlarımızın yatmadan önce sobalarını söndürmelerini ve gerekli baca temizliklerini yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

İTÜ profesörü bu kışın geçen seneki gibi sert geçebileceğinide söylemişti.Neyse şuan ne olursa olsun 11 12 den itibaren bi soğuk hava sarkması bekliyorum. Hemde güneydoğuya kadar .

• 11-12 subattan itibaren kis mevsiminde oldugumuzu hatirlayacagiz kar içinse 20 subat sonrasini beklemeliyiz tarih yaklastikça kar yagar mi yagmaz mi burada tartisiriz.