Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dmininkinde yok ben baktımda [hr]
    üstadımın yazsı

Değerli Grup arkadaşlarım: Yapmış olduğum son incelemelerde Marmara denizi Üzerinde'ki Kütle Sibirya'nın Gücü İle Aşağı Kısmı...Karadeniz Üzerinde Beklediğimiz sistem ise O Kadar Ağır ki....Normallerde 350-370 km hızı olan bulutlar sanki duruyor...Bunun Sebebi Atmosfer'de İnanılmaz Bir Kavga Var...Basra-Kırım Kavgası..Benim Tahminim Şudur Ki..Bu Basra İnadına Devam edecek Çok Geniş Bir Zaman aralığı İçerisinde Gelmesine sebebiyet verecektir...Çünkü Kavga'nın Ne zaman Biteceği Belli değil....Ama Kanaatim Sibirya Kazanacaktır...Tabii Bu zaman Dilimi Kar Başlamasını Beklediğim Zaman Dilimi Bu gece 23.00-Yarın Sabah 11.00 arasında Sibirya giriş yapacaktır.. Etkilenecek Bölgeler...Marmara-Karadeniz'in Tamamı-İç Anadolu-Doğu Anadolu-Güney doğu anadolu zamanla Kısır'da Olsa İç ege-Göller yöresi-akdeniz'in Yüksekleri Olacaktır...Çok Kuvvetli Olan Bu sistem Tabiri Caize'se Barsa'yı Şöyle güzel bir döverse...Çok Muaazam Kar Yağışları Göreceğiz...Yani İstanbul-Bursa-Balıkesir-Yalova-Kocaeli-Karabük-Bartın-Zonguldak İlk Önce Sonrasında Ankara-Eskişehir-Kütahya...Yani Yazamıyorum artık...65 ilde Kar Yağacak..Bazı İllerde Okullar Tatil edilecektir...Sistem Şu an Girmediği için Bana Şu ilde Ne zaman ne kadar Saat Kaçta başlar Gibi Sorular Sormayalım...Son Söz Yüce Mevlamızındır....En son Yazacağım Şudur Ki..Bu Yıl Kış Olarak efsane Olmaya aday Sistemler Peşi sıra gelecektir...Kış Yeni Başlıyor...EFSANE TUGAY

:helpsmilie: [size=xx-large]Ayazınla tehdit etme beni ANKARA hayallerimi yakarım ağustosunu yaşarsın [/size]:helpsmilie:

Einmal editiert, zuletzt von By AnKaRaLı ()

• Dmininkinde yok ben baktımda [hr]
    üstadımın yazsı

Değerli Grup arkadaşlarım: Yapmış olduğum son incelemelerde Marmara denizi Üzerinde'ki Kütle Sibirya'nın Gücü İle Aşağı Kısmı...Karadeniz Üzerinde Beklediğimiz sistem ise O Kadar Ağır ki....Normallerde 350-370 km hızı olan bulutlar sanki duruyor...Bunun Sebebi Atmosfer'de İnanılmaz Bir Kavga Var...Basra-Kırım Kavgası..Benim Tahminim Şudur Ki..Bu Basra İnadına Devam edecek Çok Geniş Bir Zaman aralığı İçerisinde Gelmesine sebebiyet verecektir...Çünkü Kavga'nın Ne zaman Biteceği Belli değil....Ama Kanaatim Sibirya Kazanacaktır...Tabii Bu zaman Dilimi Kar Başlamasını Beklediğim Zaman Dilimi Bu gece 23.00-Yarın Sabah 11.00 arasında Sibirya giriş yapacaktır.. Etkilenecek Bölgeler...Marmara-Karadeniz'in Tamamı-İç Anadolu-Doğu Anadolu-Güney doğu anadolu zamanla Kısır'da Olsa İç ege-Göller yöresi-akdeniz'in Yüksekleri Olacaktır...Çok Kuvvetli Olan Bu sistem Tabiri Caize'se Barsa'yı Şöyle güzel bir döverse...Çok Muaazam Kar Yağışları Göreceğiz...Yani İstanbul-Bursa-Balıkesir-Yalova-Kocaeli-Karabük-Bartın-Zonguldak İlk Önce Sonrasında Ankara-Eskişehir-Kütahya...Yani Yazamıyorum artık...65 ilde Kar Yağacak..Bazı İllerde Okullar Tatil edilecektir...Sistem Şu an Girmediği için Bana Şu ilde Ne zaman ne kadar Saat Kaçta başlar Gibi Sorular Sormayalım...Son Söz Yüce Mevlamızındır....En son Yazacağım Şudur Ki..Bu Yıl Kış Olarak efsane Olmaya aday Sistemler Peşi sıra gelecektir...Kış Yeni Başlıyor...EFSANE TUGAY

İyi güzel de, bu kış yaşadığım acı deneyimlerden sonra yağış konusunda hala endişeliyim.

• Bu radardaki bulutlardan birşey çıkmayacak gibi merkeze

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Burada durdu. Hareket yok.

zaten buradada bir yavaşlıyor bir hızlanıyor devamlılığı olsaydı bu karın sabaha kadar çok net söylüyorum rahat 15 cm olur [hr]
    evet fazla konuştuk nazar değdirdik kar tamamen durdu gece boyunca böyle devam edecek galiba

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Son kez şu soruyu da sorup aranızdan ayrılacağım;

Sabah 7:30'da kalktığımda kar örtüsüyle ya da en azından (sadece) kar yağışıyla uyanabilir miyim?

sadece kar yağışıyla uyanma ihtimalin bence daha yüksek ama kar örtüsüde görebilirsin gibime geliyor burada 5 dakikada örtü yapmaya başladıki oradada etkili bir kar yağışı sonrası örtü olabilir.

• Yok yanlış anlama yani bnce uyanırsın örtüyle ama ankaranın işi belli olmuo mesela batıkentin yanı eryaman örtü yapmaya baslamış burda kar durdu yerel oluo