Lodos Arkası Kar Geliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bir önceki yazımda bahsettiğim sistem giderek yaklaşıyor. Bu haftasonu Ekim sonundan beri etkili olan ve bizi bıktıran yüksek basınç en sonunda üstümüzden çekiliyor.
    Şiddetli lodos fırtınası ve yoğun yağmurlar geliyor. :)

Lodos çok kuvvetli olacak, rüzgar hızı 100 km civarına çıkacak. Önümüzdeki Pazar-Pazartesi Ege ve Marmara'da dikkatli olunmalı.

Hemen sonrasında kar soğukları ülkemize kadar inecek. Trakya başta olmak üzere; Tüm Marmara ve İç Ege kar açısından şanslı olacak.
    Çok yüksek ihtimalle İstanbul'un yüksekleri de sezonun ilk kar yağışını alacak. İstanbul'da kar yağışının önümüzdeki hafta Çarşamba gecesi başlayacağını düşünüyorum fakat henüz kesinleşmiş değil.

Tahminlerim tek bir çıktı üzerine kurulu değildir. Bu verileri tahmini anlatabilmek için kullandım. Ilıkçılar beni tek çıktıya bakmakla suçlamazlarsa sevinirim. :D323

• Root seni tebrik ederim .Tahmin lerinin güzel ben atladım herhalde ekim 23 de hangi konuda yazmışsınız .örnek alabilirmiyim seni takip edicem de.
    Not saygi siz lik digil nasıl kacirdim göremedim de

HTC One cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• Tahminler için teşekkürler.Doğu benim sana iki sorum var öncelikle diyagramda gördüğüm kadarıyla İstanbul'da -5'lik bir senaryo mu bekliyorsun? Kar yağışını yalnızca İstanbul'un yüksek kesimleri mi görebilecek?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Tahminler için teşekkürler.Doğu benim sana iki sorum var öncelikle diyagramda gördüğüm kadarıyla İstanbul'da -5'lik bir senaryo mu bekliyorsun? Kar yağışını yalnızca İstanbul'un yüksek kesimleri mi görebilecek?

Ben kendi tahminimi söyleyim Yüksek kesimlerden ziyade, Denizin olmadıgı bölgeler. Yani bi bostancı,kartal gibi yerde mi kar beklemek mantıklı yoksa ümraniye,ataşehir gibi yerledemi ? Yükseklerden kastı bu.

• merhaba arkadaşlar daha önce söylediğim gibi bu kışın ana teması lodos arkası sbirya kurdu.Önümüzdeki cuma akşamından itibaren lodos fırtınası başlayacak ve pazaertesi ye kadar sürecek ,ardından yağmurlar başlayacak ve ayın 24 gibi istanbulda şuan kar yapacak güçte gibi gözükmesede sistem boyunca rüzgarın karayelden esmesi istanbulda kar ihtimalini artıracak bir sistem gelebilir ama benim asıl beklediğim sistem kasımın son günü ve aralığın ilk haftasını kapsayacak sert bir soğuk hava . Bu soğuk havada istanbulda yerde örtü yapabilecek bir kar yağışı olabilir.HAZIRLANIN HAFTAYA KIŞ BAŞLIYOR. ARALIKTA BİR SİBİRYA KURDU KAFİLESİ BİZİ ZİYARETE GELECEK GİBİ GERİSİ OCAKTA.

• merhaba arkadaşlar daha önce söylediğim gibi bu kışın ana teması lodos arkası sbirya kurdu.Önümüzdeki cuma akşamından itibaren lodos fırtınası başlayacak ve pazaertesi ye kadar sürecek ,ardından yağmurlar başlayacak ve ayın 24 gibi istanbulda şuan kar yapacak güçte gibi gözükmesede sistem boyunca rüzgarın karayelden esmesi istanbulda kar ihtimalini artıracak bir sistem gelebilir ama benim asıl beklediğim sistem kasımın son günü ve aralığın ilk haftasını kapsayacak sert bir soğuk hava . Bu soğuk havada istanbulda yerde örtü yapabilecek bir kar yağışı olabilir.HAZIRLANIN HAFTAYA KIŞ BAŞLIYOR. ARALIKTA BİR SİBİRYA KURDU KAFİLESİ BİZİ ZİYARETE GELECEK GİBİ GERİSİ OCAKTA.

Haklı olabilirsin aralığın başında veriler bir soğuk kütlesi olacağını gösteriyor ancak netlesmesi için biraz beklemek lazım ayrıca çarşamba günü için de akşam kar gorebilicez gibi geliyor bu soğuk biraz daha kuvvetlendirme kıyılarda şanslı olabilir inşallah olur artık :)

• Resimde sıkıntı vardı düzelttim. Eline sağlık Doğu.

Resimlerde sorun yoktu, ben böyle ayarladım. "Niye"sini anlatayım. Ilk önce normal yoldan koydum fakat otomatik boyutlandırma yaptı ve yazıları okumak için tıklayıp büyütmek gerekiyordu. (Bilgisayarda) Bunu engellemek için pixel değerlerini kendim ayarladım, bu sefer de telefonda bozuk görünmesine yol açtı. Kısaca böyle işlerle uğraşacağımıza resimleri aynı boyuta eşitleme özelliğini kaldırmanız belki daha iyi olabilir. Yani büyük ekranda büyük görünsün, küçük ekranda otomatik boyutlandırılsın fakat istenildiğinde büyütülebilsin. Tabi olabiliyorsa bunlar. :D

• Resimlerde sorun yoktu, ben böyle ayarladım. "Niye"sini anlatayım. Ilk önce normal yoldan koydum fakat otomatik boyutlandırma yaptı ve yazıları okumak için tıklayıp büyütmek gerekiyordu. (Bilgisayarda) Bunu engellemek için pixel değerlerini kendim ayarladım, bu sefer de telefonda bozuk görünmesine yol açtı. Kısaca böyle işlerle uğraşacağımıza resimleri aynı boyuta eşitleme özelliğini kaldırmanız belki daha iyi olabilir. Yani büyük ekranda büyük görünsün, küçük ekranda otomatik boyutlandırılsın fakat istenildiğinde büyütülebilsin. Tabi olabiliyorsa bunlar. :D

Tinypic ile alâkalı.

Resim yüklerken "Resize" kısmından yeniden boyutlandırılabilir diye biliyorum.

AF-YOK