8 Şubat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Semih abinin bu aksamki açiklamasini bekleyelim ama bana kalirsa subatin ilk yarisi bitti :(

Bu kış 2010'dan az daha iyidi ben Afyon için konuşuyorum en azından 2 kere 40-50 cm. bırakan sistemler gelmişti bu yıl da bir şey yok.Ben demiştim sonbahar berbattı kışında çok iyi geçeceğine inanmıyordum. öylede oldu bence.

• Dün bu saatlerde halay çekiyordunuz. Modeller -8'i çakmıştı. Şimdi ağlamalara doyamıyorsunuz. Böyle modelcilik olmaz ki arkadaş :D Yarın yine halay çekmeyeceğimiz ne malumben

ben pek modelci değilim ama tablo iyi değil kardeş bunu sende iyi biliyorsun bende önce 5 şubat dendi şimdi oldu 15 şubat böyle böyle kış bitiyor kardeş bu ay bir de 28 çekiyor al 2 günde buradan zarar var :D bu sene anormalinde ötesinde bir kış geçiriyoruz.

• Yaw bu kafkaslardaki yb sistemi orta avrupaya ittiriyor sibirya da olsa izlandada olsa orta avrupa her halükarda etkileniyor keşke ülkemiz orası gibi şanslı olaydı şu karadeniz olmasaydı daha soğuk olacakdık tabi ALLAH ın işine karışılmaz o işini bilir.

• En etkili sistem 9 şubat gibi görünüyor. o da yağmurlu yada kky:S

• Artık umudumu yitiriyorum ama en azından şöyle 2008 yada 2010 gibi olsa yeter 2002-2004 hayalim kalmadı ama belli olmaz ne demişler şubat karabat, mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır

• 2010 rezalet bir yildi ama bu yil dahada rezalet 2010' da bir kerede olsa 5 cm kar yagdi ve bu seneden hem daha soguktu hemde yagmurluydu...

• Modeller kabus gibi akşam modelide kötü zaten basınç yerleşimlerindeki bu kararlılık oldukdan sonra değişim için ancak mucize gerekli

Yağış bari bol olsa diyorum Afyon için yine az offf:(İnşallah yağış bol olur başka dileğim yok. bu sezon için :31582

• Arkadaşlar hepinize merhaba gün içerisinde yoktum ve modelleri inceleme fırsatım olmamıştı şuan baktım ve kendi içimde yorumladım fakat yorumlara geçmeden önce çoğu kişinin yaptığı bir hata hakkında yorum yapmak isterim. İlk önce bu kış bitti diyenler size sesleniyorum. Bunun kanaatine nasıl vardınız ? Vahiy mi geldi ? Elinizde ki belgeler neler ?. Ardından daha 2-3 gün öncesine kadar sistem soğukları -10 -20' gösteriyordu fakat bugün ılık bir görüntü sergilemiş. Siz daha dün EFSANE olacak diyordunuz şimdi KIŞ BİTTİ diyorsunuz. Kusura bakmayın da salla salla nereye kardeşlerim. Modelciliğin bir anlamı yok ki. Nede olsa onlar süper bilgisayar ve uydu programları sayesinde insanlar tarafından hazırlanan veriler. Her an ne olacağı hakkında da bir fikrimiz yok. Daha Şubatın 3'ü. Şimdiden Şubatın sonunu gören arkadaşlar gördüm. Maaşallah ne diyeyim o kadar iyiler ki 25 gün sonrasını görmüşler. Tebrikler. Bu modeller her an değişebilir. Nede olsa dünyayı kontrol eden bizler değiliz. Sıcak-Soğuk fark etmez. Oluşumları biz düzenlemiyoruz ve ne zaman ne olacağı hakkında da bir bilgimiz olamaz. İTÜ Uzay ve Hava bilimleri ( Meteoroloji) Bölümünü kazandığımda ilk derste bana söylenen şey şuydu: ' HAVA OLAYLARINDA KESİNLİK VE İMKANSIZLIK' yoktur. Ne kadar doğru ve anlamlı bir söz ve biz burada bunu görüyoruz. Neyse misal dersek kafanıza göre kışı bitirmeyin bugün böyle yarın farklı olabilir. Bunları düşünerek hareket edin. İyi akşamlar. Bu arada gidin bir eskileri araştırın. Her şeyle bağıntı kuruyorsunuz onlarla da bir bağıntı kurun. İçinizi rahatlatın. İstanbul için Efsane sistemin gelmesini hiç bir zaman istemedim. EVİ OLMAYAN DIŞARIDA KIYAFETİ BİLE OLMAYAN İNSANLARI DÜŞÜNÜN BİRDE ?

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

Einmal editiert, zuletzt von VitoScaletta ()

• Arkadaşlar hepinize merhaba gün içerisinde yoktum ve modelleri inceleme fırsatım olmamıştı şuan baktım ve kendi içimde yorumladım fakat yorumlara geçmeden önce çoğu kişinin yaptığı bir hata hakkında yorum yapmak isterim. İlk önce bu kış bitti diyenler size sesleniyorum. Bunun kanaatine nasıl vardınız ? Vahiy mi geldi ? Elinizde ki belgeler neler ?. Ardından daha 2-3 gün öncesine kadar sistem soğukları -10 -20' gösteriyordu fakat bugün ılık bir görüntü sergilemiş. Siz daha dün EFSANE olacak diyordunuz şimdi KIŞ BİTTİ diyorsunuz. Kusura bakmayın da salla salla nereye kardeşlerim. Modelciliğin bir anlamı yok ki. Nede olsa onlar süper bilgisayar ve uydu programları sayesinde insanlar tarafından hazırlanan veriler. Her an ne olacağı hakkında da bir fikrimiz yok. Daha Şubatın 3'ü. Şimdiden Şubatın sonunu gören arkadaşlar gördüm. Maaşallah ne diyeyim o kadar iyiler ki 25 gün sonrasını görmüşler. Tebrikler. Bu modeller her an değişebilir. Nede olsa dünyayı kontrol eden bizler değiliz. Sıcak-Soğuk fark etmez. Oluşumları biz düzenlemiyoruz ve ne zaman ne olacağı hakkında da bir bilgimiz olamaz. İTÜ Uzay ve Hava bilimleri ( Meteoroloji) Bölümünü kazandığımda ilk derste bana söylenen şey şuydu: ' HAVA OLAYLARINDA KESİNLİK VE İMKANSIZLIK' yoktur. Ne kadar doğru ve anlamlı bir söz ve biz burada bunu görüyoruz. Neyse misal dersek kafanıza göre kışı bitirmeyin bugün böyle yarın farklı olabilir. Bunları düşünerek hareket edin. İyi akşamlar. Bu arada gidin bir eskileri araştırın. Her şeyle bağıntı kuruyorsunuz onlarla da bir bağıntı kurun. İçinizi rahatlatın. İstanbul için Efsane sistemin gelmesini hiç bir zaman istemedim. EVİ OLMAYAN DIŞARIDA KIYAFETİ BİLE OLMAYAN İNSANLARI DÜŞÜNÜN BİRDE ?

Vito bir bölümüne katıldım bir bölümüne hiç. Zaten meteorolojide 3-4 gün sonarsında her şey tepe taklak olur.Kışı bitirmek için erken ama İtlya'da ki Ab Akdeniz sistemleri cirit atıyor Sınırda kalan soğuklar kışı bitirir bu sonuna kadar devam ederse kış biter ama bu olay akdeniz sistemleri cirit atmayı bırakırsa Polar kökenli sistem gelirse ya da Azor Sibirya olmadan kış biraz zor.Efsane gelemsin demişsin dışardaki insanları düşünmüssün güzel zaten belidiyeler meteoroloji kar derse soğuk derse sahiplaniyor ben EFSANA olması için dua ederim. zaten sahiplaniyorlar dışarda kimse olmuyor yağsın güzel güzel:D

Saygılar;OĞUZ