Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şubat başı ao hızla negatife naoda +1 lere konumlanıyor modellere baktım otarihlerde kutup girdabıda yani polar vortex dağılıyor ao nun kuvvetli negatife inmesi nao da nagtife yaklaşıp +1 lere tutunması azor basıncının yükselmesine işaret eder izlanda engellemesi olmazsa bir salınım daha var eğerki bu olursa yani şubat ilk haftası ...bu kışa kötü girdik ama 2. yarıyı müthiş kapatacağız anlamına gelir...şimdi konumuz bu değil fakat akıllarda kalması açısından ifade ettim...ben böyle biraz sabırsızım:) bir sistemi yaşarken önümde neler oluyor neler bitiyor onu daha çok takip ediyorum hamd olsun RABBİM güzel bir kış nasip ediyor....aslında dileğim tarım bölgelerinin (içanadolu iç ege trakya) nın daha fazla kar almasından yana hayırlısı artık...

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()

• Ukrayna wrf,sinin linki atarmısınız arkadaşlar. Anlaşılan karadenizde orduya kadar olan bölüm bol bol kuru soğuk olacak. Gfs bütün yağışı bitirmiş.

• şubat başı ao hızla negatife naoda +1 lere konumlanıyor modellere baktım otarihlerde kutup girdabıda yani polar vortex dağılıyor ao nun kuvvetli negatife inmesi nao da nagtife yaklaşıp +1 lere tutunması azor basıncının yükselmesine işaret eder izlanda engellemesi olmazsa bir salınım daha var eğerki bu olursa yani şubat ilk haftası ...bu kışa kötü girdik ama 2. yarıyı müthiş kapatacağız anlamına gelir...şimdi konumuz bu değil fakat akıllarda kalması açısından ifade ettim...ben böyle biraz sabırsızım:) bir sistemi yaşarken önümde neler oluyor neler bitiyor onu daha çok takip ediyorum hamd olsun RABBİM güzel bir kış nasip ediyor....aslında dileğim tarım bölgelerinin (içanadolu iç ege trakya) nın daha fazla kar almasından yana hayırlısı artık...

Salınım olacak gibi ama İzlanda çok güçlü çomaklamaz umarım..

• samsun yine yapti yapacagini carsamba kara gomulur yine dek olmucakmi kardelen

Bilmiyorum artık.MGM de günlük tahminde yarın için yoğun kar yok ,,il ve ilçe tahmininde var anlamdım gitti vallaha ,bugün akşam ne aldıysak kÂrdır.

• MGM Uyarıların hepsini kaldırdı bunu yazdı.

Yağışların; İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Sakarya, Kocaeli, Kahramanmaraş, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm) ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.