GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bide şöyle düşünün Azor üstümüze yapışıyor Afrikadan Sıcak havadan kitleniyor bize Ama bu Soguk hava olsaydı Kuru soguk Yiyip Sis etkisinde olucaktık Ancak şimdi 20-25 derecelerin görülecegi bir kaç günün Olması nispeten insanların Bahar aylarındaymış gibi Davranması ve birazcık canlanılması demek Bunu kuru soguk yemekten dahada tercih ederim Sonuç bu sıcak hava Diyebilceğim Yükseliş kısa süreli Bu mevsimdede Böyle dalgalanmalar rahat oluyor O yüzden şimdi 20 ler görüldü diye kışı bitirmeyin Allah yukarda Günaha girersiniz Bugun 20 derece ölçülür yarın -20..

• Bide şöyle düşünün Azor üstümüze yapışıyor Afrikadan Sıcak havadan kitleniyor bize Ama bu Soguk hava olsaydı Kuru soguk Yiyip Sis etkisinde olucaktık Ancak şimdi 20-25 derecelerin görülecegi bir kaç günün Olması nispeten insanların Bahar aylarındaymış gibi Davranması ve birazcık canlanılması demek Bunu kuru soguk yemekten dahada tercih ederim Sonuç bu sıcak hava Diyebilceğim Yükseliş kısa süreli Bu mevsimdede Böyle dalgalanmalar rahat oluyor O yüzden şimdi 20 ler görüldü diye kışı bitirmeyin Allah yukarda Günaha girersiniz Bugun 20 derece ölçülür yarın -20..

bu ayrıca ağaçların erken çiçek açması yani çiftçilerin yine anası ağlayacak demek.

• bu ayrıca ağaçların erken çiçek açması yani çiftçilerin yine anası ağlayacak demek.

Çiçeklerin erken acıcak Bi sıcak Göremiyorum ben 1-2 günlük terlemenin dışında pek bişey olmaz ciceklere en fazla güneşin ışınları fazla gelir Kökleri güçlenir çıkmasını hızlandırmaz çünkü arkası Soguk olmaya aday..

• Wetter 3 anımatıons verilere uzun zamandır bakmamıştım.arkadaşlar ayın 21 i kırım üzerinden bir soğuk dalga alacağımızı gösteriyor şimdilik ecm ve gfs de az da olsa destekler diyagramlar da destekliyor.yukardaki yüksek basıncın arasındaki noktaya çok dikkat edin hareketli görüntü paylaşmak isterdim ama olmadı...

• Wetter 3 anımatıons verilere uzun zamandır bakmamıştım.arkadaşlar ayın 21 i kırım üzerinden bir soğuk dalga alacağımızı gösteriyor şimdilik ecm ve gfs de az da olsa destekler diyagramlar da destekliyor.yukardaki yüksek basıncın arasındaki noktaya çok dikkat edin hareketli görüntü paylaşmak isterdim ama olmadı...

ustam GFS ye baksana 300den itibaren verdi sistemi :) :) :)

• Sibirya sistemi gelirse güzel olur. Kırımdan. Sibirya sistemleri çok kar yapar. En iyi örnek. Mart aylarında doğu Karadenize yağan kar deniz etkisi yağışı vardı. Muhtemelen. Birde 2012 olması lazım. Deniz soğuk olmasına rağmen. İnşallah soğuk daha da şiddetlenerek gelir.

• şu anki verilere göre en az 4 gün sürecek bir sistem var :) :) :)
    ve bu sistem fena DEK getirir :) :) :)

inşallah devam ettir.bozmaz ağzımızdan yel alsın götürsün :) dek felan yalan sistemin kendisi yeter ama basınç değerleri düşmesi gerek izobarlar çok ayrık sanırsam 1-2 güncellemeye netleşir .ama fena olur bu şekli ile gelse başta karadenize veriyordu şimdi -12 lere bakarmısın marmaranın üstünde hem de 300h dan sonrası komple :) haha şaka gibi yaa ...

• inşallah devam ettir.bozmaz ağzımızdan yel alsın götürsün :) dek felan yalan sistemin kendisi yeter ama basınç değerleri düşmesi gerek izobarlar çok ayrık sanırsam 1-2 güncellemeye netleşir .ama fena olur bu şekli ile gelse başta karadenize veriyordu şimdi -12 lere bakarmısın marmaranın üstünde hem de 300h dan sonrası komple :) haha şaka gibi yaa ...

bu şekilde gelirse bütün yurda güzel kar bırakır tüm yurda sokmuş -12yi :)

• Şaban kardeşim ,ağzımızla ha geldi ha gelecek inşallah dualar ile gelecek kardeşim .işi gücü Bıraktım dün gece dua ettim.Allahım dualarımı duydu mu acaba ya rabbim sana şükürler olsun......:)

vallahi bende dua ettim hacım :) :) :) herkes umudunu kesmişken diyordum bişeyler olucak bu böyle gitmeyecek diye o altımızdaki sıcaklar soğuğu çekicek demiştim senle ben umut kesmeyin diye bas bas bağırıyoduk nerdeyse :) :) :)