Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ya niye boş hayaller kuruyorsunuz kabül edin artık bu kış tüm türkiye lodosun etkisinde olağanüstü ılık bir kış
    ara ara yağmur yağsada bu kış kar beklemeyin helede şubatta hiç ümitlenmeyin acı gerçek bu beyleri

Çok kesin tahminler yapmayın eleştiri alırsınız değeriniz azalır attığınız belli sayısal model yok bir şey yok burdan kış kötü gidiyor diye tüm kışı batırdınız.Belli olmaz gün doğmadan neler doğar. :D Sanki Sibiryadayız akdeniz ülkesindeyiz olabilir kış olmayabilir.Kaç kış böyle geçti.Siz böyle tahminler ederseniz size ne saygı duyarlar ne kafaya takarlar.1 hafata sonrasına bakmak zaten saçma daha neyin kafasını yaşıyorsunuz ki anlamadım arkadaş. :hfyeni (42):

• Ya niye boş hayaller kuruyorsunuz kabül edin artık bu kış tüm türkiye lodosun etkisinde olağanüstü ılık bir kış
    ara ara yağmur yağsada bu kış kar beklemeyin helede şubatta hiç ümitlenmeyin acı gerçek bu beyleri

Şubatın bitmesine koskoca 23 gün var, her şey olabilir değişebilir.Bu mesajını sana hatırlatacağım sistemler gelmeye başlayınca :hfyeni (18): :)

• Çok kesin tahminler yapmayın eleştiri alırsınız değeriniz azalır attığınız belli sayısal model yok bir şey yok burdan kış kötü gidiyor diye tüm kışı batırdınız.Belli olmaz gün doğmadan neler doğar. :D Sanki Sibiryadayız akdeniz ülkesindeyiz olabilir kış olmayabilir.Kaç kış böyle geçti.Siz böyle tahminler ederseniz size ne saygı duyarlar ne kafaya takarlar.1 hafata sonrasına bakmak zaten saçma daha neyin kafasını yaşıyorsunuz ki anlamadım arkadaş. :hfyeni (42):

aynen ya sanki kış bitmiş gibi davranıyorsun .daha önümüzde şubat ve mart ayı var.bu kadar kesin konuşmayalım.değerin düşer yoksa.

Meteorolojiden zerre kadar anlamadığınız belli oluyor . Eğer anlasaydınız en az bir tane bilimsel kaynak ve neden böyle olacağını bizlere açıklardınız. Sizin insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok . Ya adam akıllı bilimsel kaynak sunar ve neden böyle olacağını açıklarsınız ya da tahminlerinizin ( eğer tahminse ... ) uydurma olduğunu düşünmeye devam edeceğiz.

• İnsanlar ümitlerini kestikten sonra yağmuru indiren ve rahmetini her tarafa yayan O'dur. Övülmeye layık olan gerçek dost O'dur.

42 / ŞÛRÂ - 28

Bak ne güzel bir ayet elimizdeki şükredelim ki artsın bereketimiz bir ayet-i kerimde de böyle.Siz şükredin ki ben de size rahmetimi artırayım.Gidin bir çöle yağmura razı kalırsınız hatta hiç gitmeyin yazın ahh bir yağmur gelsin dersiniz her şeyin değerini bilin.

• Kesinlikle kışın böyle ılık bizi terkedeceğini sanmıyorum,bu kadar ılık havaların ardından sert soğuklar gelir.Eskilerimiz böyle derler :D Bilimsel olmayan cevaplara bende boyle cevap veririm :P

• Hocam sibirya son bir mesajını vericek gibi bekliyoruz hüsran olan kış mevsimi son anda kayıtlara geçen bir sistem bırakır inş hollanda kameralarına bakıyorum yaklaşık 1 aydır aralıklarla kar alıyorlar

• Twitter hesabımızdan atılan tweet :)

Yaşadığımız şu ılık günlerde ... "Alçak basınçtan uzak kalmak dileğiyle" :D