Şubat ve Mart Nasıl Geçecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soğuma Perşembe gecesi basliyor. Pazar günü çoğu ilde kar değerlerine kadar iniyor. Salıdan sonra ısınıyor. Soğuma aralığı 19-23 Şubat. Bir hata yok ortada.

Gözüken soguk kar sınırını 500-600mt de tutar İç bölgelerden başka yerde kar görülmez İstanbulda 6-7 derecenin altına bi ihtimal düşer Bu gerçekten bi kaos.

• Kimse kendini ve başkasını kandırmasın, İstanbul şubatı %99 kapattı. Martta da tamamen şansa bağlı, ben kafamda kışı bitirdim artık. Fazla ümitlenmeyin sonra üzülürsünüz.

• Kimse kendini ve başkasını kandırmasın, İstanbul şubatı %99 kapattı. Martta da tamamen şansa bağlı, ben kafamda kışı bitirdim artık. Fazla ümitlenmeyin sonra üzülürsünüz.

Kardes sen degilmisin modeller degisecek mumecimlik yapmayin diyen daha 5 gun otesinde bile dansozluk yapan gfs a gore konusuyorsan yanilirsin ecmwf zaten oyle yada boyle 24 veya 25 de sistemi goruyor yani modeller mutabik degilken subat bitti demekte mumecimliktir.saygilar

• Soğuma Perşembe gecesi basliyor. Pazar günü çoğu ilde kar değerlerine kadar iniyor. Salıdan sonra ısınıyor. Soğuma aralığı 19-23 Şubat. Bir hata yok ortada.

bende sayın root hocam katılıyorum bir atak iskandanivya polar ikincisi iskandanivya polar biraz daha güçlü siklonik ama nereleri etkiler onu bilmiyorum

• İki sistem de geliyor şubatın bittiği filan yok bir daha söylüyorum. 19-23 sistemi muhtemelen siklonik olacak. Ayrıntıları bir-iki gün içinde açıklarım. Tek diyeceğim benim icin uyduruk bir sistem değil. İkinci sistem de daha önce dediğim gibi kısa bir ısınmanın ardından gelecek. Kimse bu ayı çöpe atmasın. Şubat beklenmeyen zamanlarda beklenmeyen olayların olduğu bir aydır unutmayın. Mart zaten çok güzel. Ilıkçıları, trolleri ve kış bitticileri dinlemeyin. Tahminlerimde en ufak değişiklik yok.

bende root hocam katılıyorum iki sistem bence kesin siklonik ben ilk sistemi bilemem ama ikincisinin -10 gireceğini düşünüyorum ama nereleri vurar bilmiyorum hayırlısı olsun

root üstadın umudundan bende istiyorum biz niye böyle karamsarız ki bundan sonra bende karamsar olmuycam

• o ne yaw windty??

Gfs çıktılarının daha iyi görselleştirilmiş hali. Wetterzentrale, Meteociel gibi sitelerden bir farkı yok. Çıkardığı bir sürü sıkıntı sebebiyle çoğunlukla kullanmam. Bu siteden kar haritasına bakanlar diğer sitelerin aksine yeterince büyütüp evinin önününü de görebildiğinden dolayı göründüğü gibi olacağını zannediyor ve anlamsız bir umuda kapılıyor yada lüzumsuz yere moral bozuyor. Ama aslında aynı model olduğundan gerçekte tutarlılığı ve geçerliliği de yok. Özetle kullanılmasını tavsiye etmediğim site.