İstanbul için Acil Uyarı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu arada siklonik sistem daha iyi diyen arkadaşların hepsine tekrar sevgi ve saygılarımı yolluyorum :D

Bir defa 2004 oldu diye tüm siklonik sistemleri iyi saymak kadar büyük bir hata yok. Siklonik sistemler çok oynak oluyor, soğukla örtüşmesi zor oluyor. Siklonik sistemlerden efsane çıkma olasılığı DEK'lere göre daha düşüktür. DEK'İn tek kötü tarafı yerel bazda çok değişiklik göstermesi

• Bu arada siklonik sistem daha iyi diyen arkadaşların hepsine tekrar sevgi ve saygılarımı yolluyorum :D

Bir defa 2004 oldu diye tüm siklonik sistemleri iyi saymak kadar büyük bir hata yok. Siklonik sistemler çok oynak oluyor, soğukla örtüşmesi zor oluyor. Siklonik sistemlerden efsane çıkma olasılığı DEK'lere göre daha düşüktür. DEK'İn tek kötü tarafı yerel bazda çok değişiklik göstermesi

Yılbaşı sisteminde rüzgardan dolayı dekler batımızda kalmış bize bir şey düşmemişti.Demiştim o zaman böyle sistem mi olur dek neymiş keşke sikloni olsa.Şimdi aynısını siklonik sistemler için söylüyorum

• Göztepe ( Caddebostan ) tarafı baya durgun saatlerdir. oturduğum yer ile kıyasladığım da çok çok az yağış almış yada tutmamış diyebilirim. yılbaşındaki sistem çok çok daha güçlüydü hele geçen seneki sistemin yanına yaklaşamaz şuana kadar. inşallah bundan sonra sıcaklık düşüşü ile iyi yağış alırız..

• Efsane oldu tam bir Kestane.
    Günlerdir geliyor geliyor dedikleri böyle bir kestaneymiş demek. Güney marmara sistemi dendi son dakikaya kadar. Megerse güney marmara kestanesiymiş. Tabiki herşeyi yaradan bilir.Ama bu işte bizden iyi kişilerin yardıra yardıra geliyor diyerek bizlere ümit vermesine bir anlam veremedi. Demekki havayı daha iyi tahmin yapan yerlerden fikir almamız gerekiyormuş. 22-23-24 ocak hava durumu tahminini okumaya dahi gerek duymuyorum.
    Bana göre tam bir Kestane...

• Şu olumsuz ağlayan yorumlarınız yüzünden kardan sogudum. Ben 6 7 kişiye kar gelecek dedim 'hani yağacaktı, nerde, kar yok yağmıcak mı?' mesajlarından bunaldım buradaki yazarları düşünemiyorum. Allah kolaylık versin.

• sensın kestane terbiyesiz adam konutğun kelimeye bak bu adamlar ellerınden geldıgı kadar doğru ve guzel tahmın yapmaya çalışıyor beğenmıyosan gırmezsın bu sıteye terbiyeli olun bıraz efsane semıh olmasa root olmasa kendın mı yorumlucan sıstemlerı atın sunları forumdan ya admın

• Anlamıyorum ya ulan sistem biraz erken giris yaptı diye herkes sistemin tamamını girdigini saniyor asıl kar öğleden sonra başlıyor rüzgarla beraber cok etkili olucak havanın kararmasıyla sıcaklıklarda düşücek biraz sabır kün fe yekün

Günlerdir geliyor geliyor dedikleri böyle bir kestaneymiş demek. Güney marmara sistemi dendi son dakikaya kadar. Megerse güney marmara kestanesiymiş. Tabiki herşeyi yaradan bilir.Ama bu işte bizden iyi kişilerin yardıra yardıra geliyor diyerek bizlere ümit vermesine bir anlam veremedi. Demekki havayı daha iyi tahmin yapan yerlerden fikir almamız gerekiyormuş. 22-23-24 ocak hava durumu tahminini okumaya dahi gerek duymuyorum.

Arkadaşlar Güney Marmara için sistem yeni başlıyor.Güneyden gelecek kütlelerle örtü oluşmaya başlayacak.Az sabır..

laf söyledi balkabağı...