Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yorumlarda herkes aynı dertten muzdarip. Ankara mızın etrafı dağlarla çevrili oldukça biz umut beslemeyelim kuzeybatı kuzey kuzey doğu önemli ve buralar dağlarla çevrilmiş gelen havayı bo boş dağalr alıyor. sisemelr eskisi gibi güçlü osla alır bişeyler ama sistemzten zayıf oda takılıp kalıyor, haritaya bakıyorsunuz heryerde youn kar varken ankara üzeri yağışsız yada az yağışlı görünüyor az yağış dediklerinde zaten neyi öngrüyorlarsa onun %10u ancak yağıyor metorpol çölümüze . Valla isyan ettirdi artık işimiz pamuk iplği ; daha kış çok bekleyin şu şu olursa gelicek ya bu ne iştir önümüzde kış varmış hadi var eee sistemler geliyor yodla başka bir iş gelmesi için birdolu neden çıkıyor artık ve cort geliyor en sonunda. Şimdi martta yağan kardan ne hayır gelir üstelik gelsin 1 hafta kar olup ardına yağmur gelicek esaslı kış ocakta şubata yaşanır ve biz en verimli mevsimi yok sistem gelmedi ha gelcek teğet geçtişu şu oldu ekarte oldu önümüzde süre var vs vs vs gibi pamuk iplikleriyle yaşıyoruz ben bıraktım takibi hava durmunu vs bile bakmıyorum bu yıl zaten sıkıntılı dünya da çoğu yerde anormallikler var bizede sıcak kütleler piyangosu vuruyor nede olsa akdeniz ülkesiyiz 36 enlemde bi cacık beklenmez + ları çok ama bizler gibi kar severler için cort bi enlem. Karasallık olmasa ki varda neye yarıyorsa yine aynı tas aynı hamam kar rüyası bitti küresel ısınma problemelri en ço kbu ülkeyi vuruyor anomalilerle başladı işe etkisi... umutlu olmak lazım ama oda bitmek üzere yani

• Yorumlarda herkes aynı dertten muzdarip. Ankara mızın etrafı dağlarla çevrili oldukça biz umut beslemeyelim kuzeybatı kuzey kuzey doğu önemli ve buralar dağlarla çevrilmiş gelen havayı bo boş dağalr alıyor. sisemelr eskisi gibi güçlü osla alır bişeyler ama sistemzten zayıf oda takılıp kalıyor, haritaya bakıyorsunuz heryerde youn kar varken ankara üzeri yağışsız yada az yağışlı görünüyor az yağış dediklerinde zaten neyi öngrüyorlarsa onun %10u ancak yağıyor metorpol çölümüze . Valla isyan ettirdi artık işimiz pamuk iplği ; daha kış çok bekleyin şu şu olursa gelicek ya bu ne iştir önümüzde kış varmış hadi var eee sistemler geliyor yodla başka bir iş gelmesi için birdolu neden çıkıyor artık ve cort geliyor en sonunda. Şimdi martta yağan kardan ne hayır gelir üstelik gelsin 1 hafta kar olup ardına yağmur gelicek esaslı kış ocakta şubata yaşanır ve biz en verimli mevsimi yok sistem gelmedi ha gelcek teğet geçtişu şu oldu ekarte oldu önümüzde süre var vs vs vs gibi pamuk iplikleriyle yaşıyoruz ben bıraktım takibi hava durmunu vs bile bakmıyorum bu yıl zaten sıkıntılı dünya da çoğu yerde anormallikler var bizede sıcak kütleler piyangosu vuruyor nede olsa akdeniz ülkesiyiz 36 enlemde bi cacık beklenmez + ları çok ama bizler gibi kar severler için cort bi enlem. Karasallık olmasa ki varda neye yarıyorsa yine aynı tas aynı hamam kar rüyası bitti küresel ısınma problemelri en ço kbu ülkeyi vuruyor anomalilerle başladı işe etkisi... umutlu olmak lazım ama oda bitmek üzere yani

Adam Haklı.

• öncelikle ben umutsuzluk vermek istemezdim kardeşim anlıyorum hepimiz seviyoruz ama olanları da görünce moralimiz bozuluyor. En sevdğim şey hep kardan haber vermekti. sürekli kardan konuşalım ama maalesef doğru. Ankara da doğdum büyüdüm 31 yaşımdayım bildim bileli en az yağışı alan yerlerden birisiyiz hani güneydoğudan Elmadağ ve kuzeyden kızılcahamam gibi yerlerde olmasa ortlamaları üste çıkaracak bir kar yağışımız yok. Etrafımız dağlarla çevrili olmasaydı yada 1400 rakımlarda olsaydık herşey farklı olurdu. küresel ısınma her zaman var ama etkisinden söz edebilmek için 50 yıl gibi süre geçmesi gerek yani iklimimiz artık bu demek için. ama ısınmanın etkileri bunlar Abd donuyor bir taraftan italya da fransa da acayip kar rusya ya bakıyorsun ort. üstünde sıcaklıklar... Dünya bir il olsa ülkelerde semt, resmen mikro klima senaryoları yaşıyoruz. yağışlar lokale döndü bir tarafa bakıyorsun hiç bişey yok diğer tarafta sel sele karışmış yada kardan geçilmiyor. Eskiden gelirdi en az yağış alan yer bile 5 10 cm alırdı şimdi anca yüksekler alıyor bunu. 2 gün önce Elmadağ karla kaplıydı dünle bugün çok çok azı kalmıştı sabah öyeldydi en azından ki oda gitmiştir. Şu an üzülerek izliyorum balkanlardan soğuk gelmiş şakır şakır yağmur :/ güzelim nemin büyük kısmı yağmur olarak iniyor yarın öğle sonrası tahminimce kara döner sonra ertesi gün yarı güneş yarı serpinti olur ha bunun üstüne de çıkabilir. Gerçek bu maalesef istemesemde yazıyorum gerçekten doluyum yani 4 senedir adam akıllı bi k ş olmadı olanıda zaten aptal belediyeler katlediyor yürümesini bilmeyen aptal insanımızı bıraksan zaten gel şuramı da temizle lavabodan çıkıcam diyecek derecede belediyeler sürekli tuz atın vs ler de tel ediyorlar onlarda sağolsun günde 4 kez küremeye geliyorlar 10 cm lik tabakayı neyse tam soğuk gelir bu seferde yağış terkeder şimdide yağış gelmiş halen lodos denilen gıcık esiyor Allah ın işi ama 13 derece ısı var e bi ocak içi bu hava olmaz... işallah çekip giderde siibiryası da karadenizide balkanı da bırakmaz bizi işallah hepside çok güçlü olur