Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gece saatlerinden önce kara çevireceğini düşünmüyorum ben, gece saatlerinden itibaren sabah 06:00 ila 09:00 arasına kadar devam edecektir kar yağışı. Genelde orta kuvvette olacaktır zaman zaman yoğunlaşabilir özellikle de gece 02:00-05:00 arası...;)

Ama işte o saatlerde hava 1-2 derece olursa o kardan hayır gelmez. 😐

Einmal editiert, zuletzt von Snowden ()

• Aleykümselam kardeşim hoşgeldin ben kötüyüm bizim oralarda yağmur bile yokken Bingöl muş bitlise kar yağiyor. Sinir bozucu bir durum.

İlerleyen saatlerde yağmur başlayacaktır akşam 08:00-09:00 civarı önce kky ve sonra kara dönecektir inşallah. Aralıklarla özellikle de bu gece 11:00 ila yarın sabah 03:00 arası yer yer yağışlar yoğun kar olarak görülecektir. Yarın öğlen yer yer bazı kesimlerinde 16:00-17:00'a kadar devam edebilir kar yağışı...

• Umutcan antep için tahminin nedir :)

SM-A300H cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

Yarın sabah için kar yağışı ihtimali giderek azaldı ve neredeyse yok oldu malesef zira yağışların sabaha kalmadan şehri terk etme ihtimali çok yüksek, aralıklarla yağışların geceye kadar devam etmesini geceden sonrasının net olmadığını bilin...

• Çok şükür abi okul öncesi son rütuşları yapıyorum bir yandan hemşerilerimi bilgilendirmeye çalışıyorum. :)

RABBİM hayretsin Umutcan Gaziantep kurak geçiyor...Bu sene zaten az olan yağışlı gün sayısndaki yoğun kütlelerde Ya BATIMIZDA ya DOĞUMUZDA ya kuzeyde ya güneyimizde kaldı. İlimiz küçük bir adacık misali ortada kaldı ....Duamız o ki İnş. bundan sonrası daha bereketli olur RABBİMİZİN izniyle....

• RABBİM hayretsin Umutcan Gaziantep kurak geçiyor...Bu sene zaten az olan yağışlı gün sayısndaki yoğun kütlelerde Ya BATIMIZDA ya DOĞUMUZDA ya kuzeyde ya güneyimizde kaldı. İlimiz küçük bir adacık misali ortada kaldı ....Duamız o ki İnş. bundan sonrası daha bereketli olur RABBİMİZİN izniyle....

Rabbim herkes için hayırlısı neyse onu nasip etsin hocam. Allah'a emanet olun biraz dinlenme vakti benim için...:)

• Bugünde tam soğuma esnasında ki Yağış erimiş vaziyette. En azından dün geceye kadar ki veriler pazar sabahına kadar yağış gösteriyodu. Gaziantebte içinde bulunduğumuz kışın genel karakteristiği bu oldu. İnş. gelecek seneler bu kronikleşmez. Çok şükür ki yerde fazla durmasada herşeye rağmen bir örtü aldık. 20 Sinden sonrada sistem bekleniyor. Yinede ben bu kışı kapattım VE EMİN OLUN yağış ve kar açısından inş. böyle bir kışı bir daha yaşamayız diye içimden geçireceğim kışlardan bir kış oldu.Bu isyan değil sadece daha güzel daha bereketli kışlar için RABBİME DUAMDIR. ( 20 si yada herhangibir zamanda yağarsa burdan sevincimizi paylaşırız RABBİM imkan verirse inş. Hatta havada kar görsem yazarım :) ) . Onun dışında bu kış için artık tahminlerime son noktayı koyuyorum. ALLAHA emanet olunnn.....

• Bugünde tam soğuma esnasında ki Yağış erimiş vaziyette. En azından dün geceye kadar ki veriler pazar sabahına kadar yağış gösteriyodu. Gaziantebte içinde bulunduğumuz kışın genel karakteristiği bu oldu. İnş. gelecek seneler bu kronikleşmez. Çok şükür ki yerde fazla durmasada herşeye rağmen bir örtü aldık. 20 Sinden sonrada sistem bekleniyor. Yinede ben bu kışı kapattım VE EMİN OLUN yağış ve kar açısından inş. böyle bir kışı bir daha yaşamayız diye içimden geçireceğim kışlardan bir kış oldu.Bu isyan değil sadece daha güzel daha bereketli kışlar için RABBİME DUAMDIR. ( 20 si yada herhangibir zamanda yağarsa burdan sevincimizi paylaşırız RABBİM imkan verirse inş. Hatta havada kar görsem yazarım :) ) . Onun dışında bu kış için artık tahminlerime son noktayı koyuyorum. ALLAHA emanet olunnn.....

Kışın 21 Aralıkta başladığını düşünürsek daha çok erken değil mi[WHITE SMILING FACE]

SM-J700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Kışın 21 Aralıkta başladığını düşünürsek daha çok erken değil mi[WHITE SMILING FACE]

SM-J700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

Ben bu kış için sadece tahmini bıraktım.MEvcut verileri yada diğer tahmin siteleri sonuçlarını buraya atıcam inş.