Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaslar dün mgmnin sayfasinda en düşük sıcaklıklara bakiyordum kastamonu daday -33 derece yaziyordu hala daha düzeltmemisler en düşük sıcaklıklardan cuma yaparak bulabilirsiniz

kar mar yok bizeHfyeni (46)

• Bu sosyal medyadaki tahmincilere bayılıyorum, tam sinerji depoları, önce ayın 15’inde kar ve güçlü soğuklar geliyor hazır olun, ondan sonra 20 kasımda kuvvetli soğuk ve kar geliyor, şimdi bu tarih 24 kasım olmuş, bir hafta sonra 5 aralık olur, şunları takip etmeyi bırakın.

• Bu sosyal medyadaki tahmincilere bayılıyorum, tam sinerji depoları, önce ayın 15’inde kar ve güçlü soğuklar geliyor hazır olun, ondan sonra 20 kasımda kuvvetli soğuk ve kar geliyor, şimdi bu tarih 24 kasım olmuş, bir hafta sonra 5 aralık olur, şunları takip etmeyi bırakın.

Kim mesela ?

• Arkadaslar dün mgmnin sayfasinda en düşük sıcaklıklara bakiyordum kastamonu daday -33 derece yaziyordu hala daha düzeltmemisler en düşük sıcaklıklardan cuma yaparak bulabilirsiniz

Hep oluyor bu tarz hatalar.

[w] Konum Bilgilerinizi Giriniz. [/w]

AF-YOK

• İsim vermek hoş olmaz, ancak Rumuzu T ile başlayan K ile başlayan birkaç kişi daha var sallama ötesi tahmin yapanlar M ile başlayan, neyse:)

Sistem gelicek vs denmesi neden sallama olsun ? o baş harfi verdigin kişiler -20,-16 tarzı gircek diye birşeyler dediklerini hiç görmedim, Şurdan en baba 10-12 gün var modeller dansöz gibi bunu herkes biliyor ancak birşeylerin olcağıda belli. Bunun için niye ispitlemek tarzı yorum yapıyorsunuz ki.

• Şimdi baktıkça üzülüyorum tamam onlarda insan belki iyi insanlardı belki kötü orda ama 120ye yakın kişi terörden öldü diye gündeme şak diye oturdu o bombalar suriyede filistinde her gün patlıyor fransada ölenler insansa suriyede filistinde ölenler insan değilmi

• Sistem gelicek vs denmesi neden sallama olsun ? o baş harfi verdigin kişiler -20,-16 tarzı gircek diye birşeyler dediklerini hiç görmedim, Şurdan en baba 10-12 gün var modeller dansöz gibi bunu herkes biliyor ancak birşeylerin olcağıda belli. Bunun için niye ispitlemek tarzı yorum yapıyorsunuz ki.

Çok abartılıyor, heves, sonra hevesin kırılması, demek istediğim sağlam bir temele dayandırılmış tahminler değil, gfs ve ecmvf modellerine dayandırılıyor, yanlış anlaşılmasın çoğu hava olaylarından fazla anlamayan insanlar büyük beklentiye giriyor, etrafındakilere şu gün kar yağacak deniliyor, sonrasında bir karışıklık, bir hüsran, yanlışsam yanlış deyin, demek istediğim genç arkadaşların daha dikkatli olması, anlattıklarım psikolojik baskıya da neden oluyor,

• Şimdi baktıkça üzülüyorum tamam onlarda insan belki iyi insanlardı belki kötü orda ama 120ye yakın kişi terörden öldü diye gündeme şak diye oturdu o bombalar suriyede filistinde her gün patlıyor fransada ölenler insansa suriyede filistinde ölenler insan değilmi

Din , dil ırk görüş gibi farklılıklara bakılmaz bir katliamda bir felakette. Ölenlerin hepsi insan.Bu yüzden ayrım yapmamak gerekir. Ölen kim olursa olsun. Fransadaki olayda üzücü ya kötü olmuş daha yeni araştırdım rehine de varmış galiba.

Hocam bu "köpek insanı ısırsa haber olmaz, insan köpek ısırırsa haber olur" gibi bir şey.

Ne yazık ki Ortadoğu'da ve hatta ülkemizde bu tip saldırılar olağan şeyler oldu, o yüzden gündemde yer almıyor. Ayrıca Suriye ve Filistin resmen savaş bölgesi. Oradaki olaylar terörist saldırı değil, savaş. Bu ayrımı da yapmak lazım.

Fakat Fransa gibi bir ülkede böyle bir şey çok nadir olur, bu yüzden de doğal olarak haber niteliği taşıyor.

Ayrıca ölü sayısı da çok fazla Irak'ta, Suriye'de bile bu kadar büyük çaplı saldırılar az oluyor.

Ölenlere de Allah'tan rahmet dileyelim. Ölümün dini, dili, ırkı olmaz.