İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Üklemiz üzerinde öyle bir itici kuvvet varki tüm kar sistemlerini itiyor sibiryaya dogru. -14 ve üzeri son beklentimiz. Şuan romanya bulgaristan rusya üzerineden akan giden yagış sistemi bize göre -8 onlara göre -12
    Önümzdeki hafta cuma gününden itibaren bakın havalar nasıl soguyo şuan güncel -16 akım

• Şubatın ortasında yazı yaşayacağız. Birgün olsa lodos deriz. Ama nerdeyse bir hafta 22 ve üzeri.olacak. Türkiyenin iklimi Son.yıllarda çok dengesiz. Ve bu kış tatminkar bir kar yağışı daha görmeden biter istanbul ve batı bölgeler adına konuşmak gerekirse. Kim derdi ki yılbaşı sistemi tek güzel sistem olacak. Arkasından hep şansız dık istanbul olarak.

• Şubatın ortasında yazı yaşayacağız. Birgün olsa lodos deriz. Ama nerdeyse bir hafta 22 ve üzeri.olacak. Türkiyenin iklimi Son.yıllarda çok dengesiz. Ve bu kış tatminkar bir kar yağışı daha görmeden biter istanbul ve batı bölgeler adına konuşmak gerekirse. Kim derdi ki yılbaşı sistemi tek güzel sistem olacak. Arkasından hep şansız dık istanbul olarak.

İstanbul adına tatminkar bir kar yağışı görülmedi mi:) Yılbaşı sistemi gayet tatminkardı. Hep 87 mart ve 17 şubat sistemleri kolay kolay gelmez istanbul'a. Sıcak havaların tadı n ı çıkaralım. Sonrası Allah Kerim..İyi günler..

Einmal editiert, zuletzt von Hasan Can ()

• Root Hocam tahmininiz tutmadı sebebi nedir acaba orajı bırak yağmur yağmadı bugun

Sabah beklediğim yağış dün geceden geldiği için bu sabaha pek bir şey kalmadı fakat ona rağmen Kayışdağ da dahil çoğu yerde yağdı. Ayrıca beklediğim gibi gündüz yağış dağıldı ve şuan akşam olmasıyla birlikte tekrar oluşuyor.

Miktarının fazla olmayacağını da zaten söylemiştim. Çoğu yerde de beklediğim gibi oldu. Sizin orada olmadı diye tahminim tutmamış olmuyor. Bir de oraj ihtimali zaten verilerde daha dün gece ortadan kalkmıştı. Fakat söylemedim çünkü kimsenin önümüzde aşırı sıcak ve yoğun kar gibi daha önemli olaylar varken üç beş şimşekle ilgileneceğini düşünmedim. Üç damla yağmurun peşinde değiliz. ;)

• Sabah beklediğim yağış dün geceden geldiği için bu sabaha pek bir şey kalmadı fakat ona rağmen Kayışdağ da dahil çoğu yerde yağdı. Ayrıca beklediğim gibi gündüz yağış dağıldı ve şuan akşam olmasıyla birlikte tekrar oluşuyor.

Miktarının fazla olmayacağını da zaten söylemiştim. Çoğu yerde de beklediğim gibi oldu. Sizin orada olmadı diye tahminim tutmamış olmuyor. Bir de oraj ihtimali zaten verilerde daha dün gece ortadan kalkmıştı. Fakat söylemedim çünkü kimsenin önümüzde aşırı sıcak ve yoğun kar gibi daha önemli olaylar varken üç beş şimşekle ilgileneceğini düşünmedim. Üç damla yağmurun peşinde değiliz. ;)

Root sadece senin dediğin çarşamba günü modeller çok güzeldi. Ama o günden sonra hiç istediğimiz soğuk yok. Soğuklar gelmiyor artık. Sadece senin dediğin gün güzeldi.

• Sabah beklediğim yağış dün geceden geldiği için bu sabaha pek bir şey kalmadı fakat ona rağmen Kayışdağ da dahil çoğu yerde yağdı. Ayrıca beklediğim gibi gündüz yağış dağıldı ve şuan akşam olmasıyla birlikte tekrar oluşuyor.

peki hocam kusuruma bakmayın lütfen. benim için çok önemli

• Root sadece senin dediğin çarşamba günü modeller çok güzeldi. Ama o günden sonra hiç istediğimiz soğuk yok. Soğuklar gelmiyor artık. Sadece senin dediğin gün güzeldi.

Root'un parası yetmemiş modellere 1 gün sevinin demişler :hfyeni (34):

• Mgm sicakliklari 17 16 civari vermis ptesi, sali ve carsamba icin ama accuweather 20 21 derece vermis, hangisi daha gercekci ?

Avrupa yakası anadolu yakasında göre daha serin gözüküyor.istanbul o gün 19 20 derece olur.çünkü sıcak hava dalgaları geldiği zaman mgm her zaman istanbulu daha serin tutar.ama 1-2 derece fark olur.anadolu yakasından rekor gelebilme ihtimalı var.24 25 derecelerden bahsediliyor