Basketbola Dair Her şey [Basketbol Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Benden önce yazılanlara bakmadım. Belki söylenmiştir ama ben belirteyim.

Kiezer FB ve AGÜ maçında da oynadı. TBF maçtan önce oynayabilir onayını verdi. Hadi bu İLK skandalı geçelim. Talimatlara göre bir maçta bir oyuncu yüzünden ceza alınıyorsa o ceza o zamana kadar oynanmış bütün maçları etkiler.

EĞER TBF TARAFSIZSA AGÜ MAÇINDA DA BİZİ HÜKMEN SAYAR VE KÜME DÜŞERİZ!

Ben boşuna aziz yıldırımın federasyonu demiyorum.Eyvallah kardeşim.

• Ben boşuna aziz yıldırımın federasyonu demiyorum.Eyvallah kardeşim.

İşte bu karara göre küme düşmemiz gerekiyor. Yada TBF bize niye ONAY verdiğini açıklamak zorunda.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Gerçek yalan falan konu yine nereden nereye geldi. Çok boş vaktim var ancak bu tartışma için o boş vakitleri harcayamam. Siz burayı ağlama duvarına çevirin torpilliler, hadi hoşçakalın.

• Yapsınlar o zaman.Niye izin verdirdi bu zamana kadar.Şimdi de kendi hatasından bu kararı alıyor?

Kulübü bekleyeceğiz artık. Hani 1 maç gitmiş çok takmam baskette fakat bizim yönetim başa çıkamayacak bu sorunlada... Yakında daha fazlasida gelir.

(Mobil)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Fenerbahçe itirazı maçtan önce yaptı.İtiraz ederken -eğer varsa- Tff'nin hatası yüzünden bu olay gerçekleştiğini bilmiyor muydu da itiraz etti?Galatasaray karşı itiraz yapıp olay biraz daha açıklanırsa iyi olur.
    Bu saatten sonra %90 şampiyon oluruz,sakatlık vs. olmazsa.

• Yönetimden iyi bir gönderme gelmiş tahkimede gidilecekmiş ama yeterli değil güçlü birisi çıkıp aslan gibi kükremeden bu iş olmaz ama yönetimde öyle adam yok.

• Harun Erdenay aramızda çözelim gibi birşey demiş sanırım bizimkilere. Bilgisayardaki işim bittiğinde bakacağım. Eğer doğruysa TBF'nin hatası olduğu KABUL GÖRÜLMÜŞ demektir.

EDİT 1
    Murat Özyer Periscope yayınında Galatasaray Kadın Takımının Harun Erdenay'dan okey alıp Kizer'i maç kadrosuna aldığını belirtti.

EDİT 2
    Harun Erdenay'dan Can Topsakal'a telefon; Siz haklısınız suç bizde. Bu işi aramızda çözelim. (FutbolArena)

Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Harun Erdenay aramızda çözelim gibi birşey demiş sanırım bizimkilere. Bilgisayardaki işim bittiğinde bakacağım. Eğer doğruysa TBF'nin hatası olduğu KABUL GÖRÜLMÜŞ demektir.

EDİT 1
    Murat Özyer Periscope yayınında Galatasaray Kadın Takımının Harun Erdenay'dan okey alıp Kizer'i maç kadrosuna aldığını belirtti.

Büyük skandal öyle ise.

• 2 kaynağın haberinide vereyim burada. Kokusu çıkar yakında.

Albert Einstein

• Samet
    Dur dur az sonra 10-11 maddelik bir alıntı gelecek. Aramızda çözelim olayı doğruymuş. Gelecek olan maddelerde kanıtlıyor artık onu.

Albert Einstein

• İlk 7 maddenin yazıldığı twitter hesabı > https://twitter.com/burcinbadem
    1. Kizer hangi lisansla oynarsa oynasın GS için değişen bir şey yok. Her türlü bu maçta oynayabiliyor. TBF tarafından yapılan hata var.
    2. Bu hatayı TBF sicil lisans direktörü tek başına yapmış olamaz. Hiç bir zaman böyle bir inisiyatif söz konusu değildir.
    3. ona kalsaydı Nikolov 3 sene önce oynar, İlkan Karaman FBye transfer olamaz ve İnci Güçlü lisans için 3 ay beklmezdi. Çünkü o kurala uyar.
    4. Bu maçın tekrarının teklif edilmesi ve bu teklifin düşünülmesi bile mümkün olamaz.
    5. Bundan sonra tahkim karar düzeltene kadar oynanan ve sporcunun yer alamadığı her maç için GS ve Kizer için tazminat hakkı oluşur.
    6. Şu anda yaşananlar üzücü. Basketbolumuzun hak etmediği bir durum. Disiplin kurulu kararını ilk okuduğumda sahte hesap şakası sandım
    7. Anteleri kontrol ettim yetmedi resmi siteye tekrar girdim. bu basiretsiz durum çok üzücü... basketbola aşık herkes zarar görüyor

Alttaki 10 maddenin yazıldığı hesap > https://twitter.com/fcnblog
    VARAN 1) Kizer için Bosna Hersek federasyonu pasaport vermiş ve kulübümüz oyuncunun lisansı için TBF'e başvurmuştur.
    VARAN 2) Bu tür durumlarda oyuncuya yeni vatandaşlığı ile lisans vermek için yerel federasyonlar FIBA'nın onayını beklemek zorundadır.
    VARAN 3) FIBA'nın onayını beklemeden TBF yetkilileri Lynetta Kizer için Bosna Hersek pasaportuyla lisans çıkartmıştır.
    VARAN 4) Kizer için çıkartılan lisans sonrasında FIBA oyuncu için "Amerika U18 takımında oynadı, Avrupalı sayılmaz" kararı vermiştir.
    VARAN 5) Kizer için Avrupalı pasaportuyla lisans çıkartan TBF bu sefer oyuncunun lisansını ABD'li olarak düzeltmiştir.
    VARAN 6) TBF çıkarttığı ikinci lisans sonrasında kulübümüze "Usulsüz oyuncu oynatmak" nedeniyle hükmen mağlubiyet cezası vermiştir!
    VARAN 7) Fenerbahçe kadın basketbol takımı menajeri Didem AKIN'ın eşinin kadın basketbolunda "Ligler Koordinatörlüğü"nde ne görevi vardır?
    VARAN 8) Kizer'e ilk önce "Avrupalı" pasaportuyla lisans çıkartan TBF, neden FIBA'nın onayını beklememiştir?
    VARAN 9) Kizer'a daha önce "Avrupalı" sonrasında "Amerikalı" pasaportu çıkartan TBF yöneticilerinin bu olayda hiç mi sorumluluğu yoktur?
    VARAN 10) Bosna Hersek ve Amerika basketbol federasyonları anlaşmasına rağmen Turgay Demirel'in başkanı olduğu FIBA lisansı onaylamamıştır.

Bu maddelere ek olarak şöyle bir haber var. > http://www.futbolarena.com/oze…alatasaraya-telefon-.html

Albert Einstein

• Yazıklar olsun diyorum akşamdan bu yana.Haklıymışım.

• Bu federasyon acilen istifa etmeli ve galibiyetimizi geri verecek öyle kolay olmuyor bu işler aramızda halledelim ne demek!

GT-I9300 cihazımdan gönderildi