İstanbul için Acil Uyarı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bence bundan sonra yazarların sistem tahminlerini 2 gün sonra ya söylemesi lazım ki 2 gün önce gelince sabırsız olan kişiler şaşırıp çok güzel yağıyor falan demeli yoksa olmuyor.

• Ayrica ben bursa icin yogun kar olur dedim cm vermedim.eger yogun kar gorulduyse benim isim bitmistie.bursalilar cevap versin goruldumu gorulmedimi

• Ayrica ben bursa icin yogun kar olur dedim cm vermedim.eger yogun kar gorulduyse benim isim bitmistie.bursalilar cevap versin goruldumu gorulmedimi

Yoğun pek almadık ama kuvvetli kar aldık ona birşey diyemem :) üstad bursa akşam ne olacak :( şuan pek iç açıcı değil.

• Aksamustune kadar istanbul ozellikle saglam bi atak bekliyorum ben yagista, saat 2 yi yeni gecti durun bakalim, balikesirde de tipi var toz halinde yagiyor kar ama tuttu sicaklik 0 larda ruzgar sert..

• Arkadaşlar kısaca açıklayayım.Bu şuanki wrf görüntüsü.Gördüğünüz gibi İstanbulun üzerinde pek bi şey yok.

Bu ise saat 18.00'daki wrf görüntüsü.Dek ve siklon yağışları birleşecek.Sıcaklığında düşeceğini varsayarsak henüz kar örtüsü oluşmayan yerlerde bile rahatlıkla örtü oluşur.Okullar büyük ihtimal tatil olur.

• Merhabalar;
    Nasıl insanlar olduk, nasıl sözler kullanır olduk biz nasıl bir halk olduk anlamış değilim.
    Ne birbirimize karşı sevgi ve saygımız, ne de hoşgörümüz kalmadı.
    Daha dokunmadan, patlar hale geldik.

Değerli dostlar;
    Varsayalım ki; "Üstadlar, günlerce efsane geliyor, yarım metre kar olacak, bir metre kar olacak" dediler ve olmadı, hatta bahar güneşi gibi ısıtan bir güneşli gün oldu.
    Hemen tepkilerimiz, isyaaaaan, tukaka, zaten bişi bilmiyorsunuz, hani yağacaktı, bilmiyorsanız umut vermeyin..... :) Sanal bir ortam diye, bu kadar saygısızmı olmalıyız.
    Ya o tahmin tutmayabilir, doğaya hükmetmemiz mümkün değil, ancak hareketleri tahmin edebiliyoruz, -ki adı üstünde bir tahmin bilimidir- olmayabilir de, tahminlerin üstünde de olabilir.

Değerli dostlar, üye olurken buraya para mı verdik, aylık aidat mı veriyoruz, burada görüşlerini açıklayanlar tahminlerde bulunanlar bizim maaşlı elemanımız mı ?
    Biraz insaflı ve vicdanlı olmalıyız diye düşünüyorum. Bu siteye gönüllü olarak üye oldum, baktım kafama göre bir site, teşekkür eder kalırım, baktım kafama uymayan bir site, sessiz sedasız çeker giderim bir daha da gelmem. Olayın çözümü bu kadar kolayken, neden illa birilerini iğneleme, neden birilerini yerme, neden birilerini aşağılama gereği duyuyorum ki.
    Vicdanlı olmamız lazım arkadaşlar, yazıktır, günahtır...
    Birbirimizi sevmediğimiz müddetçe, saymadığımız müddetçe, hoşgörülü davranmadığımız müddetçe yaşamı kendimize de çevremizdekilere de zehir ediyoruz.
    Kırdığımız her çalı bir ses çıkartarak tepkisini gösterirken, insanları kırdığımızda tepki görmememiz şaşırtıcı olur. O nedenle daha saygılı ve hoşgörülü olalım derim.

Sürç-i lisan ettimse affola.

Saygılarımla;