Kışın 2. fazı başlıyor... (15 Ocak -10 Şubat)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar moralim çok bozuk.dün geceden beri aralıksız bir yağmur var.heryerde kar varken sakarya ya daha tanesi düşmedi.zaten bu saatten sonrada fazla bi beklentim kalmadı.hep aynı şey oluyor.yağış çok olunca sıcaklık yüksek oluyor ve nasiplenemiyoruz.soğuk oluyor bu seferde yağış sıkıntı oluyor.benim için bu sistem gerçekten hayal kırıklığı oldu.istanbullular karın keyfini çıkarın.umarım önümüzdeki sistem güzel geçer.

• arkadaşlar moralim çok bozuk.dün geceden beri aralıksız bir yağmur var.heryerde kar varken sakarya ya daha tanesi düşmedi.zaten bu saatten sonrada fazla bi beklentim kalmadı.hep aynı şey oluyor.yağış çok olunca sıcaklık yüksek oluyor ve nasiplenemiyoruz.soğuk oluyor bu seferde yağış sıkıntı oluyor.benim için bu sistem gerçekten hayal kırıklığı oldu.istanbullular karın keyfini çıkarın.umarım önümüzdeki sistem güzel geçer.

Sevgili karddeşim neden canını sıkıyorsun, bu akşam saatlerinden sonra hatta o saate kalmadan orada da kar başlayacak ve bu taraf yıldızları sayarken yarın öğlen sen kar yağışının keyfini çıkarıp kar topunu yapıyor olacaksın...

• Sevgili karddeşim neden canını sıkıyorsun, bu akşam saatlerinden sonra hatta o saate kalmadan orada da kar başlayacak ve bu taraf yıldızları sayarken yarın öğlen sen kar yağışının keyfini çıkarıp kar topunu yapıyor olacaksın...

Merhaba maltepe civarında karın tutmamasının sebebi nedir acaba soğukluk sıkıntısımı çekiyoruz?

• Sevgili karddeşim neden canını sıkıyorsun, bu akşam saatlerinden sonra hatta o saate kalmadan orada da kar başlayacak ve bu taraf yıldızları sayarken yarın öğlen sen kar yağışının keyfini çıkarıp kar topunu yapıyor olacaksın...

En şanslı bölge Sakarya zaten.

Hocam biz bu açıklamayı bekliyorduk dün akşam tüm yazarlara tek tek sordum konulara da sordum cevap veren yok umarım yoğunluktandır.

Bağırganlı

• En şanslı bölge Sakarya zaten.

hocam benim üzün
    tüm asıl şundan dolayı oluyor.evet kar yağışı dediğiniz gibi olacaktır.ancak sistem bitmeye yakın yağış başlıyor ve bu yüzden kar örtüsüde kar yağışıda kısa sürüyor.halbuki istanbul gibi soğuk giriş yapmış olsaydı inanılmaz bir örtü oluşurdu.herşey Allahın takdiri tabi yinede şükretmemiz gerek.umarım 2.sistemde çok daha güzel şeyler görürüz.

• Gölcükte de yagmur var 3 derece hava kırılmadı bi sıcaklık akşma inş bekliyoruz sabırla zaten bu menüye başlangıç çorba gibi düşünüyoruz öyle degil mi wild hocam :)

• Hava halen yumuşak ve bir lodosvari akımın içinden geçiyoruz siklonik sistemlerde bu çoğunlukla yaşanır, bunun etkisini yitirmesi ve üst seviyelerdeki soğuk Havanın alçalmaya Başlaması ile kar yağışı da etkisini artıracaktır

• Hava halen yumuşak ve bir lodosvari akımın içinden geçiyoruz siklonik sistemlerde bu çoğunlukla yaşanır, bunun etkisini yitirmesi ve üst seviyelerdeki soğuk Havanın alçalmaya Başlaması ile kar yağışı da etkisini artıracaktır

Hocam Bursa için yoğun kar ne kadar sürecek ve Soğuk havanın alçalması kaç saati bulur?

Hocam bilmediğimden soruyorum havada lodosta yok ama kütleler neden güneyli bunu anlamadım bilglendirir misiniz

• Üst seviye rüzgarları güneyli olduğu için.

Anladım peki son birşey daha mgmden baktığım radarda acaba kayma falan mı var bulundugum yer radarda en ufacık bile yeşillik yokken yağış oluyor, kütle üzerimizde gozktugu zamanda yağış olmuyor bi bilgniz var mı

• Anladım peki son birşey daha mgmden baktığım radarda acaba kayma falan mı var bulundugum yer radarda en ufacık bile yeşillik yokken yağış oluyor, kütle üzerimizde gozktugu zamanda yağış olmuyor bi bilgniz var mı

Onu bilemem ancak kayma olmaz.